Stolní tenis - Hodnocení soutěžního ročníku 2022-2023

Koncem března 2023 byl posledními zápasy dohrán soutěžní ročník 2022-2023 ve stolním tenisu. Oddíl stolního tenisu TJ Lokomotiva Trutnov měl v něm zastoupení v Regionálním přeboru mužů a starších žáků. Již před začátkem soutěží bylo zřejmé, že další snížení členské základny a dlouhodobé zdravotní problémy některých hráčů se nepříznivě projeví na dosažených výsledcích.
Do základní sestavy družstva mužů „A“, hrající RP 2. třídy, se musel zařadit ještě starší žák Ondra Malík. Po polovině odehrané soutěže proto patřilo družstvu 6. místo z 10 účastníků, návratem Zdeňka Čurdy, zařazením nového člena Bohdana Koroliaka a bodovým přínosem Ondry Malíka došlo ve druhé polovině soutěže k výraznému zlepšení. Po skončení soutěže figuruje družstvo na 2. místě se ziskem 55 bodů a skórem 191:133 z 18 utkání, když z 11 vítězství jich 7 dosáhlo ve druhé části. Družstvo se opět opíralo o výkony Tomáše Jiránka s celkovou úspěšností 91,52 %, zlepšení výkonnosti zaznamenali i Zdeněk Čurda a Václav Doubek.

stolni tenis 2023 001
Také družstvo mužů „B“, hrající RP 3. třídy, se muselo od počátku vyrovnávat s nedostatkem dospělých hráčů. Proto od začátku soutěže byla dána příležitost získat zkušenosti ve hře proti dospělým celé řadě starších žáků. Po polovině odehrané soutěže patřilo družstvu až 6. místo ze 8 účastníků. Až posílením o další dospělé hráče došlo i u tohoto družstva ke zlepšení a posunu na celkové 5. místo. O celkový bodový zisk 28 bodů a skóre 116:100 se převážně zasloužili hráči Veronika Hrušková, Lenka Kalášková , Bohdan Koroliak a Michal Gajdoš.

Stolní tenis - Vánoční turnaj na ukončení roku 2022

Každoročním ukončením roku je tradiční Vánoční turnaj, který byl odehrán v prosinci 2022 za účasti 9 hráčů dvou věkových kategorií. Hrálo se systémem každý s každým na tři vítězné sety. Skupinu mladších žáků vyhrál Josef Ožďan bez ztráty setu před Adamem Vondryskou, Josefem Beranem a Janem Komínem.
Skupinu starších žáků vyhrál rovněž bez ztráty setu Ondra Malík před Samem Kodenkem, Janem Noskem, Lukášem Novotným a Filipem Stiburkem. Z důvodu zranění nebo nemoci se nemohli turnaje zúčastnit další členové oddílu Jakub Petráš, Tomáš Martinec , Petr Topalovský a Tadeáš Orság. Nemoc neumožnila účast na vyhlášení výsledků a předání cen a diplomů ani Ondrovi Malíkovi.

                stolni tenis 2022 007 m             stolni tenis 2022 08 m

 

Stolní tenis - Účast na bodovacích turnajích

Po několikaleté přestávce se mladí stolní tenisté TJ LOKO Trutnov zúčastnili bodovacího turnaje mladších žáků Královéhradeckého a Pardubického kraje, který se uskutečnil dne 26. listopadu v Jaroměři za účasti 41 hráčů. Pro naše zástupce Josefa Ožďana a Adama Vondrysku, kteří teprve od září se začali seznamovat se základy a pravidly hry, to byla první příležitost se přesvědčit, jakých výsledků může již v tomto věku dosáhnout chlapec nebo dívka, kteří se včas rozhodnou pro tento všestranný sport pod vedením zkušeného trenéra.
Naši hráči byli přilosováni do čtyřčlenných základních skupin, ze kterých první dva hráči postupovali do bojů o celkové vítězství, na ostatní čekala soutěž útěchy. Přestože Pepa v odehraných utkáních nezískal ani jediný set, za předvedenou snahu a bojovnost si vysloužil pochvalu od trenérky Lenky Kaláškové.
Naopak vystoupení Adama bylo velkým zklamáním. Přestože se utkal ve skupině i s obdobně začínajícím hráčem, naprostý nezájem podat co nejlepší výkon a nesoustředěnost byly důvodem, že i on se umístil na posledních místech celkového pořadí. Celkovým vítězem bodovacího turnaje se stal Jakub Cerman z TJ Tatran Hostinné před oddílovým hráčem Tomášem Matuškou.

stolni tenis 06 2022 m

Oddíl TJ Hostinné byl pořadatelem bodovacího turnaje staršího žactva, který se uskutečnil v neděli 11. prosince, rovněž za účasti členů našeho oddílu.
Nejlepšího výsledku dosáhl Ondra Malík postupem ze skupiny, ostatní naši hráči na vítězství nedosáhli a důvodem jejich účasti na turnaji byla snaha získat nové zkušenosti.
Po odehraných bodovacích turnajích starších žáků patří Ondrovi průběžné 20. místo, Samuelu Kodenkovi 43.-47. místo, Lukáši Novotnému 48.-54. místo a Ožďanovi, Stibůrkovi a Noskovi 55.-66. místo. Také v bodovacích turnajích mladších žáků se dělí naši zástupci o konečná 38.-50. místa.

Regionálního přeboru tříčlenných družstev starších žáků ve stolním tenisu v Žacléři

V neděli 23. října byl v Žacléři rozehrán nový soutěžní ročník Regionálního přeboru tříčlenných družstev starších žáků ve stolním tenisu. Do utkání s TJ Dvůr Králové n.L. a Tatranem Hostinné nastoupilo družstvo TJ Lokomotiva Trutnov oslabeno o nemocného hráče Ondru Malíka. Vedoucí družstva Lence Kaláškové bylo předem jasné, že nastupující hráči s nedostatkem zkušeností nemohou svými výsledky navázat na úspěch, kterého dosáhlo družstvo v uplynulém ročníku ziskem celkového 3. místa. Po porážkách 1:9 a 3:7 patřilo našemu družstvu průběžné 5. místo ze 7 účastníků. Do utkání nastoupili hráči Daniel Kodenko, Jan Nosek, Lukáš Novotný a Filip Stiburek.
Lepší výsledky jsme očekávali od dalších dvou utkání, která odehráli naši hráči v neděli 20. listopadu na stolech TJ Baník Rtyně v Pokrkonoší. Jejich prvním soupeřem bylo družstvo TJ Stěžery. I když jejich soupeři byli věkově mladší, výsledek 4:6 bylo zklamáním. O body se shodně rozdělili Kodenko a Nosek. Zklamáním byla hra Lukáše Novotného, který prohrál dva zápasy, přestože již v obou utkáních vedl 2:0 na sety. Teprve v zápase s družstvem TJ Baník Žacléř „B“ se plně projevila herní převaha nad začínajícími hráči a výsledné skóre 10:0 v náš prospěch.
Jak je důležitá přítomnost Ondry Malíka v družstvu, dokazují výsledky našich hráčů na úvodních bodovacích turnajích starších žáků Královéhradeckého a Pardubického kraje, které se uskutečnily ve dnech 2. října v Josefově a 5. listopadu v Dobrém. Zatímco v Josefově se na našich hráčích projevila nerozehranost a výsledkem byl jen jeden bod pro Ondru, na druhém již slavil postup ze základní skupiny a s celkovým ziskem 15 bodů se dělí o průběžné 9.-16. místo z 37 účastníků. Svůj první bod na tomto turnaji získali Samuel Kodenko po vítězství nad Filipem Svátkem z TTC Kostelec n.O. a Lukáš Novotný nad Janem Fidlerem ze Sokola Chrudim. Na svůj první bod zatím čeká Jan Nosek.

Stolní tenis - oddílové turnaje na ukončení sezony 2021-2022

Soutěžní ročník 2021-2022 TJ LOKO Trutnov ve stolním tenise byl tradičně ukončen oddílovými turnaji dospělých a mládeže, které oddíl stolního tenisu uspořádal ve dnech 23. a 24. dubna 2022. S ohledem na dvouleté nucené přerušení a neuspokojivé výsledky družstev mužů, ohrožených sestupem, byli organizátoři zvědavi na počet účastníků. Bohaté občerstvení, pohár a ceny pro zúčastněných devět hráčů, podporovaných povzbuzováním několika bývalých hráčů a hráček, vytvořily takové výborné prostředí, které předčilo všechna očekávání.

solni tenis 2022 02 m
Hrálo se systémem každý s každým na tři vítězné sety. Protože nikdo neprošel turnajem bez porážky, musel o celkovém vítězi a držiteli poháru Zdeňkovi Čurdovi před Tomášem Jiránkem rozhodnout až poměr setů. Jako třetí se umístil dlouholetý kamarád Ruda Mlynář z Velkých Svatoňovic, který tak oplatil účast našich hráčů na jejich Velikonočním turnaji. Na dalších místech se umístili Veronika Hrušková, Vašek Doubek, Lenka Kalášková, Bohdan Korolyak, Michal Gajdoš a Ondra Malík, pro kterého účast staršího žáka mezi dospělými byla výbornou přípravou na následující turnaj mládeže.

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965