Vánoční turnaj ve stolním tenisu na ukončení sezony

Tradičním ukončením kalendářního roku je pro oddíl stolního tenisu TJ Lokomotiva Trutnov Vánoční turnaj dětí a mládeže, do kterého se zapojilo deset hráčů. Hrálo se systémem každý s každým na tři vítězné sety. I když se předem vědělo, že jistým vítězem s ohledem na dlouholeté hráčské zkušenosti bude Ondra Malík, i on musel v utkáních s ostatními prokázat svoji suverenitu. Ostatní zápasy již tak jednoznačné nebyly a ve dvou případech muselo o konečném umístění rozhodnout až celkové skóre při stejném počtu dosažených bodů.

st.tenis 2023
Druhé místo získal překvapivě Filip Muličák před Samuelem Kodenkem, na dalších místech se umístili Tomáš Martinec, Josef Ožďan, Lukáš Novotný, Filip Stiburek, Marek Pokorný, Josef Beran a Antonín Ludvík.
Přes začínající chřipkovou epidemii se podařilo turnaj dokončit, a tak mohla na posledním tréninku hlavní trenérka Lenka Kalášková předat většině hráčů diplom se sladkou odměnou, pro nejlepší tři i vánoční překvapení.

Stolní tenis - ohédnutí za sezonou

Začátkem prosince byla dohrána první polovina soutěžního ročníku 2023-2024 ve stolním tenisu. Družstva mužů TJ Lokomotiva Trutnov v něm dosáhla lepších výsledků než v předchozím soutěžním ročníku.
Družstvo „A“, hrající Regionální přebor 2. třídy, se po 8 odehraných utkáních se ziskem 25 bodů posunulo na průběžné 4. místo a ztrátou 12 bodů na vedoucí družstvo SPST Trutnov-Poříčí. O 5 vítězství se především zasloužili Zdeněk Čurda a Tomáš Jiránek, zlepšení prokázali Václav Doubek a Ondra Malík. V celkovém hodnocení úspěšnosti patří Čurdovi 6. místo se 79% a Jiránkovi 7. místo se 71% úspěšnosti.
U družstva „B“, hrající RP 3. třídy, došlo po 8 odehraných utkáních k posunu až na průběžné 3. místo se ztrátou 5 bodů na vedoucí TTC Koberce Brázda Vrchlabí. Kromě tradičních opor Veroniky Hruškové a Lenky Kaláškové se o 5 vítězství zasloužila i nová posila Milan Bőnisch, za očekáváním jsou dosavadní výsledky posledního člena základní sestavy Michala Gajdoše. V celkovém hodnocení úspěšnosti patří Hruškové 2. místo s 95%, Kaláškové 4. místo s 84,6% a Bönischovi 5. místo s 80% úspěšnosti.
Naopak se nedaří navázat na dřívější dobré výsledky u družstva starších žáků, které po přeřazení Ondry Malíka do vyšší věkové kategorie se zatím nedočkalo výraznějšího úspěchu. Příčinou je dlouholetý problém s náborem dívek nebo chlapců ve věku 7-9 let, která je potřebná k dosažení potřebné výkonnosti a herní praxe a úspěšnému zařazení do soutěží dětí a mládeže. Výsledkem je proto jen průběžné 4. místo z šesti tříčlenných družstev v Regionálním přeboru starších žáků a zisk pouhých tří bodů za tři remízy 5:5 ve čtyřech odehraných utkáních. O jednotlivá vítězství v odehraných utkáních se zasloužili Samuel Kodenko, Tomáš Martinec, Filip Stiburek, Josef Ožďan a Filip Muličák.
Nedostatek zkušeností se nejvíce projevuje na Bodovacích turnajích starších žáků, jejichž pořadateli byly Josefov, Dobré a Jaroměř. V konfrontaci se stejně starými hráči z Královéhradeckého a Pardubického kraje se zatím umístili Samuel Kodenko na 36.-38., Filip Stiburek na 45.-51. a trojice Martinec, Ožďan a Muličák na 56.-65. Bodovaném místě.
Ani na Regionálním přeboru starších žáků, jehož pořadatelem byl dne 10. prosince TJ Tatran Hostinné, se nepodařilo žádnému z našich hráčů dosáhnout na medailové umístění. Nejblíže k zisku bronzové medaile ve dvouhře měl Tomáš Martinec, ale obnovené zranění nohy mu nedovolilo dotáhnout utkání do vítězného konce. Titul okresního přeborníka získal Jan Businský z TJ Baník Žacléř před Štěpánem Kubicou z TJ Dvůr Králové n.L.. O další zisk bramborové medaile za 4. místo ve čtyřhře se pro náš oddíl zasloužili Tomáš Martinec a Josef Ožďan.

tn rpj starší žáci 2023 čtyřhra

Stolní tenis - Hodnocení soutěžního ročníku 2022-2023

Koncem března 2023 byl posledními zápasy dohrán soutěžní ročník 2022-2023 ve stolním tenisu. Oddíl stolního tenisu TJ Lokomotiva Trutnov měl v něm zastoupení v Regionálním přeboru mužů a starších žáků. Již před začátkem soutěží bylo zřejmé, že další snížení členské základny a dlouhodobé zdravotní problémy některých hráčů se nepříznivě projeví na dosažených výsledcích.
Do základní sestavy družstva mužů „A“, hrající RP 2. třídy, se musel zařadit ještě starší žák Ondra Malík. Po polovině odehrané soutěže proto patřilo družstvu 6. místo z 10 účastníků, návratem Zdeňka Čurdy, zařazením nového člena Bohdana Koroliaka a bodovým přínosem Ondry Malíka došlo ve druhé polovině soutěže k výraznému zlepšení. Po skončení soutěže figuruje družstvo na 2. místě se ziskem 55 bodů a skórem 191:133 z 18 utkání, když z 11 vítězství jich 7 dosáhlo ve druhé části. Družstvo se opět opíralo o výkony Tomáše Jiránka s celkovou úspěšností 91,52 %, zlepšení výkonnosti zaznamenali i Zdeněk Čurda a Václav Doubek.

stolni tenis 2023 001
Také družstvo mužů „B“, hrající RP 3. třídy, se muselo od počátku vyrovnávat s nedostatkem dospělých hráčů. Proto od začátku soutěže byla dána příležitost získat zkušenosti ve hře proti dospělým celé řadě starších žáků. Po polovině odehrané soutěže patřilo družstvu až 6. místo ze 8 účastníků. Až posílením o další dospělé hráče došlo i u tohoto družstva ke zlepšení a posunu na celkové 5. místo. O celkový bodový zisk 28 bodů a skóre 116:100 se převážně zasloužili hráči Veronika Hrušková, Lenka Kalášková , Bohdan Koroliak a Michal Gajdoš.

Stolní tenis - Vánoční turnaj na ukončení roku 2022

Každoročním ukončením roku je tradiční Vánoční turnaj, který byl odehrán v prosinci 2022 za účasti 9 hráčů dvou věkových kategorií. Hrálo se systémem každý s každým na tři vítězné sety. Skupinu mladších žáků vyhrál Josef Ožďan bez ztráty setu před Adamem Vondryskou, Josefem Beranem a Janem Komínem.
Skupinu starších žáků vyhrál rovněž bez ztráty setu Ondra Malík před Samem Kodenkem, Janem Noskem, Lukášem Novotným a Filipem Stiburkem. Z důvodu zranění nebo nemoci se nemohli turnaje zúčastnit další členové oddílu Jakub Petráš, Tomáš Martinec , Petr Topalovský a Tadeáš Orság. Nemoc neumožnila účast na vyhlášení výsledků a předání cen a diplomů ani Ondrovi Malíkovi.

stolni tenis 2022 007 m             stolni tenis 2022 08 m

Stolní tenis - Účast na bodovacích turnajích

Po několikaleté přestávce se mladí stolní tenisté TJ LOKO Trutnov zúčastnili bodovacího turnaje mladších žáků Královéhradeckého a Pardubického kraje, který se uskutečnil dne 26. listopadu v Jaroměři za účasti 41 hráčů. Pro naše zástupce Josefa Ožďana a Adama Vondrysku, kteří teprve od září se začali seznamovat se základy a pravidly hry, to byla první příležitost se přesvědčit, jakých výsledků může již v tomto věku dosáhnout chlapec nebo dívka, kteří se včas rozhodnou pro tento všestranný sport pod vedením zkušeného trenéra.
Naši hráči byli přilosováni do čtyřčlenných základních skupin, ze kterých první dva hráči postupovali do bojů o celkové vítězství, na ostatní čekala soutěž útěchy. Přestože Pepa v odehraných utkáních nezískal ani jediný set, za předvedenou snahu a bojovnost si vysloužil pochvalu od trenérky Lenky Kaláškové.
Naopak vystoupení Adama bylo velkým zklamáním. Přestože se utkal ve skupině i s obdobně začínajícím hráčem, naprostý nezájem podat co nejlepší výkon a nesoustředěnost byly důvodem, že i on se umístil na posledních místech celkového pořadí. Celkovým vítězem bodovacího turnaje se stal Jakub Cerman z TJ Tatran Hostinné před oddílovým hráčem Tomášem Matuškou.

stolni tenis 06 2022 m

Oddíl TJ Hostinné byl pořadatelem bodovacího turnaje staršího žactva, který se uskutečnil v neděli 11. prosince, rovněž za účasti členů našeho oddílu.
Nejlepšího výsledku dosáhl Ondra Malík postupem ze skupiny, ostatní naši hráči na vítězství nedosáhli a důvodem jejich účasti na turnaji byla snaha získat nové zkušenosti.
Po odehraných bodovacích turnajích starších žáků patří Ondrovi průběžné 20. místo, Samuelu Kodenkovi 43.-47. místo, Lukáši Novotnému 48.-54. místo a Ožďanovi, Stibůrkovi a Noskovi 55.-66. místo. Také v bodovacích turnajích mladších žáků se dělí naši zástupci o konečná 38.-50. místa.