Stolní tenis - oddílové turnaje na ukončení sezony 2021-2022

Soutěžní ročník 2021-2022 TJ LOKO Trutnov ve stolním tenise byl tradičně ukončen oddílovými turnaji dospělých a mládeže, které oddíl stolního tenisu uspořádal ve dnech 23. a 24. dubna 2022. S ohledem na dvouleté nucené přerušení a neuspokojivé výsledky družstev mužů, ohrožených sestupem, byli organizátoři zvědavi na počet účastníků. Bohaté občerstvení, pohár a ceny pro zúčastněných devět hráčů, podporovaných povzbuzováním několika bývalých hráčů a hráček, vytvořily takové výborné prostředí, které předčilo všechna očekávání.

solni tenis 2022 02 m
Hrálo se systémem každý s každým na tři vítězné sety. Protože nikdo neprošel turnajem bez porážky, musel o celkovém vítězi a držiteli poháru Zdeňkovi Čurdovi před Tomášem Jiránkem rozhodnout až poměr setů. Jako třetí se umístil dlouholetý kamarád Ruda Mlynář z Velkých Svatoňovic, který tak oplatil účast našich hráčů na jejich Velikonočním turnaji. Na dalších místech se umístili Veronika Hrušková, Vašek Doubek, Lenka Kalášková, Bohdan Korolyak, Michal Gajdoš a Ondra Malík, pro kterého účast staršího žáka mezi dospělými byla výbornou přípravou na následující turnaj mládeže.

Stolní tenis - Regionální přebor tříčlenných družstev starších žáků

Oddíl stolního tenisu TJ Lokomotiva Trutnov byl RSST pověřen organizací již dvakrát odloženého třetího dvojkola Regionálního přeboru tříčlenných družstev starších žáků. Do herny stolního tenisu při ZŠ R. Frimla se v neděli 20. března sjeli hráči 7 oddílů včetně jejich doprovodu. S ohledem na kapacitu herny se proto utkání musela odehrát pouze na třech stolech.
Poprvé mohl domácí oddíl nastoupit v nejsilnější sestavě, což se okamžitě projevilo na dosažených výsledcích. Dvojice Ondra Malík a Tomáš Martinec získala v utkáních se Sokolem Stěžery a Baník Rtyně v p. dostatečný náskok bez ohledu na výsledky dalších hráčů Maxe Kodenka a Jakuba Petráše. Dosažená vítězství 6:4 a 7:3 však v konečném hodnocení znamenala jen posun na konečné čtvrté místo. Dvě porážky a dvě remízy z předchozích kol způsobily, že do medailového umístění nám chyběl jeden bod. Celkovým vítězem se stalo družstvo TJ Dvůr Králové n.L. před Tatranem Hostinné a Baník Rtyně v P.

stolni tenis 2022 01 m

V měsíci září byl prvními zápasy rozehrán nový soutěžní ročník 2021-2022 ve stolním tenisu.

Družstvo mužů TJ Lokomotiva Trutnov „A“, hrající Regionální přebor 1. třídy, vstoupilo do soutěže porážkou 5:13 na stolech TJ Bernartice „B“. Družstvo hrálo ve složení Tomáš Jiránek, Zdeněk Čurda, Václav Doubek a Veronika Hrušková. Ta musela v družstvu nahradit Martina Poláka, který pro zdravotní problémy ukončil sportovní činnost. Do konce kalendářního roku družstvo odehrálo devět soutěžních utkání s celkovou bilancí 1 vítězství, 3 nerozhodné výsledky a 5 porážek. Po polovině soutěže mu patří se ziskem 11 bodů a skóre 70:92 9. místo z 10 účastníků. Celkové umístění nepříznivě ovlivňuje nedostatek kvalitních hráčů, které nový člen Bohdan Koroliak ani náhradníci z druhého družstva nebo starších žáků zatím nemohou nahradit. Dosažené vítězství v posledním soutěžním kole však dává naději, že se družstvo v této soutěži udrží i pro další soutěžní ročník. Nejlepších výsledků dosáhl Tomáš Jiránek, který je na průběžném 8. místě s úspěšností 81,25 %, Zdeněk Čurda je na 11. místě s úspěšností 71,43 %.

Také družstvo mužů „B“, zařazené do Regionálního přeboru 2. třídy, muselo od začátku soutěže řešit náhradu za základní hráče Tomáše Březinu a Marka Macla zařazováním starších žáků oddílu. Při časté nemocnosti a zpřísněných protikovidových opatřeních se to dařilo vedoucí družstva velmi obtížně. A tak kromě stálého hráče Ondry Malíka a nového člena Michala Gajdoše museli své herní dovednosti ukázat i Lukáš Novotný, Tomáš Martinec, Petr Topalovský a Jakub Petráš. Po osmi odehraných kolech patří družstvu s 5 body a skóre 51:93 poslední místo z 9 účastníků. V celkovém hodnocení úspěšnosti je Lenka Kalášková s 57,14 % na 18. místě a Veronika Hrušková s 55,00 % na 20. místě.

Věříme, že při zachování soutěží v příštím roce naši mladí členové poctivým přístupem k tréninku získají potřebné herní zkušenosti a přispějí i oni k lepším výsledkům našich družstev. Výrazně by k tomu přispělo i zapojení dalších trenérů z řad bývalých hráčů a hráček, aby stolní tenis v Trutnově i v budoucnu neztratil své pevné místo mezi ostatními sporty.

 

Stolní tenis - ohlédnutí za sezonou

 

Se zahájením školního roku je spojeno i zahájení pravidelných tréninků oddílu stolního tenisu v herně při ZŠ Rudolfa  Frimla v Trutnově. Trenérky Lenka Kalášková a Veronika Hrušková byly zvědavé, jak se téměř dvouletá nucená přestávka z důvodu uzavření školy v rámci nařízených protikovidových opatření projeví na složení členské základny. A s výsledky nemohly být spokojeny. Jak u mládeže, tak i u dospělých došlo k ukončení činnosti několika dlouhodobých členů. Z osmi registrovaných dětí a mládeže se ke stolnímu tenisu nevrátilo pět, ke stávajícím Ondřeji Malíkovi, Janu Noskovi a Petru Topalovskému se po nucené zdravotní přestávce vrátil jen Lukáš Novotný. Největší  ztrátou bylo rozhodnutí dorostenců Tomáše Březiny a Marka Macla o omezení herní činnosti, protože se již stali hráči družstev mužů, která  za ně těžko hledají odpovídající náhradu.

stolni tenis vanocni turnaj 2021 001

Překvapením proto byl nebývalý počet nových zájemců o tento sport, který převyšoval možnosti jak z hledisku kapacity herny, tak i počtu trenérů. Proto se musely trenérky rozloučit s těmi, kteří za přihláškou do oddílu viděli jen vhodnou náhradu za neotevřený zájmový kroužek bez nutnosti zapojení do soutěží ČSST.

Ostatní nové členy začaly trenérky zasvěcovat do základů a pravidel hry s cílem budoucího zapojení do soutěží. Přitom využívaly i zkušeností stávajících žáků, kteří se již do Regionálního přeboru starších žáků a bodovacích turnajů mladších a starších žáků Královéhradeckého a Pardubického kraje v minulosti zapojili.

Stolní tenis - Vánoční turnaj dětí a mládeže na závěr roku 2019

Na ukončení kalendářního roku organizuje oddíl stolního tenisu tradiční Vánoční turnaj dětí a mládeže. Po špatných zkušenostech z předchozích ročníků byl turnaj rozehrán v rámci pravidelných tréninků.
Do kategorie začínajících se zapojilo celkem 9 hráčů, kteří odehráli utkání systémem každý s každým na tři vítězné sety. O vítězi Gabrielu Zárubovi nad Ondřejem Malíkem musel rozhodnout až pátý set. Na dalších místech se umístili Petr Javůrek, Matyáš Šlesingr, Petr Topalovský, Jakub Víšek, Jan Nosek, Ashley de Man a Daniel Kosáček.
Kategorii pokročilých hráčů vyhrál těsně Marek Macl před Tomášem Březinou a Romanou Kobrčovou.
Kromě diplomů byly pro všechny účastníky připraveny pěkné ceny. Odměna byla připravena i pro Lukáše Novotného za pomoc při rozhodování zápasů, když mu dlouhodobé zranění nedovolilo se zapojit do hry. Kromě MěÚ Trutnov za finanční podporu sportující mládeže patří poděkování i organizátorům turnaje a rodičům za obrazovou dokumentaci.

 stolni tenis voderady vanocni malik ondrej

Své drobné zaváhání způsobené únavou napravil Ondra Malík na dalších Vánočních turnajích, pořádaných oddíly stolního tenisu v Českém Meziříčí dne 27. prosince a ve Voděradech dne 28.12.2019. V obou turnajích v kategorii mladších žáků obsadil 1. místo a kromě hezkých cen získal i potřebné sebevědomí pro další výkonnostní růst.

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965