Plavkyně Řehůřková přepsala historii

Na M-ČR v plavání dospělých vybojovala pro Trutnov první medaili mezi dospělými.

plavani05-026_m

Na "dospěláckou republiku" odjelo do přepažené plzeňské padesátky deset plavců Lokomotivy. Jedenáctá přijatá Tereza Doubicová neodcestovala kvůli tříměsíčnímu tréninkovému výpadku, jehož příčinou byly zdravotní problémy.

plavani05-019_m

Už jen počet přijatých závodníků a startů, který byl třetí nejvyšší z celé ČR, dával tušit dobrý výsledek.

plavani05-018_m

Uprostřed držitelka českého rekordu Jana Pechanová,
druhá Kristýna Kyněrová a třetí Alžběta Řehůřková

plavani05-024_m

Hned první den dokázala momentálně nejlepší závodnice Lokomotivy Alžběta Řehůřková, že s ní soupeřky zvučných jmen již musí vážně počítat. Po vítězném B-finále na 100 m polohový závod, které znamenalo celkově deváté místo, přišla na řadu jedna z hlavních disciplín Alžběty - 400 m volný způsob.

plavani05-021_m

Hned od začátku bylo zřejmé, že na medaili se bude muset plavat velmi rychle. Hlavní favoritky Pechanová (zvítězila v novém českém rekordu) a Kyněrová odplavaly ostatním poměrně brzo, ale o bronzovou medaili se strhnul urputný boj mezi trutnovskou závodnicí a Novákovou z Teplic. Ještě sto metrů před cílem byla o setinky vpředu Nováková, ale strhující závěr vyzněl jasně pro trutnovskou závodnici, která ve finiši dotahovala i stříbrnou Kyněrovou a časem 4:23,76 vytvořila nový krajský rekord žen a svůj osobní vylepšila o celých osm vteřin. Svoji skvělou formu prokazovala i v dalších disciplínách, když se vždy probojovala do A - finále (mezi nejlepších osm).

plavani05-025_m

Další medaile na 200 a 400 m polohově jí utekly o pověstný vlásek, vždy dohmátla čtvrtá ve vynikajících osobních rekordech. Navíc přidala 8. místo na 200 m VZ a 9. na 800 m VZ.

plavani05-023_m

Výborně si vedli i další závodníci Lokomotivy, kteří se probojovali do finálových bojů:

• Barbora Morávková - 3 x "B" finále- 200 VZ - 3. místo- celkově 11.; 100 VZ- 7. místo- celkově 15.; 50 VZ- semifinále- celkově 16.
  • Jan Elhenický - "B" finále - 200 P - 6. místo - celkově 14.
  • Jakub Jarkovský - "B" finále - 400 PZ - 6. místo - celkově 14.; 1500 VZ - 16. místo
  • Aneta Pechancová - jedna z nejmladších účastnic - semifinále - 50 Z - celkově 15.
  • Lukáš Faller - semifinále - 50 M - celkově 16.
  • štafeta žen 4x50m VZ (Pechancová, Řehůřková, Malá, Morávková)- 8. a 11. místo na 4x50 PZ

plavani05-020_m

Před šampionáty jednotlivých věkových kategorií (žactvo, dorost) se trutnovští plavci pasovali do role favoritů na cenné kovy.

Dorostenecké mistrovství se navíc koná v Trutnově 17.-18.12.. Tímto pořadatelé zvou příznivce plavání, aby přišli podpořit domácí závodníky v bojích o medaile.

plavani05-027_m