Plavkyně Lokomotivy přepisovaly historické tabulky

Český pohár v Brně

Při závodech českého poháru v Brně, kde se sešla absolutní česká špička a mnoho reprezentantů ze zahraničí se výrazně prosadily i dvě závodnice trutnovské Lokomotivy.

plavani05-016_m

Alžběta Řehůřková v cíli rekordní polohové čtyřstovky

Alžběta Řehůřková ve své parádní disciplíně 400m polohový závod nenechala nikoho na pochybách, že již patří mezi absolutní republikovou špičku mezi ženami. V souboji o bronzovou medaili podlehla o pověstný vlásek účastnici světových soutěží a olympiád Kristýně Kyněrové ze Znojma. Smutek však rychle nahradila radost ze zaplavaného času 5:00,48, který znamenal překonání jejího vlastního krajského rekordu o více jak tři vteřiny.

I další zaplavané výkony měly velkou sportovní hodnotu: ve finále na 100 m polohový závod obsadila rovněž "bramborovou" medaili a v závodě na 200m volný způsob ji o 13 setin unikl postup do finále, ve které plavaly čtyři závodnice ze Slovinska. Oba závody však znamenaly vylepšení oddílových rekordů.

plavani05-017_m

Aneta Pechancová na startu rekordní znakové padesátky

Jako kometa vyletěla na těchto závodech teprve třináctiletá žákyně Aneta Pechancová. Naprosto nečekaně se mezi ženami kvalifikovala do šestičlenného finále v závodě na 50 m znak, když vymazala z krajských tabulek "vousaté" rekordy v kategorii 13 ti i 14 ti letých žaček časem 31,39. Ve finále tento čas potvrdila a obsadila konečné šesté místo. Výborně si vedla i na dvojnásobné trati. Po nepříliš povedeném startu si doplavala opět v novém krajském rekordu obou věkových kategorií pro dvanácté místo. Výsledková tabule se zastavila na čase 1:08,44.