Plavkyně Bischofová mistryní, s medailemi i Jerman a Kirschová

Nejlepší žáci TJ Loko Up Group Trutnov bojovali o republikové plavecké tituly v Prostějově a Novém Jičíně. A bojovali úspěšně.
plavani 2018 34 m
„Mise Haná“ (MČR 12tiletých) v Prostějově se úspěšně zúčastnily Terezie Bischofová a Nicol Kirschová. Z dvanácti startů zaplavaly celkem jedenáct velkých osobních rekordů, z toho dva oddílové (Tereza 100 motýl - 1:13,68 a 200 motýl - 2:37,93). Terezie ve fantastickém závodě na motýlkářské dvoustovce vybojovala nečekanou zlatou medaili a další čtyři umístění v první desítce, včetně „brambory“ na 800 kraul.

Skvěle se předvedla na svém premiérovém šampionátu také stříbrná (200 prsa) a bronzová (400 polohově) Nicol Kirschová, která přidala další dvě nepopulární „brambory“ do trutnovské sbírky a dvě umístění v top ten. „Děvčatům se sluší poděkovat za profi přístup po celou dobu závodů, trenérům Tomáši Břeňovi a Petře Jermanové za vydařenou závěrečnou přípravu a Bischofovým za super fan club a rychlou a bezpečnou dopravu,“ nechal se slyšet trenér Pavel Pokorný.

plavani 2018 35 m

V Novém Jičíně se představili čtrnáctiletí žáci, kteří se nominovali do 30 závodů, což bylo v pořadí klubů třetí místo. V pořadí jednotlivců se všichni trutnovští plavci umístili v některé z disciplín do pátého místa.

Skvělou formu si přivezl do kraulových sprintů Michal Jerman, který vybojoval stříbrnou medaili na padesátimetrové trati a bronzovou na královské stovce. Výkony ozdobil novými oddílovými rekordy v časech 25,53 a 55,98. Michal přidal ještě dvě sedmá místa a oddílový rekord na 400 PZ.

plavani 2018 36 m

Veronika Hůlková obsadila 4., 5. a 2 x 7. místo v disciplínách 800 kraul, 400 polohovka, 200 a 400 kraul. Nemocemi sužovaný Tomáš Havelka obsadil skvělé 5. místo na 100 polohově, stejně tak Eliška Šutriepková v motýlkové dvoustovce. Zlepšení osobních rekordů Radky Stoklasové stačilo na desáté místo v polohové čtyřstovce. Po medaili sahala také smíšená štafeta na 4 x 50 kraul ve složení Jerman, Havelka, Stoklasová, Hůlková, která dohmátla dvě desetiny za bronzovou medailí.

„Byla to vydařená mistrovství, na medaile je třeba plavat oddílová maxima, jelikož konkurence je veliká. Škoda těch brambor, medailí mohlo být dvakrát tolik, ale to je sport. Uvidíme, jak se nám bude dařit na dalších mistrovstvích v Boleslavi, Jablonci a Plzni,“ doplnil trenér Tomáš Břeň.