Medaile plavců z krajských přeborů, zářili Kirschová, Bischofová a Havelka

Kvalifikační závod na mistrovství republiky pro jednotlivé žákovské kategorie, dorost a dospělé se konal o víkendu v plaveckém bazénu v České Třebové. Z oddílu TJ Loko UP Group Trutnov závodilo 13 plavců, když někteří se bohužel ze zdravotních důvodů účastnit nemohli.

plavani 2018 34 m
„Přestože jsme byli citelně oslabeni, dokázali jsme z bazénu vylovit celkem 38 pódiových umístění a někteří plavci soutěž absolvovali z plné tréninkové zátěže. Navíc jsme přidali ještě 19 umístění na dlouhých tratích,“ sdělila trenérka Jermanová.

V ročníku 2006 zářily Nicol Kirschová a Terezie Bischofová. Nikola dobyla zlaté stupně vítězů hned ve čtyřech disciplínách, a to na 100 P, 200 PZ, 200 P a 400 PZ, stříbrná byla na 100 PZ a bronzová na 100 VZ, 200 VZ a 400 VZ. Tereza pak obsadila 1. místo na 400 VZ, 2. místo na 200 VZ, 200 M, 100 M a 400 PZ. V disciplíně 100 motýl navíc překonala oddílový rekord 13letých žaček Lokomotivy Trutnov.

V ročníku 2005 vybojovali v disciplíně 200 motýlek zlatou medaili Jaroslav Kortan a stříbrnou medaili Dan Zdráhal.

Z ročníku 2004 si medailová umístění odvezli Tomáš Havelka, Veronika Hůlková, Radka Stoklasová, Eliška Šutriepková a Valerie Bryknarová. Tomáš nenašel přemožitele na 100 PZ, 100 VZ a 200 Z a právem si vyplaval zlaté medaile v osobních rekordech. Přidal pak ještě 2. místo na 50 VZ a 100 Z a bronz na 200 VZ. Veronika skončila první na 800 VZ, druhá na 200 PZ a třetí v disciplínách 200 Z, 100 VZ, 200 VZ, 400 VZ a 400 PZ. Radka vybojovala zlato na 100 P a dvě stříbra na 100 M a 200 M. Eliška pak zvítězila v motýlkářských distancích na 100 a 200 m a stříbrnou medaili přidala na 400 PZ. Medailovou sbírku ročníku 2004 pak uzavřela Valerie třetím místem na 100 M.

Z ročníku 2003 a starších pak tři medaile mezi dospělými vybojovali Jakub Pásler a Pavlína Smolíková a dvě medaile Lucie Kraková. Jakub zvítězil v disciplíně 200 M a zaplaval ve většině svých startů letošní osobní maxima, která vylepšoval o řadu vteřin. Pavlína pak zvítězila na 200 M a na poloviční trati obsadila 2. místo. Lucka obsadila 2. místo na 200 M a 3. místo na 800 VZ.

V letošním roce se krajské přebory na dlouhé tratě plavaly jako kvalifikační závod na MČR, ale byly oddělené jako samostatná soutěž. V trutnovské pětadvacítce naši závodníci vyplavali tato umístění: 800 VZ - zlato: Kraková, Hůlková, Bischofová, Moravíková, Jerman, stříbro: Pásler J., Kirschová, bronz: Šutriepková, Smolíková; 1500VZ - zlato: Kraková, Hůlková, Bischofová, Moravíková, Hofman, stříbro: Šutriepková, Kirschová, bronz: Smolíková, Stoklasová, Pásler J.

„Krajské přebory tak skončily slušným úspěchem našich plavců a za tři týdny se většina z nich rozjede na republikové mistrovské soutěže po celé republice. Krajské přebory ještě čekají všechny mladší kategorie,“ uzavřela trenérka Petra Jermanová.