Jana Moravíková je šestinásobnou přebornicí kraje

V sobotu se konaly mezikrajské přebory Královéhradeckého a Pardubického kraje desetiletých a jedenáctiletých žáků ve Svitavách a v Chrudimi.
plavani 2018 15 m
Kvalifikační závod na Pohár ČR, který se konal v Chrudimi, nejlépe sedl duu Janiček. Jana Moravíková zaplavala parádní výsledky, když brala celkem šestkrát zlatou medaili. Ve všech disciplínách (100, 200, 400, 800 kraul, 100 motýl a 200 znak) si zaplavala svá osobní maxima. Jana Hůlková získala druhé místo na 400 kraul, třetí byla na dvojnásobné trati a čtvrtá na 100 znak. Dvě pátá místa pak přidala na 100 a 200 kraul a sedmá se ještě umístila na 200 polohovce.

Z chlapců si nejlépe vedl Marek Hofman, který skončil pod stupínkem vítězů na čtvrtém místě hned třikrát, a to na 200 znak, 400 a 800 kraul. Štafeta děvčat ve složení Tereza Petrová, Anežka Kňávová, Jana Moravíková a Jana Hůlková dohmátla na třetí místě na 4 x 50 kraul a čtvrté místo obsadily holky v polohovém závodě.

plavani 2018 16 m

Ve Svitavách se v dobrém světle představil David Cihlář, který obsadil dvě šestá místa na 100 prsa a 200 kraul. David Kalyn si vyplaval osmou příčku na 200 kraul.

Mladé plavce TJ Loko Up Group Trutnov čeká závěrečná příprava a za tři týdny vrchol sezony v Kladně a Mladé Boleslavi.