Plavkyně Blahová vítězkou Olympiády dětí ČR

Skvělého úspěchu dosáhla výprava plavců Královéhradeckého kraje na Olympiádě dětí ČR 2017. Tuto megaakci tentokrát pořádal Jihomoravský kraj a město Brno. Plavci našeho kraje si v padesátimetrovém bazénu Za Lužánkami vedli opravdu skvěle, když vybojovali celkem 25 umístění na stupních vítězů v podobě 9 zlatých – 10 stříbrných a 6 bronzových medailí. K těmto pak přidali dalších 36 startů ve finálové osmičce. Stali se tak nejúspěšnější plaveckou výpravou kraje v historii dětských olympiád od roku 2003.

plavani-olympiada-deti-2017-004 m

Z plavců TJ Loko UP GROUP Trutnov se nejvíce dařilo medailistkám z nedávného MČR žactva. Helena Blahová na prsařských tratích vybojovala titul olympijské vítězky na stometrové trati ve vynikajícím čase 1:18,04 a jen dvě desetinky zaostala za limitem do reprezentace. Na dvojnásobné tratí ve skvělém osobním rekordu 2:49,33 vybojovala stříbrnou medaili a i tady byl odstup od limitu velmi malý.

plavani-olympiada-deti-2017-003 m

Veronika Hůlková hned první den vybojovala parádní stříbrnou medaili na kraulové dvoustovce, aby poslední den přidala 3. místo na dvojnásobné trati v novém osobním rekordu 4:48,13, když stříbro ztratila posledním záběrem o tři setiny sekundy.

plavani-olympiada-deti-2017-001 m

Podíl na stříbrné štafetové medaili v závodě na 4x50 m polohově má Karolína Malíková, která plavala závěrečný kraulový úsek a sahala po medaili nejcennější. Na vynikajícím pátém místě doplavala kraulovou stovku ve velkém osobním rekordu 1:02,00.

plavani-olympiada-deti-2017-002 m

Finálovou účast vybojovali motýlkáři na 200m Jakub Pásler a Eliška Šutriepková. Jakub dohmátl na nepopulárním čtvrtém místě stejně jako při MČR žactva, Eliška doplavala šestá.

plavani-olympiada-deti-2017-005 m

Nejlepší výsledky plavců TJ Loko UP GROUP Trutnov:

Blahová Helena – 1. místo 100m prsa, 2. místo 200m prsa, 5. místo 200m PZ
Hůlková Veronika – 2. místo 200m VZ, 3. místo 400m VZ, 5. místo 200m znak, 7. místo 100m znak
Malíková Karolína – 2. místo 4x50 m polohový závod, 5. místo 100m VZ, 7. místo 50 m VZ a 100m znak