Lokomotiva ocenila nejlepší sportovce, vybírala je za dva předchozí roky

Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců, funkcionářů a kolektivů Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Trutnov, největší městské sportovní organizace, se v úterý odpoledne uskutečnilo v Národním domě. Předávací ceremoniál se konal po dvouleté odmlce, která byla způsobená covidem. Ten se ještě částečně podepsal i na včerejší akci, jelikož sport v letech 2020 a 2021 jím byl výrazně ovlivněn, takže se vedení Lokomotivy rozhodlo ocenit sportovce za toto celé dvouleté období.

sportovec 2022 01 m

Lokomotiva, jejíž úvodní slovo pronesl předseda Petr Musil, odměnila za úspěšnou reprezentaci 20 sportovců, co se týče individuálních výkonů, a za společné snažení si odnesly ceny dva kolektivy. Ocenění také získali čtyři trenéři a funkcionáři, z nichž zvláštní cenu obdrželi kuželkář Karel Slavík, nerozlučné plavecké duo Pavel Pokorný a Tomáš Břeň a i jejich nejlepší svěřenkyně v historii klubu Martina Elhenická, která v loňském roce ukončila závodní kariéru.

Fotogalerie >>

Nejlepší dospělácký sportovec vzešel z oddílu atletiky a stal se jím šedesátiletý běžec Pavel Milata. Ten již v 80. letech minulého století byl nepostradatelným členem družstva mužů a v krajském přeboru se objevuje dodnes. Naposledy to bylo v minulé sezoně, kdy se na start postavil ve dvou kolech a pro tým získal důležité body, které pomohly k postupu do druhé národní ligy.

Vyhlášení sportovců TJ LOKO Trutnov za období 2020 - 2021

Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců, sportovních kolektivů a trenérů TJ Loko Trutnov za období 2020 - 2021, které se uskuteční dne 26. dubna od 16:30 hod. v Národním domě v Trutnově.

Vyhlášení je veřejně přístupné

tn pozvanka na vyhlaseni

Vyhlášení sportovců Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Trutnov za rok 2019

Tradiční slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců, funkcionářů a sportovních kolektivů TJ LOKO Trutnov za rok 2019 se bohužel vzhledem k situaci ve společnosti a opatřením ohledně koronaviru nemohlo uskutečnit, přesto TJ LOKO Trutnov na sportovce nezapomněla a ty nejlepší za rok 2019 vybrala a vyhlásila.
Všechny oddíly TJ měly možnost zaslat své návrhy na nejlepší sportovce na TJ, z návrhů potom komise složená ze zástupců oddílů – Jiří Hauf (oddíl volejbalu), Miroslav Tlamka (oddíl cyklistiky), Vladimír Smilnický (oddíl basketbalu), Karel Slavík (oddíl kuželek) a členka Výkonného výboru Ivana Valentová – vybrala ty nejlepší.
Lokomotiva odměňuje sportovce v 9 kategoriích. Vybrat z množství došlých návrhů ty nejlepší není jednoduché, vzhledem k rozmanitosti sportovních odvětví (TJ LOKO má 25 oddílů), ve kterých sportovci svých úspěchů dosahují. I proto se komise každý rok skládá z jiných zástupců oddílů tak, aby byl výběr spravedlivý a neupřednostňoval se ten či onen sport. Komise vybere absolutního vítěze kategorie, ostatní pořadí se nevyhlašuje. Všichni vybraní sportovci budou oceněni drobnými dárky od LOKO Trutnov a města Trutnov.

A teď už k vlastním výsledkům za rok 2019. Začněme těmi vůbec nejmladšími. V kategorii mláďata do 10 let zvítězil Matěj Havlík z oddílu plavání. Matěj 6x zvítězil v poháru ČR 10letého žactva, získal jednou 2. a dvakrát 3. místo na poháru ČR 10letého žactva. Je mnohonásobný přeborníkem mezikrajských přeborů KHK a PAK. V roce 2019 překonal 9 oddílových rekordů (i 30 let starých).

tn plavání matěj havlík

Lokomotiva udělila mimořádně ocenění pořadatelům K70

Letošní setkání nejlepších sportovců Lokomotivy ve Společenském centru Uffo přineslo na úplný závěr slavnostního ceremoniálu jedno mimořádné ocenění, které se ještě nikdy v historii nevyhlašovalo. Lokomotiva se rozhodla ocenit osoby, které se výrazným způsobem zapsaly do historie nejstaršího lyžařského závodu Krkonošské sedmdesátky.

tn 01 k70

Nejlepším sportovcem Loko je plavkyně, která v loňském roce ukončila svou závodní karieru

Nejlepší sportovci, trenéři, cvičitelé, funkcionáři, kolektivy, ale také osobnosti z Lokomotivy Trutnov, které byly oceněné zvláštními cenami, se v úterý sešli ve Společenském centru Uffo na slavnostním vyhlášení za rok 2018. V nejprestižnější kategorii sportovců od 20 do 40 let se vítězkou stala plavkyně Aneta Pechancová. Mimořádné ocenění získali pořadatelé, kteří zajišťují průběh slavného lyžařského závodu Krkonošská sedmdesátka.

tn 01

Od roku 2010, kdy se pozměnil způsob oceňování a vybírají se také absolutní vítězové kategorií, se dá říct, že největší pozornost by měla poutat ta, v níž jsou sportovci ve věku od 20 do 40 let. A už čtvrtý rok v řadě v této kategorii patří „lokoťácký“ trůn zástupkyním plaveckého oddílu. V letech 2015 až 2017 zvítězila Martina Elhenická. Letos si Lokomotiva jako svou královnu vybrala Anetu Pechancovou, pro kterou to bylo třetí prvenství. První dvě získala v letech 2011 a 2012.

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965