Vyhlášení nejlepších sportovců Lokomotivy Trutnov za rok 2009

 

Vážení sportovní přátelé, milí hosté, rodiče!

 

Vítám Vás, jménem výkonného výboru tělovýchovné jednoty Lokomotiva Trutnov , o.s. již po sedmé, na slavnostním vyhlašování nejlepších sportovců, cvičitelů, trenérů a funkcionářů. Od roku 2004, kdy valná hromada naší tělovýchovné jednoty odsouhlasila obnovení této tradice, jsme zde přivítali řadu těch nejlepších. Výkony se stále zlepšují a zatímco v počátcích stačila účast sportovce na krajských přeborech, aby byl vyhlášen na této akci, dnes již je toto výjimkou. Vyhlašovaní sportovci jsou nezřídka účastníky různých mezinárodních utkání, mistrovství Evropy, světa či olympiád. Nejinak tomu bude i dnes.

 

Nejlepší sportovci Lokomotivy Trutnov za rok 2009 Nejlepší sportovci Lokomotivy Trutnov za rok 2009 Nejlepší sportovci Lokomotivy Trutnov za rok 2009 Nejlepší sportovci Lokomotivy Trutnov za rok 2009

Více fotografií najdete ve fotogalerii

 

Ještě než začneme s vlastním vyhlašováním dovolte, abych mezi námi přivítala představitele města – jmenovitě paní místostarostku ing. Hanu Horynovou, pana místostarostu Mgr. Tomáše Hendrycha a pana tajemníka Bc. Zdeňka Nýdrleho. Dále vítám sponzory, členy sportovní komise, novináře a fotografy a vůbec všechny příznivce tělovýchovné jednoty Lokomotiva Trutnov. Doplňuji ještě, že pan starosta Mgr. Ivan Adamec se omlouvá, že kvůli pracovnímu vytížení, se dnes naší slavnostní akce nemůže zúčastnit.

K vlastnímu vyhlášení upozorňuji, že sportovci jsou řazeni podle kategorií, ne podle výkonů ani žádných jiných kritérií. Vždy přečtu jméno sportovce a trenéra, kteří předstoupí sem k nám. Trenéři, kteří jsou zde jmenováni několikrát, vždy k předstoupení vyzvu. Po převzetí pozornosti, Vás ještě prosíme o podpis do kroniky.

Jako první kategorii vyhlásíme sportovce do 15ti let.

 

Asociace sportu pro všechny navrhuje Doroteu Meisnerovou, narozenou 10.2.1998.

Tento odbor nemá klasické soutěže v podobě různých mistrovství, krajských přeborů apod., ale má své specifické soutěže, kde sportovci soutěží v člunkovém běhu, skáčí přes švihadlo, další disciplínou je šplh a hod na koš. Dorotea se takovéto soutěže zúčastnila a z 250 dětí se umístila na třetím místě. Její trenérkou je paní Sofie Pryclová, kterou také zveme sem, mezi nás.

Oběma přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

 

Oddíl kuželek navrhuje Marka Plška, narozeného 15.3.1998.

Myslím, že v této věkové kategorii má tady na vyhlašování těch nejlepších, oddíl kuželek, premiéru.

Důvodem toho, že je Marek dnes zde je, že dosáhl velkého úspěchu v Poháru mladých nadějí, což je soutěž řízená Českou kuželkářskou asociací a je vypsána pro starší a mladší žactvo a zúčastnilo se jí přes 300 mladých nadějí z celé republiky. Marek se po 6 turnajích umístil tak, že postoupil do republikového finále v Olomouci mezi 16 nejlepších žáků, zde dosáhl třetího nejvyššího výkonu a v celkovém pořadí obsadil skvělé 5. místo. V rozehraném turnaji 2009/2010 je po čtyřech turnajích (ze šesti) na vynikajícím třetím místě a je téměř jisté, že opět bude na startu finále v Olomouci. Jen pro dokreslení – po čtyřech turnajích má náš oddíl celkem 3 žáky mezi zatím postupující šestnáctkou a jednu žákyni. Marek navíc v kategorii mladšího žactva bude startovat ještě v sezóně 2010/2011. Trenéry tohoto úspěšného mladého muže jsou pánové Petr Holý a Ladislav Němec. Prosím oba pány.

Kuželkářům samozřejmě blahopřejeme, oběma trenérům děkujeme, že začali pracovat s mládeží a určitě si všichni v skrytu duše přejeme, aby nová kuželna, která se začíná pomalinku rýsovat, nebyla jenom přeludem, jako již několikrát, ale tvrdou realitou.

 

Oddíl plavání navrhuje a my zde rádi přivítáme Adélu Morávkovou narozenou 19.3.1996

Důvodem toho, že je dnes Adéla tady jsou tyto její úspěchy z roku 2009 – je účastnicí mezistátního utkání Česká republika- Polsko – Slovensko, je několikanásobnou medailistkou z Mistrovství České republiky žactva, je účastnicí Mistrovství České republiky dospělých, a v neposlední řadě je členkou kolektivu mistryň České republiky družstev.

Trenérem Adély Morávkové je pan Tomáš Břeň.

Oběma blahopřejeme a jsme přesvědčeni, že tuto dvojici zde přivítáme ještě mnohokrát.

 

Oddíl atletiky navrhuje k vyhodnocení Denisu Dvořákovou, narozenou 6.1.1994

Denisa je již tradiční účastnicí vyhlašování nejlepších sportovců Lokomotivy. Její úspěchy v roce 2009 jsou tyto: l. místo na Mistrovství České republiky žákyň v hodu kladivem výkonem 50,01 metrů a další 1. místo ukořistila na reprezentačních mezinárodních závodech.

Trenérem Denisy Dvořákové je pan Miloš Havelka, kterého zveme sem k nám.

Oběma srdečně blahopřejeme a těšíme se na další dlouhé hody kladivem v podání Denisy Dvořákové.

 

Oddíl kanoistiky navrhuje na udělení ocenění mladého sportovce-kanoistu Matyáše Zierise narozeného 4.7.1995

Tento mladý, velmi talentovaný kanoista slavil v roce 2009 tyto svoje největší úspěchy: 2x2.místo v závodech Českého poháru žáků,

Na 2.místě se umístil v žebříčku Českého poháru žáků ve sjezdu , čímž si zajistil nominaci do východočeského Sportovního centra mládeže Pardubice pro rok 2010. Dalším úspěchem Matyáše bylo

2.místo na Mistrovství České republiky v klasickém sjezdu.

Trenéry Matyáše Zierise jsou pánové Jiří Hák a Aleš Marek.

Všem třem gratulujeme k výborným výkonům, kterých dosáhli v loňském roce. Doufáme, že je tady přivítáme i v příštích letech.

 

Oddíl boxu navrhuje na udělení ceny nejlepší sportovec do 15ti let Lukáše Heráka, narozeného 26.6.1995

Největším úspěchem Lukáše v loňském roce bylo, že se zúčastnil  Mistrovství republiky kadetů a můžeme konstatovat , že přišel, viděl a zvítězil. Doplňme ještě , že ve váhové kategorii do 57 kg. Lukáš Herák je pravidelným účastníkem celostátních kol II. ligy boxu a vždy se vrací s nějakým tím skalpem protivníka.

Trenérem mladého boxera je pan Karel Kubec, kterého zde také vítáme. Oběma borcům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v ringu.

 

Oddíl atletiky navrhuje na ocenění sportovce Jana Pavla, narozeného 1.3.1995

Jan Pavel je běžec dlouhých tratí. Z jeho největších úspěchů roku 2009 si oddíl atletiky nejvíce cení , že je Honza vítězem zimní běžecké ligy a že se umístil na 9. místě na Mistrovství České republiky žáků v běhu na 3000 metrů.

Trenérem mladého běžce je pan Jan Tuna, kterého rádi vítáme mezi námi. Oběma samozřejmě gratulujeme a přejeme mnoho dalších atletických úspěchů. A tak jako u kuželkářů, tak i u atletů ve skrytu duše doufáme, že dostavění atletické dráhy a sektorů na stadionu v Trutnově se podaří již v dohledné době.

 

Oddíl cyklistiky navrhuje na ocenění mladého sportovce Lukáše Kunta, narozeného 19.9.1997

Lukáš Kunt je nadějný cyklista, který získal 20 vítězství na závodech horských i silničních kol. Účastní se jak regionálních soutěží, tak i soutěží krajských i celorepublikových. Jmenujme alespoň některé z nich, které Lukáš  vyhrál. Vyhrál Pohár Svazu cyklistiky Královéhradeckého kraje.

Je šestinásobným  mistrem východočeského kraje, vítězem Krkonošského poháru MTB a vítězem Českého poháru v silniční cyklistice.

Trenérem Lukáše je pan Miroslav Tlamka, kterého tady také rádi vítáme a přejeme další vítězné jízdy, jak na silnici, tak i v terénu.

 

Oddíl kuželek navrhuje svého druhého sportovce Evu Kammelovou narozenou dne 4.10.1995

Eva Kammelová je, dle vyjádření trenérů, velice ctižádostivá, obětavá a v každém směru spolehlivá sportovkyně. Ke kuželkářskému sportu přivedla další svoje kamarádky a tak zde vzniklo dívčí družstvo, které patří k nejlepším jak v Královéhradeckém tak i Pardubickém kraji.

Největšího osobního úspěchu Eva dosáhla v Poháru mladých nadějí, což je soutěž řízená Českou kuželkářskou asociací určená pro starší a mladší žactvo. Této soutěže se účastní přes 300 mladých nadějí z celé republiky a v kategorii starších žákyň se probojovala do celorepublikového finále v Olomouci stejně jako Marek Plšek. Eva patří k opravdovým talentům a její tréninková morálka a snaha jí dává velkou naději patřit ke špičce kuželkářského sportu u nás.

Trenéry Evy jsou opět pánové Petr Holý a Ladislav Němec

Děkujeme oběma pánům i Evě za skvělou reprezentaci naší tělovýchovné jednoty a přejeme hodně zdaru v dalších letech.

Abychom dokončili vyhodnocení celé této kategorie, pozveme si teď družstva do 15ti let:

Jako první bych pozvala děvčata ze sportovní gymnastiky. Jedná se o:

Terezu Svobodovou, Michaelu Bachtíkovou, Elišku Krejčí, Elišku Slavkovou, Pavlu Svědirohovou, Kamilu Krejčovou, Veroniku Scholzeovou a Sabinu Tláskalovou. K děvčatům neodmyslitelně patří trio trenérů a to: paní Eva Rudolfová, paní Hana Jarošová a pan Jiří Matuška

Pro družstvo Junior I. byl rok 2009 v historii trutnovské sportovní gymnastiky asi ten nejzdařilejší. Posuďte sami jakých úspěchů děvčata dosáhla: na Mistrovství České republiky v Team Gymu v Ostravě – 3.místo, Brněnský pohár – 2.místo, Mistrovství České republiky ASPV ve sportovní gymnastice v Třeboni – 3. místo, Plzeňský pohár – 2.místo a třešnička na dortu – na Mistrovství České republiky v Třebíči 1.místo. Družstvo je složeno z talentovaných cvičenek, které se vyznačují tréninkovou pílí, zdravou ctižádostí a bojovností. Na post mistryň republiky je vyneslo zařazení prvků s vyšší obtížností.

Celému družstvu a samozřejmě i trenérům přejeme hodně úspěchů v dalším působení na gymnastických pódiích.

Dalším družstvem v kategorii do 15ti let je družstvo plavkyň ve složení: Alena Füllsacková, Kateřina Holubová, Barbora Suková, Barbora Zámečníková. Dále prosím trenéry Ditu Gnolovou, Lenku Davidovou a Pavla Pokorného

Největšími úspěchy těchto děvčat v roce 2009 jsou tato umístění:

Vícenásobné vítězky a medailistky Mistrovství České republiky jedenáctiletých ve štafetě, každá ze členek štafety je zároveň vícenásobnou medailistkou či přímo vítězkou v kategoriích jednotlivkyň.

Gratulujeme celému týmu včetně trenérů a přejeme ještě mnoho skvěle zaplavaných časů.

A posledním družstvem v této kategorii je družstvo atletek ve složení: Dvořáková Denisa, Čalovková Kristýna, Klempířová Kateřina, Bošelová Nikol, Žukovská Lucie, Fátorová Anna a Wiesnerová Markéta s trenéry Milošem Havelkou a Michaelou Musilovou.

Atleti si za rok 2009 nejvíce cení u tohoto družstva jeho semifinálové účasti na Mistrovství České republiky družstev žákyň.

Blahopřejeme všem a přejeme mnoho zdaru v nadcházející atletické sezóně.

Přistoupíme k další vyhlašované kategorii a to ke kategorii dorost, dospělí:

Oddíl plavání navrhuje Patrika Krause, narozeného 19.9.1991

Patrik je finalistou Mistrovství České republiky a medailistou Mistrovství České republiky dorostu.

Trenérem Patrika Krause je pan Pavel Pokorný. Oběma k dosaženým výsledkům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

Oddíl plavání navrhuje Barboru Morávkovou, narozenou 26.4.1991

Barbora Morávková je medailistkou mistrovství České republiky, je mistryní České republiky dorostu a mnohonásobnou medailistkou. Dále je členkou kolektivu mistryň České republiky družstev a obsadila 5. místo v hodnocení České poháru.

Trenérem Barbory je pan Pavel Pokorný

Gratulujeme Barboře i trenérovi ke skvělým výkonům.

 

Oddíl basketbalu navrhuje Darinu Mišurovou, narozenou 25.9.1981

Darina je kapitánkou a vůdčí postavou ligového týmu basketbalistek a jedna z nejlepších hráček české ligy. Je výraznou osobností trutnovského celku a má velký podíl na medailových úspěších Kary v posledních sezónách. Je velmi populární ve fanouškovských kruzích. V roce 2009 se výrazně zasloužila o 3.místo Trutnova v ženské basketbalové lize, dále o 3.místo v Českém poháru a postupu do finále Středoevropského poháru, který se posléze podařilo trutnovskému týmu vyhrát.

Trenérem Dariny Mišurové je pan Martin Petrovický

Gratulujeme Darině i trenérovi ke skvělým basketbalovým výsledkům.

 

Oddíl atletiky navrhuje Lindu Novotnou, narozenou 6.4.1992

Linda Novotná tady před námi nestojí poprvé. Je to stálice našeho vyhlašování a to svědčí i o tom, že její výsledky jsou stále velmi kvalitní. Posuďte sami: v roce 2009 se umístila na Mistrovství České republiky v hodu kladivem na 2.místě výkonem 54,90 metrů, na 2.místě na Mladé Evropě a na 6. místě ve finále Evropského poháru družstev-juniorek. Linda splnila limit na Mistrovství světa do 19 let.

Trenérem Lindy Novotné je pan Miloš Havelka.

Oběma blahopřejeme a těšíme se na další skvělé a hlavně daleké hody.

 

Oddíl plavání navrhuje Alžbětu Řehůřkovou, narozenou 17.5.1989

Alžběta je také stálicí při tomto vyhlašování nejlepších sportovců. Výkonů této plavkyně si jistě mnozí z Vás všímají. Připomeňme si tedy, že v roce 2009 splnila limit na Světovou Univerziádu a zaostala pouze 1,5 sekundy za limitem Mistrovství Světa v Římě na trati 800m volný způsob, je několikanásobnou mistryní České republiky, je členkou české reprezentace v plavání a je také členkou kolektivu mistryň České republiky.

Trenérem Alžběty Řehůřkové je pan Tomáš Břeň.

Oběma gratulujeme k dosaženým skvělým výkonům a oběma také přejeme ještě mnoho skvělých umístění doma i v zahraničí.

 

Oddíl kanoistiky navrhuje Aleše Marka, narozeného 8.1.1978

Aleš Marek, tvář, kterou také mnozí z Vás znají z našeho vyhlašování.

V roce 2009 se Aleš zúčastnil Mistrovství Evropy v italské Valtelině s těmito výsledky: 3. místo ve sprintu, 11. místo v klasickém sjezdu a 2.místo v závodě hlídek také v klasickém sjezdu. Dále se zúčastnil Světového poháru v Tasmánii v Austrálii, kde obsadil třetí příčku a celkově se umístil ve Světovém poháru na skvělém 7. místě.

Sedmé místo také obsadil se štafetou na známém extrémním závodě Dolomitenmann 2009.

Trenérem Aleše Marka je reprezentační trenér Robert Knebel

 

Oddíl Klubu českých turistů navrhuje paní Marii Vrabcovou.

Paní Marie Vrabcová je chodkyně. V loňském roce ušla 1897 km na trasách pochodů odboru turistiky i na akcích celostátního kalendáře. Nikdy také nezanedbává poznání, což je druhá významná součást výkonnostní turistiky. Vyvrcholením její dlouhodobé činnosti, bylo získání diamantového výkonnostního odznaku za 10.000 našlapaných km. Jedná se o soutěž, kterou organizuje a zaštiťuje ústředí Klubu českých turistů.

Milá Marie, blahopřejeme Ti k té ohromné porci ujitých kilometrů a samozřejmě Ti přejeme, aby Tě neopouštělo zdraví  a ty jsi mohla vyšlapovat k dalším stovkám kilometrů.

 

Oddíl plavání navrhuje Anetu Pechancovou, narozenou 5.6.1992

Aneta je další hvězdnou plavkyní, která tady není poprvé a doufám, že ani naposledy. Aneta je členkou reprezentace České republiky, je účastnicí Mistrovství světa v Říme, je mistryní České republiky, je mnohonásobnou medailistkou z Mistrovství České republiky dorostu, je členkou kolektivu mistryň České republiky družstev a obsadila skvělé druhé místo v Českém poháru.

Trenérem Anety je pan Pavel Pokorný

Gratulujeme Anetě i panu Pokornému ke skvělým výsledkům.

 

Oddíl judo navrhuje Jitku Štěpánovou narozenou 28.5.1994

Jitka Štěpánová je skvělá judistka , která své soupeře poráží ve váhové kategorii do 48 kg. Jejími největšími loňskými úspěchy jsou tato umístění: na Mistrovství České republiky v Plzni obsadila 3. místo, na Velké ceně Hradce Králové byla na druhém místě, na Velké ceně Litoměřic obsadila místo třetí, v družstvech pak pomohla SKP Jičín ke čtvrtému místu na Mistrovství České republiky družstev , které se konalo v Olomouci.

Trenérem Jitky Štěpánové je Jaroslav Voceďálek.

Oběma blahopřejeme a těšíme se na další skvělé výsledky na tatami.

 

Oddíl basketbalu navrhuje Ladislava Malého mladšího, narozeného 28.6.1984

Ladislav Malý je ústřední postavou basketbalového týmu mužů. Je nejlepším střelcem týmu a nejplatnějším hráčem.

Trenérem je pan Malý Ladislav starší.

Blahopřejeme a doufáme , že se mužský basketbal zmátoří po letošní sezoně a basketbalisté budou opět bojovat ve II. lize, kterou si Trutnov určitě zaslouží..

 

Oddíl plavání navrhuje Martinu Elhenickou, narozenou 10.10.1993

Martina Elhenická je další v řadě již velmi známých plavkyň. Důvody k ocenění za rok 2009 jsou tyto: je členkou juniorské reprezentace České republiky, je účastnicí Mistrovství Evropy juniorů, které se konalo v Praze, je medailistkou mistrovství České republiky, je mnohonásobnou mistryní a medailistkou z Mistrovství České republiky dorostu, dále je členkou kolektivu mistryň České republiky družstev a v neposlední řadě vzpomeňme, že je hodnocena v Českém poháru jako sedmá.

Trenérem Martiny je pan Pavel Pokorný.

Samozřejmě gratulujeme a přejeme oběma mnoho úspěchů v tomto krásném sportu.

 

Oddíl basketbalu navrhuje Petru Záplatovou, narozenou 29.12.1991

Petra je velkým talentem českého basketbalu. V sezóně 2008/2009 odehrála neuvěřitelných 124 zápasů na vrcholné úrovni. Hrála v Evropském poháru FIBA, v ženské basketbalové lize za A tým, v první lize za B tým, v extralize za starší dorostenky, v reprezentaci hájila barvy Česka na Mistrovství Světa hráček do 19 ti let v Thajsku, kde obsadily 10. místo. A dále se zúčastnila Mistrovství Evropy hráček do 18ti let, které se uskutečnilo ve Švédsku a tam obsadily naše hráčky i s Petrou 4. místo. Myslím, že Petra Záplatová si zaslouží být tady dnes s Vámi všemi.

Trenérem Petry Záplatové je pan Martin Petrovický

Gratulujeme Petře i trenérovi ke skvělým výsledkům a doufáme, že Petra Záplatová vydrží v Trutnově co nejdéle.

 

Oddíl atletiky navrhuje na ocenění Jana Chrásku, narozeného 7.9.1990

Jan Chráska reprezentuje naší tělovýchovnou jednotu v běhu.

Mezi jeho největší úspěchy v roce 2009 jistě patří druhé místo na Mladé Evropě v běhu na 800 metrů. Na téže trati se umístil na Mistrovství České republiky juniorů na 12. místě.

Trenérem Jana Chrásky je pan Jan Tuna

Blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

 

Oddíl plavání navrhuje na ocenění Janu Zaplatílkovou, narozenou 2.1.1994

Jana není také žádným nováčkem při tomto vyhlašování. Její výsledky jsou stále důvodem k tomu, aby tady mohla dnes stát. V roce 2009 se stala účastnicí Mistrovství Evropy juniorů v Praze, je členkou juniorské reprezentace ČR v plavání, je medailistkou mistrovství České republiky, je mnohonásobná mistryně a medailistka Mistrovství České republiky dorostu a je také členkou kolektivu mistryň České republiky družstev

Trenérem Jany Zaplatílkové je pan Pavel Pokorný

Oběma gratulujeme ke skvělým výsledkům a doufáme, že Vás tady oba budeme vídat i v příštích letech.

 

Oddíl atletiky navrhuje na ocenění Lenku Rösslovou, narozenou 4.10.1990

Lenka Rösslová nás reprezentuje ve velmi těžké disciplíně a to v běhu přes překážky. V loňském roce obsadila na Mladé Evropě 4. místo v běhu na 100m překážek. S časem 16,0 sekund obsadila 12. místo na Mistrovství České republiky . Získala největší bodový zisk v soutěži družstev žen ve druhé lize.

Trenérem Lenky Rösslové je pan Miloš Havelka.

Gratulujeme Lence i panu trenérovi k dosaženým výsledkům a přejeme další úspěchy v roce letošním.

 

Oddíl orientačního běhu navrhuje na vyhodnocení Jana Petrželu, narozeného 24.9.1992

Jan Petržela je vícenásobným medailistou z Mistrovství České republiky, v celostátním žebříčku se umístil na skvělém druhém místě. Je účastníkem Mistrovství Evropy juniorů a je členem reprezentace juniorů ač věkem dosud dorostenec.

Trenérem Jana Petržely je jeho otec pan Pavel Petržela.

Mužské části rodiny Petrželů blahopřejeme k dosahovaným výsledkům v orientačním běhu a přejeme mnoho zdaru v letech dalších.

 

Oddíl kulturistiky navrhuje na ocenění Vlastimila Kalaše, narozeného 23.1.1979

Pan Kalaš je nepřehlédnutelný a mnozí z Vás si ho jistě pamatují z loňského vyhlašování těch nejlepších, kdy nám tady ukázal kousek ze svého vystoupení.

V roce 2009 se mu na soutěžích dařilo takto: druhé místo obsadil na Mistrovství České republiky, na Czech Arnold BAI Open Praha obsadil 6.místo a na Mistrovství Světa v Košicích obsadil skvělé 6.místo.

Trenérem Vlasty Kalaše je pan Petr Frýda

Oběma pánům gratulujeme a přejeme i v roce 2010 úspěchy na kulturistických soutěžích doma i ve světě.

V kategorii dorost, dospělí byl Vlasta Kalaš poslední, který před nás předstoupil.

Teď nás čeká kategorie nejlepší kolektiv – sportovci nad 15 let.

Začneme, asi největším překvapením a velkou radostí pro plavecký oddíl Lokomotivy Trutnov a to vítězstvím družstva žen v dlouhodobé soutěži Mistrovství České republiky – tzv. Lize 2009. Zvu tedy, sem k nám, tyto úspěšné ženy : Alžbětu Řehůřkovou, Barboru Morávkovou, Anetu Pechancovou, Martinu Elhenickou, Petru Havelkovou, Kristýnu Kultovou, Elišku Melicharovou, Janu Zaplatílkovou, Nikolu Vaníčkovou a Adélu Morávkovou. Dále trenéry-Pavla Pokorného, Tomáše Břeně a Zdeňka Huňku

V tomto týmu je sedm českých reprezentantek, které se účastní vrcholných Evropských a světových soutěží ve svých kategoriích.

Umístění na prvním místě v této soutěži je historický úspěch oddílu plavání.

Všem blahopřejeme a těšíme se na další skvělé výsledky ať již v družstvech nebo jednotlivcích.

 

Oddíl orientačního běhu navrhuje na ocenění štafetu dorostu ve složení:

Jan Petržela, Jan Grundmann, Jan Klusáček, Tomáš Svoboda, Lenka Svobodová, Tereza Doškářová a Zuzana Kubátová a samozřejmě trenéra pana Pavla Petrželu.

Mužská část se stala Mistry republiky ve štafetě a smíšené družstvo obsadilo 2. místo na Mistrovství České republiky. V celkové soutěži družstev dorostu, se za rok 2009,  svěřenci pana Petržely umístili na skvělém druhém místě. Tři členové z tohoto družstva jsou ve výběru reprezentace.

Orientačním běžcům patří velká gratulace a samozřejmě přání, aby i ten rok letošní byl alespoň tak úspěšný, jako ten minulý.

 

Oddíl basketbalu navrhuje družstvo basketbalistek žen ve složení:

Basketbalistky jsou také pravidelnými účastnicemi našeho slavnostního vyhlašování těch nejlepších.Přivítejme tady alespoň několik hráček z basketbalového týmu –  Kateřinu Hindrákovou, Michaelu Hartigovou, Adélu Věchtovou, Nikolu Tothovou, Petru Záplatovou a Hanu Šnajdrovou. Z realizačního týmu vítáme pana Jana Brauna a Tomáše Hendrycha. Úspěchy basketbalistek asi mnozí z Vás sledují a jsou známé. Sluší se ale připomenout, že v loňském roce obsadily 3. místo v ženské basketbalové lize, 3.místo v Českém poháru a postoupily do finále turnaje Středoevropské ligy.

Všem samozřejmě gratulujeme ke skvělým výsledkům a doufáme, že i v příštích ročnících oslavíme umístění na předních místech v soutěžích,kterých se družstvo zúčastní. Myslím, že není na škodu , když si připomeneme, že v právě skončeném ligovém ročníku, se trutnovské basketbalistky, umístily opět na 3. místě.

Vážení přátelé, příznivci sportu a tělovýchovné jednoty Lokomotiva!

Je před námi poslední kategorie a to kategorie, která je stejně významná jako ty, které jsme doposud vyhlásili a to kategorie nejlepší trenér, cvičitel, funkcionář.

 

Oddíl kuželek navrhuje na vyhodnocení paní Václavu Krulišovou dokonce ve dvou kategoriích a to v kategorii sportovec a funkcionář.

Paní Krulišová je v oddíle kuželek registrována od roku 1990. Je velice výkonnou hráčkou v družstvu mužů a v převaze mužů dosahuje velmi dobrých výsledků. Je několikanásobnou mistryní Východočeského kraje mezi seniorkami a vícekrát se stala i mistryní okresu Trutnov. Další záslužnou práci odvádí paní Krulišová již několik volebních období jako hospodářka oddílu k naprosté spokojenosti členů oddílu kuželek. Ve funkci hospodářky je na ní naprosté spolehnutí.

Trenérem paní Krulišové je pan Zbyněk Kejzlar, kterého k nám taky zveme.

Paní Krulišové a panu Kejzlarovi přejeme v části sportovní hodně dalších úspěchů. V životě funkcionářském, aby Vás tato práce bavila co nejdéle. Do života osobního Vám přejeme hlavně aby sloužilo zdraví a abyste byla i nadále tak aktivní, jako jste doteď. Za Vaši práci pro oddíl kuželek i pro Lokomotivu Vám děkujeme.

 

Oddíl orientačního běhu navrhuje na ocenění nejlepší trenér pana Pavla Petrželu.

Pan Petržela se už hodně let věnuje výchově mladých orientačních běžců. V současné době jsou to dorostenci. Sezóna 2009 byla pro jeho skupinu nejúspěšnější z posledních let. Mladí orientační běžci se umisťují pravidelně na předních příčkách celostátních žebříčků.

Nejinak je tomu i na mezinárodních závodech. Jak již bylo řečeno , svěřenci pana Petržely jsou i v reprezentačním výběru.

Panu Petrželovi děkujeme za jeho dlouhodobou práci v oddíle orientačního běhu a přejeme zdraví, pevné nervy a co nejvíc borců umístěných na předních příčkách žebříčků orientačních běžců.

 

Oddíl sportovní gymnastiky navrhuje na ocenění nejlepší funkcionář paní Zdenu Dvořákovou

Paní Zdena Dvořáková není jen funkcionářem v oddíle sportovní gymnastiky, ale začínala jako trenérka a propagátorka spolu s panem Matuškou,  nové disciplíny ve sportovní gymnastice a to team gymům. V roce 1993 přivedla do oddílu svoji 5ti letou  dceru a od té doby pro oddíl pracuje. Svoji trenérskou práci teď směřuje k družstvu Junior III – což je věková kategorie nad 16 let. Paní Zdena je fyzioterapeutka a její pracovní vytížení jí nedovoluje se trenérské práci věnovat naplno. Nadále však pro oddíl pracuje. Ze závodů a gymnastických soustředění pořizuje fotodokumentaci, se svým manželem Pavlem se velkou měrou podílejí na organizaci každoročních závodů O Trautenbergův korbel a na pořádání regionálních soutěží. Paní Zdena Dvořáková působí před závody na cvičenky, ale i trenéry psychicky a umí rozptýlit obavy před těžkými závody. Je nepostradatelnou součástí oddílu sportovní gymnastiky.

Paní Zdeně Dvořákové i my děkujeme za její práci pro oddíl sportovní gymnastiky a přejeme zdraví, pevné nervy a psychickou pohodu do dalších let.

 

Oddíl tenisu navrhuje na ocenění nejlepší trenér pana Zdeňka Hynka

Pan Zdeněk Hynek působí v oddíle tenisu od r. 1980 a má v něm nezastupitelné místo. Podílel se na pořádání tenisových škol a jeho rukama za celé ty roky prošly stovky mladých tenisových adeptů. Mezi jeho svěřence patří hráči od nejmladších dětí až po juniory. I v současné době má v tréninkové skupině několik talentovaných mladých hráčů. Pan Hynek je také zdatným funkcionářem. Zhruba 20 let pracuje pro oddíl tenisu jako jednatel a koordinátor soutěží družstev mládeže. Rovněž nelze opomenout, že se podílí každou sezónu na pořádání turnajů mládeže. Dlouhá léta působí v rámci Okresního tenisového svazu v Trutnově. Práce pana Hynka v tenisovém oddílu si nesmírně vážíme a věříme, že mu zdraví dovolí se tenisu věnovat i v dalších letech.

 

Vážení přítomní,

pan Hynek byl posledním oceněným, kterého jsme zde dnes přivítali.

Sedmé vyhlašování nejlepších sportovců, trenérů a funkcionářů za rok 2009 je u konce.

Na závěr dovolte , abych poděkovala všem, kteří fandí sportovcům z naší TJ, městským zastupitelům a vedení města za přízeň, kterou nám vyjadřují nejen dotacemi, které dostáváme, ale i například tím, že s námi diskutují problémy, které v této oblasti nastávají. Děkujeme sponzorům, kteří pravidelně přispívají na jednotlivé sporty. Myslím, že peněz vynaložených do sportu nemusí nikdo litovat. I z tohoto vyhlašování je zřejmé, že sportovci dobře reprezentují nejen svou tělovýchovnou jednotu, ale i město, kde žijí a sportují. V neposlední řadě je třeba poděkovat rodičům, kteří svým dětem umožňují sportovat. Díky za to, že jste osvícení a nelitujete vynaložených peněz, někdy i času a vedete své ratolesti k životu se sportem.

Přeji všem sportovcům, funkcionářům i trenérům hodně zdaru v soutěžích v roce 2010 a všichni se jistě budeme těšit na další skvělá umístění v soutěžích, kterých se zúčastníte.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965