Pohodové prožití vánočních svátků, šťastný a hlavně zdravý rok 2021 všem sportovcům a příznivcům "trutnovského juda" přejí trenéři.

Judisté Lokomotivy získali pod Ještědem jedenáct medailí

První turnaj v roce 2023 se trutnovským judistům vydařil. Na rozjezd po vánoční přestávce trenéři opět zacílili na nejmladší talenty, mláďata a mladší žáky Lokomotivy a vyjeli s nimi na turnaj do Liberce. Jedenáct chlapců a dvě děvčata vybojovali na Podještědském poprání jedenáct medailí.

judo 2023 001 m

Zlato si na krk pověsili mladší žáci Václav Hornych, Filip Sedláček a Jan Hátle. Stříbrný kov přidali do sbírky mládě Jáchym Matuška a mladší žáci Alois Juklíček, Ludvík Novák, Jakub Beránek a Daniel Stierand. Bronz si domů odvezli mladší žákyně Ema Drábková a mladší žáci Marek Pokorný a Pavel Stanko.

Dalším turnajem, na který se judisté Lokomotivy připravuje, bude Velká cena České Třebové. Na tomto tradičním mezinárodním klání se budou snažit získat medaili v podobě českotřebovského kohouta v kategoriích mladší a starší žáci, mladší dorostenci a dorostenci.

Tradiční mezinárodní turnaj mini mláďat, mláďat a mladších žáků se v sobotu uskutečnil v tělocvičně ZŠ R. Frimla. Do Trutnova kromě regionálních oddílů zavítali také Slováci z Kolárova a Galanty, Poláci z Poznaně a Lipna, Němci z Fürstenwalde a Frankfurtu nad Mohanem a Maďaři z Tatabánie. Na tatami se představilo bezmála 200 závodníků.

 

„Turnaj byl primárně zacílen na naše děti, a to jako motivační záležitost. Máme solidní základnu, co se týče počtu dětí, ale chuť závodit je zatím malá, což nám ukázal i tento turnaj. Spousta dětí (i rodičů) nechce dělat judo závodně,“ říká trutnovský trenér Robert Gottwald. „Pokoušíme se je nějak rozhýbat. Máme i nějaké v uvozovkách talenty, které potřebujeme rozzávodit, aby získali zkušenosti,“ doplnil.

Z domácího oddílu Lokomotivy bylo přihlášeno 34 dětí, nakonec ze zdravotních důvodů jich startovalo sedmadvacet. Trutnováci vybojovali celkem 22 cenných kovů (3 zlaté, 9 stříbrných a 10 bronzových medailí). „Říct o turnaji, že to byly medailové žně je trochu zavádějící. Turnaj jsme postavili tak, aby si co nejvíce dětí odvezlo medaili,“ vysvětlil Robert Gottwald s tím, že trutnovské klání uspořádali pouze pro kategorie koťata – mini mláďata (7 domácích závodníků), mláďata (13) a mladší žáky (7), kde má domácí oddíl zároveň největší potenciál.

Zlatou medaili získali mláďata Jan Hátle a Daniel Stierand. Třetí nejcennější kov do sbírky přidala mladší žákyně Sára Perdeková. Na druhých místech skončili Vojtěch Bín, Nikolas Stierand, Matěj Morávek, Pavel Stanko, Jakub Rohlena, Adam Petira, Ema Drábková, Eliška Prskavcová a Oliver Jung. Bronz vybojovali Jiří Tuček, Jaromír Švarc, Martin Bouška, Adéla Prokopenková, Václav Hornych, Filip Sedláček, Jakub Chadraba, Tomáš Buroň, Matěj Adamec a Matyáš Akštejn. Na medaile nedosáhli Ludvík Novák, Michael Gabriel, Alfréd Pola, Vojtěch Bláha a Cootzee Sebastian.

„Všichni závodníci nechali na tatami vše, ale pozdvihnout musím výkony mláďat Václava Hornycha, Jana Hátleho a Filipa Sedláčka, kteří bojovali ve skupině a původně plánované finále si rozdali v semifinálovém souboji. Kluci se už v předchozích turnajích předvedli nejen aktivním, ale i kombinačním judem a na stupních vítězů se s nimi bude muset počítat,“ uvedl trenér Gottwald. Aktivním soubojem bez ostychu se blýskl i méně zkušený Pavel Stanko. Mezi mladšími žáky bojoval technicky velmi dobře Matěj Adamec, aktivně Matyáš Akštejn a Oliver Jung.

Turnaj se dle hodnocení domácího oddílu povedl, organizace proběhla na jedničku, registrována byla pouze dvě lehčí zranění. Děti získávaly cenné zkušenosti, někteří dokonce v soubojích se zahraničními závodníky. Rodiče a blízcí měli možnost vidět své ratolesti na domácí půdě. Zázemí tělocvičny s bufetem zpříjemnilo turnaj všem. „Výtečný dančí guláš se stal soupeřem pro trenéry, rozhodčí a ostatní návštěvníky,“ usmál se Robert Gottwald. „Děkujeme všem našim starším závodníkům a tatínkům, kteří pomohli se stavěním a likvidací zápasiště,“ dodal.

Další turnaj čeká trutnovské judisty v lednu příštího roku v České Třebové.

Silná konkurence dovolila judistům Loko jen dvě vítězství

judo 2022 6 m

V Novém Bydžově proběhl prestižní turnaj v judu. Sobotní Český pohár a nedělní Memoriál Josefa Verfla a Velkou cenu Nového Bydžova navštívilo přes devět set závodníků nejen z celé republiky, ale i zahraničí. Turnaje se zúčastnili také reprezentanti Lokomotivy Trutnov.

Celkem se za „Lokotku“ pralo třináct závodníků (starší žák Ondřej Krokidis, mladší žáci Sára Perdeková, Alfréd Pola, Jan Veselý a mláďata Ema Drábková, Jan Hátle, Daniel Stierand, Alois Juklíček, Marek Pokorný, Filip Sedláček, Pavel Stanko, Matyáš Mikyska a Adam Popelka). „Tentokrát jsme bohužel neuspěli,“ poznamenal trenér Robert Gottwald.

Dva dílčí úspěchy zaznamenali Honza Hátle a Lojza Juklíček v podobě vítězného zápasu. Honza vyhrál svůj souboj v kategorii mláďata do 38 kg, kde ve druhém kole porazil Matěje Pucholta z Jablonce nad Nisou. Lojza zvítězil nad Janem Krškou z České Třebové v kategorii mláďata do 34 kg.

Poslední turnaj před koncem školního roku se uskuteční 18. června v Hradci Králové. „O prázdninách nás pak čeká tradiční technické a kondiční týdenní soustředění ve slovenském Kolárovu, kde se přihlášení závodníci nastartují do závodní sezóny druhého pololetí tohoto roku, ve kterém nás čekají vrcholné turnaje - Přebor republiky dorostenců, starších a mladších žáků,“ dodal Robert Gottwald.

Zdroj: www.trutnovinky.cz

Silný trutnovský oddíl v Hradci vybojoval čtrnáct medailí


Úspěšný víkend na tatami mají za sebou trutnovští judisté. Čtyřiadvacetičlenná výprava (11 mláďat, 7 mladších žáků i žákyň a 6 starších žáků) se v sobotu vydala do Hradce Králové na úvodní kolo krajské soutěže Královéhradeckého kraje, které zároveň bylo kvalifikační soutěž pro mladší žáky a žákyně pro postup na přebor ČR. A Trutnovákům čtrnáctkrát zacinkali medaile.

judo 2022 04 m

Judisté Lokomotivy navázali na předchozí úspěšnou generaci nejen počtem startujících, ale i výsledky opět připomněli, že v Trutnově je silný oddíl.

Zlatou medaili vybojovali starší žáci Ondřej Krokidis a Tomáš Hančil. Stříbro získali starší žáci Jakub Perdek, David Kalyn a Michael Husák, v kategorii mladšího žactva Oliver Jung a Sára Perdeková a mezi mláďaty se z druhého místa radovali Pavel Stanko a Ema Drábková.

Nová generace trutnovských judistů si odbyla turnajovou premiéru

judo 2022 01 m

Skoro po dvou letech vyrazili trenéři z oddílu juda v Trutnově na turnaj s nejmladšími bojovníky. Naposledy se představili s nováčky na turnaji v Hradci Králové v březnu 2020. Teď se vydali na Velkou cenu České Třebové, kde zápasili mláďata a starší žáci a v neděli mladší žáci a dorostenci.
V kategorii mláďata reprezentovali trutnovskou Lokomotivu Ema Drábková, Matyáš Mikyska, Jan Okrouhlický, Václav Hornych, Ludvík Novák, Marek Pokorný, Filip Sedláček, Alois Juklíček, Jan Hátle, Adam Popelka. V kategorii starších žáků Tadeáš Turičík a David Kalyn.

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965