Stříbrný úspěch trutnovského judisty na turnaji v Chorvatsku

judo 2024 005


Mladý judista Václav Hornych z trutnovské Lokomotivy se zúčastnil mezinárodního turnaje v chorvatském Primorsko Dolacu a vedl si skvěle. Na krk si pověsil stříbrnou medaili.

Vše začalo na předvánočním tréninkovém kempu, který se konal v Novém Bydžově. Tento kemp je určený pro judisty Královehradeckého kraje a pro trutnovského judistu tam vzešla nabídka, která se neodmítá, a to od Jaroslava Hnáta, jenž má dlouhodobě na starosti regionální výběr žactva a v současnosti vede i sportovní centrum mládeže. A také úzce spolupracuje s trutnovským oddílem.

„Pod jeho vedením i naši svěřenci často reprezentovali Královéhradecký kraj na Přeborech republiky družstev žáků a jako hostující závodníci v barvách Nového Bydžova i na různých mezinárodních turnajích – například v maďarské Budapešti, rumunském Aradu, chorvatském Varaždinu a dalších,“ uvedl trenér trutnovských judistů Robert Gottwald.

Když viděl dalšího šikovného Trutnováka v akci, ihned po něm hodil laso a reprezentant Lokomotivy ukázal, že s borci z trutnovské líhně musí pořád počítat. Vašek byl jedním ze sedmi úspěšných závodníků, kteří se pod vedením Jaroslava Hnátka vydali do Chorvatska, a v kategorii do 38 kg se probojoval až do finále, kde sice prohrál, a tak z toho byla stříbrná radost.

Judisté Lokomotivy v České Třebové získali kompletní sadu medailí

Přes 720 judistů se postavilo na tatami tradičního lednového turnaje Velké ceny České Třebové. Nechyběla ani trutnovská výprava, která čítala jedenáct závodníku Lokomotivy.

judo 2024 01 m

V sobotu 20. 1.. 2024 startovali mladší žáci mladší žáci Adéla Prokopenková, Václav Hornych, Filip Sedláček, Alois Juklíček, Matěj Morávek a Jáchym Matuška a mladší dorostenci Matyáš Akštejn, Antonín Pejsar a Jakub Perdek. V neděli se představili starší žáci a dorostenci, nicméně z důvodu zdravotní indispozice reprezentovali trutnovský klub pouze starší žáci Daniel Stierand a Oliver Jung.

Frimlovka jako kvalitní judo stánek, kde chybělo jen víc závodníků

Mladí judisté za sebou mají tradiční mezinárodní turnaj v Trutnově, který se v sobotu konal ve sportovní hale ZŠ R. Frimla. K sedmdesátému výročí založení místního oddílu připravili trenéři Lokomotivy turnaj pro přípravku a žáky v parametrech velkého klání tak, aby kulaté narozeniny oslavili, jak se patří.

tn judo turnaj trutnov 2023 3

„Pro sadu tří tatami – zápasišť – jsme si dojeli do Broumova a společně s tatínky našich svěřenců, ale i maminek a ostatních rodinných příslušníků jsme udělali z Frimlovky kvalitní judo stánek,“ uvedl trenér Lokomotivy Robert Gottwald. „Bohužel účast závodníků nebyla dle našich představ,“ posteskl si vzápětí.

Parametry haly splňovaly možnost startu až 250 závodníků. S nástupem chřipkového, ale i covidového onemocnění dorazilo do Trutnova mnohem méně dětí, než byla kapacita turnaje. Například závodníci z německého Fürstenwalde a Eberswalde nedorazili kvůli nemoci vůbec.

Devět medailí pro judisty Lokomotivy z Velké ceny České Skalice

Dvacet judistů z trutnovské Lokomotivy se poslední březnovou sobotu zúčastnilo 27. ročníku Velké ceny České Skalice. V konkurenci dalších dvou stovek závodníků z 22 českých oddílů vybojovali devět medailí. Zlato si přivezli domů Matěj Morávek a Tadeáš Turičík.

judo 2023 0002 m

Matěj Morávek zvítězil na turnaji stylem, že vyhrál všech pět svých zápasů v kategorii U10. Ve stejné kategorii Jáchym Matuška vybojoval stříbrnou medaili (bilance: 5 zápasů/4 výhry). Nikolas Stierand obsadil čtvrté místo (5/2).

V kategorii U12 nejlépe bojoval Jan Hátle, který to dotáhl až ke stříbru (4/3). Dále Eliška Prskavcová skončila na 2. místě (2/1), Marek Pokorný na 4. místě (4/1), Alois Juklíček na 5. místě (4/2), Pavel Stanko na 5. místě (4/2), Filip Sedláček na 5. místě (3/1), Daniel Stierand na 5. místě (2/1) a Jakub Beránek na 7. místě (3/1). Tomáš Buroň a Jakub Chadraba si vítězství v turnaji nepřipsali a oba své dva zápasy prohráli.

V kategorii U14 předvedl nejlepší judo Matyáš Akštejn, který druhé místo získal za dvě vítězství ve třech zápasech. Stříbra brala i Sára Perdeková (2/1) a bronz, přestože padl v obou svých soubojích Oliver Jung. Alfred Pola skončil pátý (3/1).

O druhé zlato pro trutnovskou výpravu se zasloužil v kategorii U16 Tadeáš Turičík, který vyhrál oba své zápasy. Naopak Jakub Perdek dvakrát prohrál, přesto na něj zbyl v kategorii bronz. David Kalyn neuspěl v žádném ze svých čtyř soubojů.

Judisté Lokomotivy získali pod Ještědem jedenáct medailí

První turnaj v roce 2023 se trutnovským judistům vydařil. Na rozjezd po vánoční přestávce trenéři opět zacílili na nejmladší talenty, mláďata a mladší žáky Lokomotivy a vyjeli s nimi na turnaj do Liberce. Jedenáct chlapců a dvě děvčata vybojovali na Podještědském poprání jedenáct medailí.

judo 2023 001 m

Zlato si na krk pověsili mladší žáci Václav Hornych, Filip Sedláček a Jan Hátle. Stříbrný kov přidali do sbírky mládě Jáchym Matuška a mladší žáci Alois Juklíček, Ludvík Novák, Jakub Beránek a Daniel Stierand. Bronz si domů odvezli mladší žákyně Ema Drábková a mladší žáci Marek Pokorný a Pavel Stanko.

Dalším turnajem, na který se judisté Lokomotivy připravuje, bude Velká cena České Třebové. Na tomto tradičním mezinárodním klání se budou snažit získat medaili v podobě českotřebovského kohouta v kategoriích mladší a starší žáci, mladší dorostenci a dorostenci.

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965