Judo: O víkendu, to byly především sobotní Český pohár a nedělní Mezinárodní velká cena v Novém Bydžově

V sobotu 1.6.2024 proběhl na zimním stadionu v Novém Bydžově Český pohár judo kategorií U16 (mladší dorostenci) a U18 (dorostenci), na což na stejném místě navázala v neděli Mezinárodní velká cena kategorií U12 (mladší žáci), U14 (starší žáci) a U21 (junioři).
Trutnovské judo mělo v sobotu dvě želízka v ohni:
Antonín Pejsar, U16 do 60 kg (v kategorii 42 závodníků)
Jakub Perdek, U16 do 66 kg (v kategorii 40 závodníků)
Konkurence byla ohromná (jen v sobotu se zúčastnilo cca. 500 závodníků ze 102 klubů a 13 zemí) a oba naši kluci narazili bohužel hned v prvních zápasech na soupeře nad jejich síly a turnaj pro ně předčasně skončil.
V neděli se MVC zúčastnilo dalších 7 trutnovských judistů:
Matěj Morávek, U12 do 35 kg, 1/2 (1 vítězství, 2 prohry), 18 závodníků v kategorii

judo 2024 29 m
S ohledem na velikost turnaje to tedy rozhodně nebyly obvyklé medailové žně jako na menších akcích, o to cennější tak Oliverovo stříbro je, gratulujeme. Ostatní borci musí zkrátka přidat v tréninkovém úsilí, v Bydžově se nám ukázala opravdová konkurence.
Děkujeme trenérům R. Gottwaldovi a J. Valentovi, že trutnovské svěřence na akci doprovodili a pohlídali 👍.
Velké uznání pak patří také pořádajícímu oddílu SKP JUDO NOVÝ BYDŽOV za to, jak celou náročnou akci perfektně zvládli a že se jim podařilo do regionu přilákat tak vysoké počty závodníků z mnoha zemí a ukázat tak českým dětem další a často lepší judistické vrstevníky.