KSŽD ve Studenci

Krajská soutěž žákovských družstev je týmová soutěž, kde se v jeden den utkají čtyřčlenná družstva složená ze žáků (dětí do 15 let). Jedna tato akce proběhla v sobotu 15.1.2022 v obci Studenec. Sešlo se tentokrát celkem 5 družstev žáků (Podzvičinská šachová škola A/B/C, TJ Náchod B, Lokomotiva Trutnov). Některé týmy měly byly složeny z více než 4 hráčů a tak se průběžně ve hře střídaly. Náchod měl naopak pouze 3 hráče a tedy v každém kole ztratil kontumační bod.

Náš tým se skládal z Michala Boušky, Natálky Dekker, Tobiáše Prokopa, Ladislava Ludvíka a Libora Karáska. Nejvíce se dařilo Ludvíkovi, který získal všechny 4 body, i když jeden z nich právě kontumací proti Náchodu. Tempo partií bylo 2*25minut  + 10 sekund na tah, tedy více než na co jsou žáci zvyklí. Diagramy a partie s tímto tempem podle mě naučí děti nejvíce. Všechny fotky (celkem 7) jsem dostupné po kliknutí na "Číst dál" dole.

kszd studenec 2022 1kszd studenec 2022 2

Přebor jednotlivců Trutnovska v šachu 2022

op 2022 šachy trutnov

Industrix Cup - turnaj pro začátečníky!

Ideální turnaj pro děti bez soutěžních zkušeností nabízí turnaj Industrix Cup. Datum konání je pondělí 27. prosince 2021.Turnaj je určen začínajícím a mírně pokročilým hráčům bez Elo. Kapacita hrací místnosti 24 hráčů.

Kategorie

  • začátečníci a mírně pokročilí, ročníky 2010-2011
  • začátečníci a mírně pokročilí, ročníky 2012-2013
  • začátečníci a mírně pokročilí, ročníky 2014 a mladší

Přihlášky: do 23. 12. na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děti mají prázdniny, tak proč si je nevyplnit právě takto. Možnost doprovodit děti členem oddílu. Poháry a medaile pro nejlepší, drobné věcné ceny pro všechny účastníky. Informace k turnaji ZDE.

Šachy Loko Trutnov

4. Velká cena v Hradci králové

Čtvrtou Velkou cenu mládeže v šachu pořádá šachový oddíl ŠŠPM HK ve spolupráci s KM KHŠS. Turnaj se bude konat v sobotu 18. prosince 2021 ve ZŠ Josefa Gočára (Tylovo nábřeží 1140, Hradec králové)  Možnost si zahrát mají všechny všichni narození 1.1.2006 a později.

láda vc cerveny kostelec listopad2021Láďa na 2. Velké ceně z ČK

V návaznosti na odstavec z 3. Velké ceny jsme se rozhodli, že od 10. prosince 2021 si budeme psát vždy nejdříve docházku dětí a jestlí nosí úkoly!

Příště (17.12) bude poslední trénink před Vánoční přestávkou. V pátek si po kontrole úkolů zahrají děti mezi sebou turnaj, takže se doufám sejdeme v co nejvyšším počtu. Kdo bude chtít, bude moci trénovat partie s tempem: 15 minut + 5 sekund za tah, což se bude hrát na Velké ceně.

Využijte příležitost a vemte děti před svátky na turnaj!  Veškeré potřebné informace k turnaji v Hradci Králové jsou na webu Odkaz

+pozn. domácí úkol je vždy na doma :)

TRUTNOV B,C vs HOSTINNÉ

Ve třetím a čtvrtém kole Regionálního přeboru B se měly postupně obě družstva Trutnova z Regionu utkat s týmem z Hostinného. Nejprve ve třetím kole na sebe narazily Trutnov C proti Hostinnému, kde konečný výsledky 3:2 pro Trutnov C znamenal první výhru v probíhající sezóně.Je zapotřebí podotknout, že Hostinné pro tento zápas zvolilo alternativní sestavu a rozhodlo se dát šanci hráčům, kteří normálně neodehrají mnoho utkání. 

rp b 3kolo listopad 2021 ulman scharfen nova mistnost hranicar listopad 2021                                                                                                                                                                                    

Za 14 dní bylo na řadě 4. kolo soutěže, kde došlo k odvetě týmu z Hostinného tentokrát proti Trutnovu B. Zápas opět proběhl tradičně v neděli od 9:00 v Trutnově, takže soupeř musel cestovat opět Trutnova. Hrát doma je pohodlnější, hlavně kvůli delšímu spánku. Atmosféra zápasu byla velmi přátelská, jelikož se hráči vzájemně výborně znali a někteří z nich jsou často v kontaktu. Konečný výsledek byl tentokrát v opačným gardu 3:2 výhra družstva Hostinné. 

rp b 4kolo listopad 2021 rp b 4kolo listopad 2021 alan

V Regionálním přeboru byly odehrány doposud 4. kola, po kterých družstva B a C jsou v tabulce na 7. respektive 8.místě. V neděli na mikuláše vyjíždí Áčko Trutnova k silnému soupeři do Nového Bydžova.

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965