Šachový turnaj Kamenná Góra

V sobotu 4. 5. 2024 se uskutečnil u našich severních sousedů v prostorách centra kultury šachový turnaj w Otwartych mistrzostwavch poviatu Kamiennogórskieho.

Akce se zúčastnilo 80 hráčů ze čtyrech zemí všech věkových kategorií, od žáků až po seniory. Nejstaršímu účastníkovi bylo neuvěřitelných 93 let. Hrálo se Švýcarským systémem na devět kol s časem 15 minut na partii pro každého hráče.

sachy 2024 02 m

Celý turnaj se nesl ve velice přátelské atmosféře. Turnaje se zúčastnili i dva hráči Lokomotivy Trutnov – Zdeněk Albrecht a Adriana Albrechtová. Pochvalu zaslouží pořadatelé Wieslaw Lipien a Wojciech Kmiecik za bezvadnou organizaci a rozhodcovskou práci. Vítězy byli všichni zúčastnění, jelikož strávili krásný sobotní den v partě milovníků královské hry a jejich rodinných příslušníků.
Zdeněk Albrecht se v celkovém pořadí umístil na 24. místě, Adriana Albrechtová skončila v kategorii žen na krásném druhém místě, v celkovém pořadí obsadila 38. místo.

sachy 2024 04 m

Úspěch žákovského družstva TJ Lokomotivy Trutnov v šachu

Žákovské šachové družstvo ve složení Korbel, Netík, Ludvík, Dekker a Seifert vyhrálo nejdřív skupinu západ KHŠS bez ztráty bodu po 7 kolech a postoupilo do finálové skupiny.
V této skupině se utkalo s postupujícími ze skupiny východ. Tady utrpělo jedinou porážku, ale protože porazili nejlepší družstvo z východní skupiny, zvítězili v této finálové skupině.

sachy 2024 1 m

Šachový trénink v pátek 27.10.2023 se ruší.

Š. Mareš

1. kolo KS - Remíza s neoblíbeným soupeřem

Zápas venku s Novým Bydžovem

Nejdřív vyhrál Vojta a to už ve 12. tahu! Měl figuru a pěšce navíc, bílý se vzdal. Rychlé vedení 0:1. Následně dostal nabídku remízy Pavel Kopřiva, moc neváhal a přijal ji. Pozici mohl ještě hrát, obzvlášť na začátku byl Míl, Mareš i Harantík horší. Jako třetí dohrál Pepa Harantík, který se vzdal soupeři. Pepa měl od začátku partie horší pozici - černé figury no. Adam nabízí remízu soupeři a soupeř váhá. Za chvíli nabízí i Viktor remízu, když má mírně horší pěšcovou strukturu, ale pozice se dá hrát. Soupeři vyčkávají - nejdřív remíza na 7. šachovnici (odehráno 19 tahů a vyrovnaná pozice s množstvím figur). I na 8. šachovnici soupeř Viktorovu nabídku na remízu přijímá. Průběný stav 2,5:2:5.

Honza Míl pozici srovnal, Štěpán Mareš také i s mírnou výhodou, ale druhý Honza Scharfen stojí na jasnou prohru. Scharfik zariskoval a bohužel se risk nevyplatil. Nedá se nic vyčítat, řekl sem mu, aby hrál v celkem normálí pozici. Honza nebo Štěpán musí vyhrát. Honza stál pasivněji, ale stejný počet figur i pěšců. Tak Štěpán musí tlačit na soupeře. Časový rozdíl na 2. šachovnici se zvyšuje, soupeř dělá chybu, když vyměnil figury a jde do jasně prohrané koncovky, kdy má Štěpán volného b-pěšce navíc. Koncovka dle enginu výborně odehraná a tak se soupeř vzdal. Poslední dohrál Míl, když mu soupeř umožnil dát věčný šach věží nebo možnost jít králem na b4, kde by dostal mat pěšcem. Honza ubránil anglickou proti soupeři s elem 1900. Super. Takže konečný výsledek 4:4 a zasloužená remíza z obou stran.

Ze 4 utkání v naší skupině KS Západ skončila zrovna 3 utkání remízou 4:4, vyhrála jen Lomnice nad Popelkou v základní sestavě proti Hostinnému 5:3.

 1. kolo 23 24

https://www.chess.cz/soutez/sachovnice/3047/kolo-1/

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965