Seminář a školení rozhodčích R3 v sobotu 10.12

- Královéhradecký krajský šachový svaz pořádá školení a seminář rozhodčích -

Zájemcům z řad oddílu proplatí klub cesťák a novým rozhodčím i proplacení poplatku za školení. 

Seminář (obnovení kvalifikace) R2 a R3 a školení (nových rozhodčích) R3

Časový harmonogram: sobota 10. prosince 2022, prezentace do 9:00, školení 9:00 – 16:00, zkoušky od 16:00

Místo: Královéhradecká krajská organizace ČUS, U Koruny 292, Hradec Králové 2

Vedoucí akce: Jaroslav Šmíd, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 603 954 960

Lektoři a zkoušející: Milan Borůvka, Jaroslav Šmíd

Přihlášky: Do 5. prosince 2022 na e-mail vedoucího školení. Přihláška musí obsahovat: jméno a příjmení, e-mail, telefonní spojení a oddíl.

Poplatek: Účastník semináře R2, R3 200,- Kč, účastník školení R3 300,- Kč.

Zkouška: Školení bude ukončeno písemnou zkouškou (standardizovaný test). Při zkoušce je povoleno používat dokumenty ŠSČR.

Školení předpokládá samostudium dokumentů především: Pravidla FIDE, Soutěžní řád, Klasifikační řád, Statut rozhodčích, Ekonomická směrnice a další – je možné stáhnout https://www.chess.cz/sachovy-svaz-cr/legislativa/

Současní rozhodčí R3: Tomáš Bydelský, Daniel Dadok, Štěpán Mareš

Byli jsme blízko...

 4.kolo ks

Komentář ke KS již brzy.

4.kolo rp tub

4.kolo rp tuc

Okresní přebor škol Trutnovska 2022

V úterý 29. 11. 2022 uspořádala Základní škola Karla Klíče Hostinné šachový turnaj pro všechny školy z trutnovského okresu. Připraveny byly 3 kategorie – 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy. Do nejmladší kategorie se přihlásila pouze Základní škola Karla Klíče Hostinné, a proto automaticky získala postup do krajského kola. Z tohoto důvodu se turnaj v této kategorii neodehrál.

O poznání zajímavější to bylo v ostatní kategoriích, kam se přihlásilo více škol. Reprezentovat svou školu v kategorii 2. stupeň ZŠ přijeli hráči ze ZŠ v Domcích Trutnov, ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší, Gymnázia Trutnov, ZŠ Horní Maršov, ZŠ Lánov a domácí ZŠ Karla Klíče Hostinné. V této kategorii se odehrál turnaj systémem každý s každý a tempem 2×20 minut na partii. Nejlépe si vedli hráči ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší, na druhém místě skončilo Gymnázium Trutnov (oba týmy postupují do krajského kola) a na třetím místě se umístila Základní škola Lánov. Domácí ZŠ Karla Klíče Hostinné skončila na 5. místě.

Do kategorie středních škol se přihlásili 4 týmy. Systém hry byl 2x každý s každým a tempo bylo nastaveno na 2x 15 minut + 3s/tah. Ve velmi silné konkurenci se nejlépe dařilo hráčům Gymnázia Trutnov, které si vítězstvím zajistilo postup do krajského kola. Druhým potupujícím je Městské Gymnázium a SOŠ Úpice. Na třetím nepostupovém místě skončila ČLA Trutnov a čtvrtá se umístila SPŠ Trutnov.

Všem zástupcům našeho okresu přeji mnoho úspěchů v krajském kole a všem nepostupujícím děkuji za účast a příjemný průběh celého turnaje.

Tomáš Ulman
Základní škola Karla Klíče Hostinné

Velké ceny druhá a třetí

2. Červený Kostelec

 V sobotu 12.11. se do Červeného Kostelce sjelo celkem 76 dětí, aby spolu poměřily síly ve druhém turnaji v seriálu Velkých cen KHŠS. Hrály se celkem 4 turnaje v pěti různých věkových kategoriích, na 7 kol, tempem 15 + 5. Na nejbližší turnaj Velké ceny se vydalo z Trutnova dohromady 6 dětí za což jsem upřímně rád. Ačkoliv podle počtu dětí, kteří chodí na trénink, by jich mohlo být příště ještě víc. 

S předvedenou hrou jsem byl spokojen. Je vidět zlepšení u těch, kteří se snaží a dávají pozor místo vyrušování. Mírné zklamání mám z Natálky, která prohrává své partie doslova zbytečně z nepozornosti. Každá rada těžká, když nekoukáte, co vám soupeř hrozí a ztrácíte jednotahově figury. Marka chválím za snahu, i když jeho jiný program v pátek si vybírá svý. pozn. Francouzská obrana se projevila jako dobré zahájení na podobný typ turnaje. 

3. Rychnov nad Kněžnou

Třetí cena se vyvíjela v podobném duchu jako ta předchozí. Jen s tím rozdílem, že tentokrát v Rychnově - dvakrát tak daleko a nižší účast dětí v jednotlivých kategorií. Ve stejný sestavě, pouze bez Marka, který dal přednost oslavě před šachy. To vůbec nevadí - ještě bude příležitost. Opět předvedená hra se líbila. Kluci bojovali, Natálka koukala kde co lítá. Prohry, které přišly, pramenily převážně z koncovek, kde ztrácíme na soupeře ve zkušenostech. Dále se na ně v tréninku určitě zaměříme a řekneme si v základu, jak je hrát.

Jako dozor se nabídl předseda Dan a řidič Karel. Chci jim za to opravdu poděkovat (v sobotu na turnaj, v neděli hrát soutěžě a v úterý propagovat oddíl na přebor škol). Bohužel převážná část práce v oddíle stojí momentálně na třech lidech. Uvidíme, jak dlouho za současné situace je to únosné.

4. Velká cena se uskuteční 17.12.2022 v Hradci Králové. Pro fotky rozkliknout článek.

Podkategorie

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965