Jablonecká přehrada plavcům sedla tak, že z toho byl třikrát double

Někteří plavci TJ Loko FM Servis si zpestřují letní přípravu starty na otevřené vodě. V sobotu čtveřice Patrik Krause, Petra Havelková, Jana Zaplatilková a Kristýna Kultová reprezentovala oddíl na osmém závodu Českého poháru v dálkovém plavání, který se uskutečnil v Jablonci nad Nisou. Výsledky? 1. místo (3x), 2. místo (3x) a 3. místo (1x).
Nejvíce času v severočeské vodě (tři a půl hodiny) strávila Zaplatilková, jelikož závodila na obou nejdelších distancích. Nejzkušenější trutnovská dálkařka obsadila na desetikilometrové trati 4. místo (2:19:33,0). Na poloviční trati nenašla žádnou přemožitelku a slavila vítězství (1:11:41,6). Na "pětce" z toho nakonec byl trutnovský double, protože Havelková doplavala na 2. místě (1:14:15,7). A ten samý úspěch si dívky Lokomotivy zopakovaly ještě jednou. V závodě na 3 km zvítězila Havelková (39:12,3) před Kultovou (40:08,2), která se umístila na 5 km na čtvrté pozici (1:18:36,3).

tn_Jablonec

tn_Jablonec2

Zástupce v mužské kategorii, Patrik Krause, vybojoval v tříkilometrovém závodu stříbrnou příčku (37:56,0) a "pětku" dokončil jako pátý (1:13:58,5). „Se závodem na 3 km jsem velmi spokojen, druhé místo bylo maximum. Poprvé jsem si taky vyzkoušel 5 km. Po tý trojce to hodně bolelo, ale páté místo beru,“ povídal devatenáctiletý plavec. Velmi povedené vystoupení v Jablonci zvýraznili Trutnováci ještě „mixovaným doublem“ ve štafetách na 4 x 1 km. Krause a Zaplatilková byli ve vítězném družstvu společně s dívkou z Opavy a chlapcem z Krnova (54:45,5). O sedm vteřin porazili Havelkovou, která vytvořila tým se třemi přespolními kluky.