Plavkyně trutnovské Lokomotivy - 21 medailí z MČR dorostu

Neuvěřitelnou sbírku 21medailí (10-9-2) přivezli plavci Lokomotivy Trutnov z chomutovské padesátky, kde se konalo minulý víkend dorostenecké mistrovství České republiky v plavání.

členky vítězných štafet zleva Pechancová, Morávková, Zaplatilková, Elhenická

Největší zásluhu na této sbírce má Martina Elhenická, která každý svůj start proměnila v medaili nejhůře stříbrného kovu. Zvítězila v závodech na 100m znak, volný způsob a 400 m volný způsob a k tomu připojila šest stříbrných medailí ze závodů 50m VZ a znak, 200 m polohový závod a znak, 400 m polohově a 800 m VZ. Aneta Pechancová po zdravotních peripetiích nezklamala a vybojovala 2 zlaté medaile v závodech na 50 m volný způsob a 100 m znak. Pro stříbrné dohmátla při znakové a motýlkové padesátce a motýlkové stovce.

Jana Zaplatilková potvrdila, že patří mezi špičku ve vytrvaleckých disciplínách, když nedala soupeřkám šanci v kraulařských maratonech na 1500 a 800m a přidala bronz na 400metrů. Barbora Morávková v nejkratších kraulových sprintech zvítězila na trati 100m. Na poloviční délce obsadila překvapivě "až" 3. místo.

Do finálových bojů ještě zasáhli Patrik Krause, který obsadil 2 x 5. místo v polohových závodech na 200 a 400 m. Kristýna Kultová, dohmátla pátá na kraulové patnáctistovce a Petra Havelková osmá na 100m motýlek. Štafety na 4x200 a 4x100 metrů volným způsobem se staly kořistí trutnovských reprezentantek Pechancové, Elhenické, Zaplatilkové a Morávkové, které zbytek republiky doslova deklasovaly, když zvítězily s náskokem 8 resp 5,5 vteřiny.

Velkou spokojenost vyjádřil i jeden z trenérů trutnovských plavců Pavel Pokorný " Jsem velmi potěšen výkony našich plavců, kteří na začátku sezony odvedli kvalitní práci, získali mnoho medailí a zaplavali si některé osobní rekordy. Martina Elhenická a Jana Zaplatilková potvrdily, že by měly být oporami reprezentačního výběru při Mistrovství Evropy juniorů, které pořádá plavecký svaz začátkem letních prázdnin. Doufám, že po dvou odpočinkových - vyplavávacích dnech formu ještě vyladíme, protože naše plavce v čele s Alžbětou Řehůřkovou čeká start na zimním MČR dospělých, které o víkendu 20.-22.2. přivítají České Budějovice a kam odjedeme s šancemi na úspěšné vystoupení".