Jihočeský start do plaveckého seriálu: 4 medaile Elhenické a rekordy Morávkové

Plavecká výprava TJ Loko FM Servis Trutnov o víkendu startovala v Českých Budějovicích na úvodním závodu Českého poháru. O medailová umístění se zasloužily reprezentantky Aneta Pechancová a Martina Elhenická.

Prvně jmenovaná vyhrála 50 kraul a přidala druhé místo na 50 znak. Její mladší oddílová kolegyně byla nejrychlejší na 200 polohovce a druhá skončila na dvojnásobné trati. Elhenická navíc přidala i další dvě třetí místa na kraulových tratích 100 a 200 metrů. Nejvíce osobních rekordů si na jihu Čech zaplavala Adéla Morávková, která si vylepšila svoje časy na 50 a 100 kraul, 50 motýlek a 200 polohovka. Na kraulové padesátce se představily tři Trutnačky ve finále - vedle vítězky Pechancové i sestry Morávkovy. Trenéři hodnotili výkony plavců velmi pozitivně.

tn_CB

Výsledky plavců TJ Loko FM Servis Trutnov:

ženy

50 kraul: 1. Pechancová 26,87, 4. A. Morávková 27,24, 6. B Morávková 26,71, 27. Holubová 30,87
50 motýlek: 8. Havelková 30,95
50 znak: 2. Pechancová 30,83, 27. Suková 37,73
50 prsa: 12. Holubová 38,22
100 kraul: 3. Elhenická 59,80 (v rozplavbách 59,51), 8. Pechancová 1:02,20 (58,93), 9. A. Morávková 1:00,44, 19. B. Morávková 1:01,83, 22. Havelková 1:03,15, 34. Kultová 1:05,80, 42. Holubová 1:07,43
100 znak: 17. Suková 1:19,06
100 prsa: 11. Holubová 1:24,87, 19. Suková 1:29,60
200 znak: 12. Suková 2:44,32
200 motýlek: 5. Kultová 2:32,58, 8. Havelková 2:39,44
200 kraul: 3. Elhenická 2:08,02, 13. B. Morávková 2:16,36, 14. A. Morávková 2:16,81, 28. Holubová 2:24,06
200 polohovka: 1. Elhenická 2:22,09, 15. A. Morávková 2:35,62, 17. Havelková 2:37,12, 18. Kultová 2:38,12, 30. Holubová 2:45,76, 36. Suková 2:48,05
200 prsa: 8. Holubová 2:59,51, 14. Suková 3:09,18
400 kraul: 6. Elhenická 4:34,58, 13. B. Morávková 4:49,88, 14. Zaplatilková 4:49,88

Plavecké tamtamy z Českých Budějovic:

Martina Elhenická: „Se závody jsem spokojená tak na půl. Zaplavala jsem si osobák na 200 kraul (2:08,02), 200 polohovku jsem vyhrála a plavala jsem jen pár desetin za nejlepším časem. Trochu víc jsem čekala od 100 kraul, protože jsem chtěla plavat pod hranicí 59 vteřin. S 400 kraul a 400 polohovkou spokojená nejsem vůbec, protože jsem plavala daleko za svými osobáky. Letos jsou pro mě hlavní disciplíny polohovky. S Anet chceme splnit limit na mistrovství světa v Šanghaji.“

Adéla Morávková: „V Českých Budějovicích jsem měla před sebou šest startů. Na 100 kraul jsem si udělala osobák (1:00,44). Škoda, že mi o jednu setinu unikl postup do finále, ale s výsledkem jsem byla spokojená. Dvoustovka kraul naopak nic moc. Pak jsem si na 200 polohovce udělala druhý osobák (2:35,62) a stovka motýlek zase nic moc. V neděli přišel můj očekávaný start na kraulové padesátce a byl z toho osobák (27,30) a ve finále jsem se dokonce ještě zlepšila (27,24). Tím jsem splnila limit do repre a přiblížila se limitu na MEJ. Do jeho splnění mi teď chybí 27 setin. Kdyby se mi povedlo dostat do Bělehradu, bylo by to super. Udělám pro to maximum. Na té padesátce kraul jsem skončila čtvrtá a osobní rekord jsem si dala také na 50 motýlek (31,47). První závody Českého poháru se mi líbily. Bohužel, nebylo tam tolik českých plavců, ale za to se tam objevilo i pár jedinců ze zahraničí.“

Patrik Krause: „Byly to první závody na dlouhém bazénu po dlouhé době, takže jsem nevěděl, co od sebe čekat. V sobotu dopoledne jsem plaval spíše doplňkové disciplíny 200 znak, kde jsem si o dvě vteřiny vylepšil osobák (2:19,06) a skončil jsem dvanáctý. Na 200 kraul jsem plaval na hranici osobáku a bylo z toho 15. místo. Odpoledne jsem plaval svou hlavní trať 200 polohovku, kde jsem sice zaostal o dvě vteřiny za osobákem, ale stačilo na velmi dobré šesté místo, takže celkem spokojenost. Zatímco čtyři sta kraul jsem dojel jako jednadvacátý. V neděli jsem plaval pouze 400 polohovku a tam jsem byl zklamaný, protože jsem byl 3 vteřiny za osobákem a obsadil jsem až 9. místo. Ale celkově hodnotím závody kladně a snad to příště bude lepší.“

Barbora Morávková: „Časy? Myslím si, že ten na 50 kraul byl slušný, i když za osobákem. Jinak bych to moc nerozmazávala. Jsem pyšná ségra mojí mladší ségry, která už skoro jezdí moje nejlepší časy.“

Aneta Pechancová: „Začátek závodů, bych řekla, byl výborný. Postup dvakrát z druhého místa do finálového odpoledne na 50 znak a 100 kraul, přičemž kraulová stovka byla už ráno plavaná v osobním rekordu (28,16). Finále už ale neodpovídaly ranním rozplavbám, druhé místo na 50 znak jsem sice potvrdila, ale na 100 kraul jsem skončila na posledním 8. místě s velice podprůměrným časem. Kraul byl totiž bezprostředně po tom znaku, času na odpočinek jsem měla minimum, a tak byla únava znát od prvních metrů. Na to se ale nechci vymlouvat, můj výsledek mě jednoznačně zklamal. Druhý den alespoň přinesl vítězství na poloviční padesátimetrové trati. Ani tam ovšem nejsem spokojená s dosaženým časem. Na druhou stranu, je to relativně slušný start na začátek sezony. Takže závody bych hodnotila jako průměrné.“