Adéla Morávková si závody v Itálii užila, ačkoliv s výkony moc spokojená nebyla

Zkušenosti na mezinárodní scéně sbírala plavkyně Adéla Morávková. Čtrnáctiletá závodnice TJ Loko FM Servis byla součástí osmičlenné výpravy, která reprezentovala Českou republiku na juniorském mítinku v italském Viareggiu.
Trutnovská plavkyně se objevila v nominaci na poslední chvíli místo nemocné Michaely Petrové. „Závody byly super. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit. Měli jsme skvělý tým s vynikajícím trenérem, který nám dělal i řidiče. Na bazénu byla skvělá atmosféra, hlavně na finále,“ podělila se o své dojmy z Itálie.

tn_Moravkova_Italie

Akce ve Viareggiu ovšem Morávkovou zastihla po přípravě z plného tréninku, což se odrazilo na jejich výkonech. „Nebyla jsem s nimi moc spokojená,“ prohodila. Třikrát se umístila ve druhé desítce pořadí. V disciplíně 50 metrů kraul plavala 27,95 (14. místo), na 100 kraul dohmátla v čase 1:01,49 (19. místo) a na 100 motýlek předvedla výkon 1:11,20 (14. místo).

„Pro většinu zúčastněných, především mladších juniorů, se jednalo o první mezinárodní závody, přesto se dokázali v silné konkurenci prosadit a dosáhnout pěkných umístění. Velmi pozitivně také hodnotím přístup reprezentantů k závodům i vystupování během nich. V družstvu se vytvořila vynikající atmosfér,“ hodnotil velmi kladně vystoupení v Itálii reprezentační kouč Libor Kohout.

V celkovém oficiálním hodnocení reprezentačních výběrů obsadil náš výběr juniorů druhé místo za reprezentací Itálie, před Maďarskem, Slovenskem a Litvou. Na mítinku startovali plavci více než 30 italských klubů a 5 reprezentačních výběrů.

V březnu Adélu Morávkovou čekají závody na Velké ceně Českých Budějovic a Jarním poháru v Hradci Králové.