Plavci TJ Loko FM Servis opět cinkali medailemi

V Praze - Podolí a Kopřivnici proběhlo Mistrovství republiky starších a mladších žáků, kterého se zúčastnilo devět trutnovských plavců, kteří vybojovali celkem devět cených kovů.

Největší sbírku přivezla z "podolské" padesátky Adéla Morávková, která vybojovala na tratích 50,100 a 200 m volným způsobem stříbrné medaile. Při kraulové stovce ji chyběly tři "desetinky vteřiny" ke splnění limitu do reprezentačího výběru juniorů pro příští sezónu, když zaplavala čas 1:01,77. Adéla ještě přidala bronzovou medaili v závodě na 100 m motýlek.

V kopřivnické "pětadvacítce" se nejlépe v individuálních startech dařilo Kateřině Holubové, která obsadila 2. místo v závodě na 200 m polohově. V závodech na 200 m prsa a 400 metrů polohově vylovila bronzové medaile a zařadila se tak ve své kategorii k nejvšestranějším závodnicím v republice.

Její kolegyně Barbora Suková vybojovala ve vytrvalecké trati 800m VZ třetí místo a přidala nepopulární "bramborovou" medaili při polohové čtyřstovce. Trutnovské kvarteto ve složení Suková, Zámečníková, Fülsacková a Holubová potvrdilo úspěšnost trutnovských štafet a zaslouženě vybojovalo zlaté medaile ve štafetovém závodě na 4 x 50 metrů volný způsob v čase 2:07,59. Do desátého místa se ještě umístily Barbora Zámečníková (6./800VZ a 7./400 a 100VZ) a Alena Fülsacková (9./800VZ a 200Z).

plavani10-029_m