Krize překonána, Řehůřková jede potřetí v řadě na Evropu, Pechancová 7 setin za limitem

Skvělý víkend mají za sebou plavci trutnovské Lokomotivy, kteří se představili na skvěle obsazené a Českou televizí přenášené Velké ceně Brna. Tento závod byl závěrečným podnikem Českého poháru a posledním závodem v domácích bazénech, kde mohli čeští plavci plnit limity pro prosincové Mistrovství Evropy na krátkém bazénu v chorvatské Rijece.

S úkolem pokusit se o splnění limitu na ME odjížděly do Brna i závodnice Lokomotivy Trutnov. Jako reálný se limit jevil pro Alžbětu Řehůřkovou, ale ani další trutnovačky neodjížděly bez ambicí na kvalitní výsledek.

plavani08-33_m

Česká reprezentantka Alžběta Řehůřková, která se zaměřila pouze na polohové závody a na štafety byla v sobotu sužována zdravotními komplikacemi a do rozplaveb na 200m PZ nastupovala bez rozplavání. I přes tento handicap v pohodě postoupila do finále z druhého místa. Odpolední finále však odplavala v útlumu a obsadila 3. místo. Při nedělním závodě na dvojnásobné trati opět ráno postoupila z druhého místa do finále, ve kterém však musela zaplavat o téměř třináct vteřin rychleji. Odpolední finále se však vyvíjelo od prvních metrů velmi dobře a Alžběta ve, vypůjčených plavkách, v první půli držela krok se závodnicemi, které mají rychlejší první část polohovky. Do druhé půle obracela s mírnou ztrátou na třetím místě a při prsařském úseku měla za úkol obě závodnice dotáhnout, což se jí téměř podařilo. V závěrečném kraulovém úseku (plavala ho 1:04,15) se probojovala na druhé místo a jen o dohmat prohrála s ve vynikající formě plavající Závadovou a časem 4:48,49 splnila požadovaný limit, stejně jako vítězka a také třetí Rybářová.

plavani08-34_m

Závody, které byly vrcholem sezóny pro dorostence zastihly ve vynikající formě účastnice MEJ Anetu Pechancovou, která vytvořila krajské rekordy dorostu na znakařských tratích, když 50m zaplavala za 29,81a obsadila třetí místo za již jistými účastnicemi ME Nývltovou a Václavíkovou. Na dvojnásobné trati v rozplavbách vytvořila krajský rekord 1:04,17, který ve finálovém závodě ještě neuvěřitelně vylepšila a časem 1:02,47 zaostala pouhých 7 setin za limitem pro ME a obsadila rovněž třetí místo.

Pro bronzovou medaili dohmátla na nejkratším kraulovém sprintu účastnice MSJ Barbora Morávková, která časem 26,32 vylepšila svůj vlastní krajský dorostenecký rekord. O necelé čtyři vteřiny posunula krajský rekord dorostu také Martina Elhenická, která v rozplavbách zaplavala znakovou dvoustovku v čase 2:16,66 (2,2 s za limitem na ME).

Svoji formu potvrdily trutnovské závodnice ve sprinterských štafetách na 4 x 50m polohově a kraulem, když v obou překonaly krajské rekordy žen v sestavě Pechancová, Elhenická,Řehůřková, Moravková. V kraulové štafetě dohmátly v čase 1:49,20 a obsadily druhé místo, polohovou zvládly za 2:03,57 a tento čas stačil na nepopulární "bramborovou medaili".