Plavkyně Lokomotivy nejlepší v republice

Mistrovství ČR dorostu v plavání

Plavci plaveckého oddílu Lokomotivy absolvovali vrcholné závody sezony. Ve Zlíně na M-ČR dorostu vybojovali 12 medailí (6 zlatých - 5 stříbrných a 1 bronzovou) a na M-ČR dospělých vylovili z podolské padesátky 7 cenných kovů (3 - 2 - 2).

plavani07-016_m          plavani07-017_m

Lví podíl na tomto vynikajícím úspěchu má reprezentantka ČR a účastnice ME v Helsinkách Alžběta Řehůřková, která se stala dvojnásobnou mistryní ČR mezi dospělými, když vyhrála svoji královskou disciplínu 400 m PZ v čase 4:56,66 a také 400 m VZ. V kategorii dorostenek vystoupila na nejvyšší stupínek hned 4x (200 a 400 m PZ, 200 a 400 m VZ). K těmto zlatým medailím přídala 2 stříbrné mezi dospělými (200 m PZ a 800 m VZ) a jednu dorosteneckou (800 m VZ).

plavani07-018_m

plavani07-019_m

Na zlaté vlně se svezla také účastnice MEJ v Antverpách a reprezentantka ČR Barbora Morávková, která na dorosteneckém mistrovství zvítězila ve sprinterských závodech na 50 a 100 m VZ s absolutním přehledem a svoji formu udržela i na M-ČR dospělých, kde vybojovala svoji první individuální medaili mezi "dospěláky", když v závodě na 50 m VZ dohmátla v čase 27,41 třetí hned za ikonami českého plavání Myškovou-Klusáčkovou a Klosovou.

plavani07-020_m

plavani07-021_m

Juniorská reprezentantka Aneta Pechancová, která jen těsně zaostala za limity na MEJ na dorosteneckém mistrovství vybojovala dvě medaile. V závodě na 50 m VZ dohmátla hned za Barborou Morávkovou druhá a podtrhla tak trutnovský double a v závodě na 50 m znak dohmátla v dramatickém závěru třetí, hned za účastnicemi MEJ Vojířovou a Baumrtovou. K těmto medailím přidala ještě dvě čtvrtá místa a v tomto trendu pokračovala i mezi dospělými, kde vybojovala čtvrté (50 m motýlek) místo a dvě pátá místa (50m znak a VZ).

Velmi nečekaného výsledku dosáhla žákovská mistryně ČR Martina Elhenická, když se na svém prvním mistrovství mezi dospělými probojovala hned dvakrát do finale "A", kde doplavala vždy osmá a navíc splnila limit do reprezentačního výběru mladších juniorů pro příští sezonu.

V individuálních startech vynikající trutnovské výkony podtrhli: Patrik Krause 6. na 1500 m VZ mezi dorostenci. Linda Zieminská 8. na 800 VZ mezi dorostenkami a dvanáctá mezi ženami a Jana Zaplatilková, která mezi ženami dohmátla devátá na kraulové osmistovce.

plavani07-022_m

plavani07-023_m

Historické štafety

Svoji formu trutnovská děvčata přenesla i do závodů štafet, kde se jim podařil husarský kousek v podobě vítězství ve štafetě na 4 x 200 m volný způsob mezi ženami. Čtveřice Barbora Morávková, Martina Elhenická, Linda Zieminská a Alžběta Řehůřková dohmátla ve vítězném čase 8:53,97. Ve štafetě na 4x100 VZ nahradila Lindu Zieminskou Aneta Pechancová a svým výkonem přispěla k nečekané bronzové medaili. Mezi dorostenkami si trutnovské závodnice doplavaly pro tři stříbrné medaile ve štafetách na 4x200 VZ, 4x100 VZ a 4x 100 polohový závod, když misto žákyně Martiny Elhenické plavala Tereza Doubicová.

plavani07-024_m

plavani07-025_m