Trutnovské ženy bronzové na M-ČR ve štafetě

Praha Podolí - M-ČR dospělých v plavání

Až v polovině července vrcholila plavecká sezona v pražském Podolí při M-ČR dospělých. S finálovými ambicemi odjížděli na toto mistrovství také plavci Lokomotivy. Ze sedmi trutnovských závodníků postoupilo do finálových bojů hned šest a to ještě ze zdravotních důvodů chyběla Morávková a na dovolené odpočívající Klára Malá. Obě tyto závodnice chyběly ve štafetě na 4 x 200 m volný způsob. Tato štafeta však prokázala velkou bojovnost. K Alžbětě Řehůřkové a Haně Prokopové z bronzové dorostenecké štafety trenéři doplnili nejlepší žákyně Anetu Pechancovou a Terezu Doubicovou, které pomohly štafetě k historicky první štafetové medaili pro Trutnov na seniorském mistrovství.

plavani06-042_m

Nejúspěšnější trutnovskou závodnicí na tomto mistrovství byla reprezentantka ČR Alžběta Řehůřková, která postoupila ve všech svých startech do finále "A". V těchto finálových startech vybojovala 2x 5.(400mPZ a 800 VZ), 2 x 6.(200 a 400 m VZ) a 7. místo (200 m PZ). I přes to, že Alžběta nebyla v optimální formě a měla za sebou náročné M-ČR dorostu a světovou gymnaziádu v Řecku, dokázala, že patří do české špičky.

Životní závod se povedl juniorské reprezentantce Anetě Pechancové, která na trati 50 m znak postupovala z rozplaveb do semifinále z devátého místa, v semifinále se ještě zlepšila a časem 32,14 postoupila poprvé v životě do finále "A". V tomto finále se nezalekla daleko starších a zkušenějších soupeřek a v novém osobním rekordu 32,09 potvrdila postupové sedmé místo. K tomuto úspěchu přidala ještě dvě semifinále a v nich 12. místo na 50m VZ a 15. na 50P a 5. místo v "B" finále na 100 m znak.

Velkým překvapením bylo vystoupení Marka Táslara, který v závodě na 400 m PZ vybojoval v "B" finále 3. místo a celkově skončil desátý. Jan Elhenický na prsařské stovce obsadil 5. místo ve finále "B" a na dvojnásobné trati byl v "béčku" sedmý. Tereza Doubicová vybojovala na nejdelší kraulové trati 800 m 14. pozici. Premiérové mistrovství pro Lindu Zieminskou skončilo 21. a 23. místem na tratích 800 a 400 m VZ.