Řehůřková čtyřnásobnou mistryní, Prokopová dvakrát třetí, bronz má i štafeta

Ústí nad Labem

Padesátimetrový bazén v Ústí nad Labem hostil 360 plavců ze 70 oddílů celé ČR při dorosteneckém mistrovství ČR v plavání. Důstojnou roli hrálo i osm plavců Lokomotivy. Alžběta Řehůřková potvrdila roli jedné z favoritek a vybojovala mistrovské tituly ve čtyřech disciplínách (200, 400 a 800 m VZ a 400 m PZ).

plavani06-032_m

K těmto titulům přidala v individuálních závodech ještě dvě "bramborové" medaile a byla finišmenkou štafety na 4 x 200 m VZ, která ve složení Morávková, Malá, Prokopová a Řehůřková dohmátla pro bronzovou medaili.

plavani06-033_m

na snimku bronzová štafeta: vpředu zleva Malá, Řehůřková, vzadu Morávková, Prokopová

Velkým překvapením byly výkony Hany Prokopové, která při své premiéře na dorosteneckém mistrovství vybojovala nečekaně dvě bronzové medaile v závodech 200m prsa a 400 m polohový závod a 4. místo v polohové dvoustovce.

plavani06-034_m

Dařilo se i Janu Elhenickému, který obsadil dvě pátá místa v prsařských sprintech na 50 a 100 metrů a 7. místo přidal v závodě na 200 m prsa.

V nadějnou polohovkářku vyrůstá také Klára Malá, která vybojovala páté místo na polohové dvoustovce a šesté místo na dvojnásobné trati. Barbora Morávková po zdravotních problémech dohmátla pátá na kraulové stovce a šestá na trati poloviční. Finálový závod okusil také Marek Táslar, který doplaval sedmý v závodě na 200 m motýlek.

plavani06-035_m          plavani06-036_m

plavani06-037_m

plavani06-038_m

plavani06-039_m