Plavci Lokomotivy kralovali v Náchodě,
Řehůřková reprezentovala v Polsku

Za účasti více než dvě stě závodníků z dvaceti oddílů proběhly v Náchodě plavecké závody o Modrou stuhu.

Prvenství v soutěži družstev přijeli obhajovat závodníci Lokomotivy Trutnov. Po kvalitních výkonech přebírali od starosty Náchoda pohár za soutěž družstev již počtvrté v řadě.

V hlavních individuálních závodech o Modrou stuhu města Náchoda se trutnovským závodníkům rovněž vedlo velmi dobře. V kategorii žactva v prsařském dvojboji na 50 a 200 metrů zvítězila s výrazným náskokem juniorská reprezentantka Aneta Pechancová, která na padesátimetrové trati vytvořila časem 35,5 s nový oddílový rekord žen.

V kategorii dorostu a dospělých si mezi muži vybojoval stříbrnou medaili Jan Elhenický, mezi ženami na stříbrný stupínek vystoupila Hana Prokopová a třetí místo vybojovala juniorská reprezentantka Barbora Morávková, která ještě zvítězila v závodě na 100 m VZ. V dalších disciplínách si výborně vedla další trutnovská juniorská reprezentantka Tereza Doubicová, která zvítězila v závodech na 100m motýlek, 100m VZ a 200m PZ a druhá doplavala na 100 m znak. Aneta Pechancová k vítězství v prsařském dvojboji přidala zlato na 100 m znak, stříbra na 100m motýlek, 200 m PZ a 100 m VZ. Dvě bronzové medaile vybojovala Klára Mačátová na 100 m motýl a kraul. V polohové dvoustovce mezi ženami dohmátla třetí Klára Malá.

plavani06-006_m

Na fotografii plavci Lokomotivy s poháry pro vítěze v soutěži družstev

Svoji premiéru v reprezentačním dresu dospělých si o minulém víkendu odbyla mnohonásobná mistryně ČR dorostu a medailistka ze šampionátu dospělých Alžběta Řehůřková. Na poslední chvíli byla nominována reprezentační trenérkou jaroslavou Passerovou na mezistátní utkání Polsko-Ukrajina-Česko-Moldávie. Za nemocnou Janu Pechanovou plavala 200, 400 a 800 m volný způsob. Vlivem únavy z náročného tréninku, nečekané nominace a také asi skryté nervozity se ji úvodní kraulová "čtyřstovka" vůbec nepovedla. Další starty už ale byly výborné a ozdobené výraznými osobními rekordy na dlouhém bazénu. Velkou zkušeností jistě bylo i setkání s hvězdami světového plavání: Otylií Jedrzejczak - polskou olympijskou vítězkou, Pavlem Korzeniovským - olympijským medailistou a Olegem Lisogorem - olympijským vítězem z Ukrajiny.

Z polského Ostrowiece, přes Ostravu se Alžběta Řehůřková přesouvá do Nymburka na soustředění SCM ČECHY, kde se bude s osobním trenérem Tomášem Břeněm a dalšími deseti trutnovskými plavci připravovat na finále M-ČR družstev, které se koná v polovině dubna v Plzeňské padesátce.