Řehůřková trojnásobnou mistryní ČR, bronz má i Elhenický

V tvrdé konkurenci více než 300 plavců z 62 oddílů, bojovali o nejvyšší mety v domácím bazénu i dorostenci trutnovské lokomotivy.

Ze „sedmičky“ trutnovských plavců si nejlépe vedla velká favoritka a držitelka bronzu z M-ČR dospělých Alžběta Řehůřková. Šestnáctiletá naděje českého plavání se s rolí favoritky vyrovnala od samého začátku. Hned ve své první doplňkové disciplíně na 100 m volný způsob si z pomalejší rozplavby vylepšila o téměř vteřinu osobní rekord a obsadila skvělé páté místo. Potom přišla na řadu její hlavní disciplína 400 m polohový závod. Již od startu nebylo pochyb o vítězce. Alžběta nadělila druhé v pořadí celých deset sekund a podruhé v životě zaplavala tento závod pod pět minut a má v něm zaplaván limit pro ME 2006 - zbývá „maličkost“: potvrdit tento výkon na jaře na 50-ti metrovém bazénu. Po tomto úspěchu přišlo „slzavé“ sobotní odpoledne a nedělní dopoledne, ve kterých Alžběta vylovila tři „bramborové“ medaile v závodech na 800 m VZ (vytvořila časem 9:13,82 krajský rekord žen a medaili prohrála o pouhou desetinu vteřiny), 100 m polohově a 400 m VZ, kde se opakoval scénář z osmistovky. Po psychologickém „nakopnutí“ přišlo nedělní odpoledne a v něm dvě zlaté medaile. První byla v nervydrásajícím souboji na polohové dvoustovce, kdy Bětka o zlatu rozhodla v posledních metrech závodu a porazila v tu dobu již trojnásobnou mistryni Sejpkovou z Pardubic. Tato zlatá medaile vlila nové síly a po dvaceti minutách stála Alžběta znovu na nejvyšším stupni za závod 200 m VZ, když na zlatou medaili musela zaplavat nový krajský rekord dorostu 2:06,67.

plavani05-042_m

Trenér Tomáš Břeň se svými úspěšnými svěřenci Alžbětou Řehůřkovou a Janem Elhenickým

Hned ve svém úvodním závodě vybojoval svoji první medaili mezi dorostenci Jan Elhenický. Na 100 m prsa dohmátl v novém oddílovém rekordu 1:06,99 na třetím místě. V dalších prsařských závodech již tolik štěstí neměl a v obou soubojích na 50 i 200 metrů si medaile prohrál chybami v závěrečných fázích závodu – přesto dvě čtvrtá místa jsou hezkým úspěchem, navíc ozdobené osobními rekordy. Honza ještě přidal kvalitní výkon na polohové stovce, kde ve velkém „osobáku“ obsadil 8. místo.

Aby „bramborových“ medailí v letošním roce nebylo málo přidal ještě jednu Jakub Jarkovský v polohovém závodě na 400 metrů. Ve vytrvalostních kraulových závodech na 400 a 1500 m obsadil v osobním a oddílovém rekordu shodně šestá místa.