Plavci Loko úspěšní na nominačních krajských přeborech

plavani 2022 01 m

Sérii závodů krajských přeborů, které byly vesměs nominační na vrcholné celostátní soutěže, mají za sebou plavci TJ Loko UP GROUP Trutnov. Že byly většinou vydařené, dokumentují zisky medailových umístění, osobních a oddílových rekordů.

Stupně vítězů při mezikrajských přeborech žactva 12–14 let v České Třebové si oblíbili trutnovští plavci, když vybojovali 25 medailových umístění. Matěj Havlík získal tři zlaté a čtyři bronzové (3-0-4), k tomu překonal 20 let staré oddílové rekordy Jakuba Jarkovského na 800 a 1500 VZ.

Další medaile vylovili Adéla Mačková (1-2-4), Martina Šlechtová (1-0-1), Eliška Voborníková (0-2-1), Barbora Hylenová (0-2-1), Lukáš Netík (0-0-1), dívčí štafeta (1-1-0). Ještě závodili Štěpán Černý, Štěpánka Špetlová a Adam Sýkora.

„Plavcům se krajské přebory vydařily, zaplavali celou řadu osobních rekordů a vytvořili si zajímavé pozice pro nadcházející MČR žactva v Českých Budějovicích,“ sdělil krátce k jejich vystoupení trenér Tomáš Břeň.

Poslední květnovou sobotu se družstvo A2 spolu s výběrem z družstva kondičního plavání zúčastnilo Krajského přeboru KHK a PAK v kategorii 10 a 11 let v Chrudimi. Na stupních vítězů se umístili v kategorii 11 let Matěj Bednář se dvěma zlatými medailemi a Šimon Hofman s jednou stříbrnou, v kategorii 10 let Antonín Cink vybojoval stříbro.

„Celkově si děti vytvořily z 90 startů 71 osobních rekordů. Příjemným překvapením byly pěkné výkony děvčat z družstva kondičního plavání. Závody byly zároveň jedinou kvalifikací na nejvyšší soutěž v těchto kategoriích – Pohár ČR (oblast Čechy), kam se kvalifikovalo sedm závodníků,“ zhodnotil závod trenér Pavel Pokorný.

plavani 2022 02 m

Ten také vyslal svoji asistentku Karolínu Malíkovou a nejmladší naděje trutnovského plavání do Jičína, aby se zúčastnily svého „mistrovského“ závodu – Přeboru Královéhradeckého a Pardubického kraje žactva 9 let a mladší. „Nejvíce se prosadila Natálka Bednářová, která si z jičínského bazénu odváží kompletní sadu medailí plus jednu bramboru. Všechny děti si vytvořily v převážné většině svých startů výrazné osobní rekordy,“ dodal kouč Pokorný.