Čtyři medaile plavkyně Adély Morávkové.

plavani09-63_mVelmi dobré vystoupení má za sebou závodnice Lokomotivy Trutnov Adéla Morávková, která při Mistrovství ČR třináctiletých žaček v Kladně vybojovala čtyři medaile. Ze stříbrného kovu byly dvě a na ty si Adéla musela počkat až do posledních dvou svých závodů. Nejprve překvapila nečekaným druhým místem na motýlkové stovce, když časem 1:12,05 atakovala oddílový rekord Terezy Doubicové. Druhou stříbrnou přidala hned v následující kraulové stovce, kde měla velkou motivaci přiblížit se krajskému rekordu své sestry Barbory. Časem 1:02,33 si vytvořila nejlepší osobní výkon, ale na čas krajského rekordu 1:00,9 to nestačilo. Dvě bronzové medaile ještě vybojovala v závodech 50 m VZ (28,40) a 200 m VZ (2:17,42).

V Prostějově v kategorii dvanáctiletých obsadil 9. místo v závodě na 200 m znak Karel Lisý.

plavani09-64_m

V trutnovské pětadvacítce se uskutečnilo mistrovství čtrnáctiletých žáků, bohužel bez trutnovské účasti. Nejlepšími výkony plavců královéhradeckého kraje se prezentovali závodníci plaveckého klubu Hradec Králové. Janu Němcovi jen těsně unikla medaile na znakové dvoustovce, když po velkém boji obsadil čtvrté místo v kvalitním čase 2:20,63. Dominika Josefová dohmátla šestá na polohové stovce. Tento závod se uskutečnil s finanční podporou Královéhradeckého kraje.

plavani09-65_m