Plavkyně obhájily vítězství ve štafetě, nedělní finále
i s Květoslavem Svobodou

Trutnov - Výbornými výkony se vřítily do nové sezony plavkyně oddílu TJ Loko FM Servis. V domácí pětadvacítce ozdobily první den 26. ročníku Velké ceny města Trutnova triumfem ve štafetě (Pechancová, B. Morávková, Havelková, Elhenická) a čtyřmi individuálními vítězstvími (2x Elhenická, A. Morávková, Holubová).
„Děvčata mě velice mile překvapila, protože to byly první závody, které se plavaly více méně z plného objemového tréninku. Až takové časy jsem nečekal,“ uvedl trenér Pavel Pokorný.

 

Aneta Pechancová

Aneta Pechancová

 

Největší a zároveň nejpřekvapivější úspěch se zrodil v disciplíně 100 m kraul – 1. místo Martina Elhenická, 2. místo Aneta Pechancová. „To bylo fakt dobrý. Jsme dobrý,“ smály se české reprezentantky, které dokázaly stlačit svůj čas pod 58 vteřin.

O rok mladší Elhenická přitom atakovala i hranici 57 vteřin. Její nové maximum je nyní 57.15. „První start, první vítězství, osobák o tři desetiny. To jsem nečekala,“ zářila plavkyně. A slyšte dál: druhý start a druhý osobní rekord, třetí start a třetí osobní rekord. Takže, tomu se říká forma. „Na 100 prsa jsem byla asi o dvě desetiny za oddílovým rekordem Bety Řehůřkové, což je docela slušné,“ líčila trutnovská olympionička. Na dvoustovce kraul už oddílový rekord překonala – 2:04,72. „Ale cítila jsem, že tam jsou ještě rezervy,“ doplnila rázem největší favoritka hlavního nedělního závodu. Elhenická se totiž kvalifikovala nejrychlejším časem. Bude se poprvé v historii z vítězství radovat domácí závodník?

 

Adéla Morávková fandí

Adéla Morávková fandí

 

Finále 200 m VZ si navíc nečekaně zaplave i Aneta Pechancová, která se blýskla pátým časem dne. „Bude to moje první finále na Velké ceně,“ hlásila účastnice loňského mistrovství světa v Římě. Její doménou jsou však spíše kratší tratě. „Dvoustovka už je pro mě něco neskutečně dlouhého,“ vyprávěla s úsměvem ve tváři. Na druhém, třetím a čtvrtém místě dnes skončily Polky.

A velký česko-polský souboj se očekává v disciplíně 200 kraul i v závodě mužů. Žhavými adepty na vítězství jsou totiž trojnásobný účastník olympiády, mistr Evropy juniorů a medailista z mistrovství světa Květoslav Svoboda (postup z 1. místa) a polský obhájce prvenství z posledních dvou let Pavel Werner (postup z 2. místa). Hlavní závody, které se plavou jako memoriál J. Č. Matějíčka, jsou v nedělním programu vyhrazeny od 11.20 hodin.

 

Trutnovská štafeta - zleva: Aneta Pechancová, Barbora Morávková, Petra Havelková a Martina Elhenická

Trutnovská štafeta - zleva:
Aneta Pechancová, Barbora Morávková, Petra Havelková a Martina Elhenická

 

Sobotní první část Velké ceny Trutnova vyvrcholila štafetami na 4 x 100 m kraul. Suverénní vítězství, o pět vteřin, si mezi ženami zajistily Trutnovačky. Čtveřice Aneta Pechancová, Barbora Morávková, Petra Havelková a Martina Elhenická předvedla výkon 3:56,88. „Už všechno bolelo. Bylo znát, že je to už dnes náš pátý start,“ přiznaly plavkyně. V loňském roce dohmátly o dvě vteřiny rychleji v novém českém rekordu. „Ale to místo Petry Havelkové byla v družstvu Alžběta Řehůřková,“ připomněl trenér Tomáš Břeň. Jeho svěřenkyně letos v Trutnově chybí. „Do konce roku oficiálně přerušila kariéru.“

 

Pohár z klobouku vylosoval starosta pro Pavla Bíbu

Brána plaveckého mítinku se otevřela v trutnovské pětadvacítce již dopoledne 11. ročníkem závodů pro postižené děti a mládež dětských domovů, stacionářů a ústavů. „Účast se sešla velice solidní. Čtyřicet sedm závodníků. Jejich výkony byly super,“ přiblížil akci Tomáš Břeň z pořádajícího oddílu TJ Loko FM Servis Trutnov.

Slavnostní zahájení proběhlo pod taktovkou starosty města Ivana Adamce, který tradičně na začátku vylosoval jednoho šťastlivce a věnoval mu tzv. Pohár z klobouku. Letos jím byl Pavel Bíba z OA Janské Lázně. Do tohoto oddílu také putovala finanční prémie ve výši 5000 Kč na sportovní činnost, protože na závod vyslal největší počet plavců.

Vyhlášení vítězů se zúčastnili i trutnovští hokejisté v čele se svým předsedou Zdeňkem Poulem, který je zároveň prezidentem Společnosti DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov, jež je spolupořadatel a hlavní partner tohoto závodu.

 

Pohár z klobouku vylosoval starosta pro Pavla Bíbu

Zleva - ředitel A+K Trutnov Miroslav Hanák, Jindřich Kalivoda z OA Janské Lázně, jeho oddílový kolega Pavel Bíba, starosta Trutnova Ivan Adamec, ředitel FM Servis Trutnov Petr Folc a Zdeněk Poul, prezident Společnosti DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov

 

Zdroj: Trutnovinky.cz

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965