Kanoistika: Ohlédnutí za vodáckou sezónou

Letošní vodácká sezóna byla pro trutnovské vodáky mimořádně úspěšná.
Trutnovští kanoisté a kanoistky se účastnili soutěží všech kategorií, od těch nejnižších - veřejných závodů, přes České poháry žáků, juniorů i dospělých ve slalomu i sjezdu.
Vyvrcholením byla Mistrovství ČR žáků, juniorů i dospělých ve slalomu i sjezdu. Své želízko v ohni jsme měli i na letošní Olympiádě dětí a mládeže 2022 a Mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu, což byly, mimo závodů MČR, pro náš oddíl nejdůležitější závody sezóny.

mej22 0001a

 

Kanoistika: Titul Sportovec Královehradeckého kraje zamířil do Trutnova

20.9. proběhlo v Aldisu v Hradci Králové tradiční vyhlášení soutěže Sportovec Královehradeckého kraje.

sportovec hk w

Za trutnovské kanoisty byl nominován, v kategorii mládežnických družstev, tým bratrů Beierových, kteří obsadili krásné první místo. Kluci, velká gratulace! Matouš a Alva Beierovi jsou již tradiční oporou našeho oddílu, který, společně s městem Trutnov, hradě a úspěšně reprezentují i na světových soutěžích, jak v individuálních kategoriích, tak i v té  týmové, v tomto případě na deblkanoi. Alva sice aktuálně trénuje a startuje v barvách oddílu v Pardubicích, kde studuje, ale to nic nemění na tom, že je odchovanec našeho oddílu a naší milované Úpy.

 Cenu mohl převzít pouze Alva, protože Matouš se v tu dobu potýkal s nemocí.

  dsc9650 w

Kanoistika: Sprinty v Českém Vrbném - další medailový víkend

O víkendu 3. a 4. září se na slalomovém kanálu v Českém Vrbném jela v letošním roce poslední série Českých pohárů ve sprintu a Českých pohárů žáků ve sprintu a klasickém sjezdu.
I tento víkend byli trutnovští sportovci rozhodně vidět a opět domů přivezli celou řadu medailí.
V závodě družstev to dokonce znamenalo zisk dvou titulů Mistra České republiky, viz výsledky níže.
Trutnovský tým během celého víkendu ze slalomového kanálu vylovil celkem 20 medailí, z toho 5 zlatých, 7 stříbrných a 8 bronzových.

vrbne 0012Matouš Beier, letošní trojnásobný mistr Evropy, na trati sprintu C1m

V sobotu byly na pořadu dne 3 závody:

  • 1. Český pohár ve sprintu v Českém Vrbném +ECA CUP +MČR veteránů
  • 4. ČPž ve sjezdu v Českém Vrbném
  • MČR družstev ve sprintu v Českém Vrbném

Kanoistika - Kterak obec Markoušovice mistra světa ve sjezdu přivítala

Po bouřlivém přivítání nového mistra světa na mateřské loděnici se s gratulací a oslanou připojila i obec Markoušovice, kde Matouš Beier žije.
Na místní návsi Matoušovi přichystali přivítání chlebem a solí.

20190730 201305 2

Od obyvatel obce Matouš dostal dárek, po kterém dlouho toužil - long board, resp. poukaz na nový long bard dle vlastního výběru.


20190730 201344 1

Kanoistika - Matouš Beier je juniorský mistr světa ve sjezdu na divoké vodě

Ve dnech 25.-28.7. se na řece Vrbas, jež protéká údolím poblíž bosenského města Banja Luka, odehrávalo Mistrovství světa juniorů a U23 ve sprintu a klasickém sjezdu na divoké vodě.
Do bojů na divoké vodě zasáhl mladý, talentovaný trutnovský vodák Matouš Beier.

První den odstartovala kvalifikace ve sprintu, která z pohledu českého týmu dopadla velmi úspěšně. Z osmatřiceti českých reprezentantů si vyjelo páteční finále třiatřicet lodí. 
V kategorii singlkanoistů se žádný český reprezentant nedokázal nominovat z první kvalifikační jízdy, tudíž všichni museli nastoupit i do svých druhých jízd. Zadařilo se Karlu Rašnerovi, jenž bral v druhé jízdě první příčku. Celkové desáté místo obsadil Matouš Beier a z jedenácté pozice postoupil Filip Janů.

V pátek se jelo finále ve sprintu.
První ovoce přinesla hned Tereza Kneblová v kategorii K1 ženy juniorky.
Kvůli nevydařené kvalifikaci startovala z předposledního místa a nasadila čas favoritky. Jako jediná žena se dokázala se svým časem dostat pod jednu minutu a stala se tak novou mistryní světa ve sprintu. Dominika Dvořáková, jež si naopak vedla velice dobře v kvalifikaci, přišla v průběhu k mírným problémům a skončila pátá, Kristina Novosadová sedmá.

Hned další kategorie přinesla další obrovskou radost pro český tým. Titul mistra světa, tentokrát zásluhou Filipa Janů v kategorii C1 muži. Po loňském roce, kdy Filip vybojoval titul mistra Evropy, nastupoval do tohoto závodu s většími ambicemi. Ve finálové jízdě zariskoval a vyplatilo se - ke své evropské medaili si připsal ještě jeden zlatý titul z mistrovského šampionátu. Třetí místo obsadil český závodník Matouš Beier. Prvním rokem juniorský závodník zajel naprosto čistou a rychlou jízdu a zasloužil se tak o svou první mezinárodní medaili. Desátý dojel Karel Rašner.

3xc1junior2

Svým třetím místem si Matouš velmi výrazně řekl o odpolední účast v závodě hlídek, ve které nebyl Matouš původně nominován.
Výsledek? Další krásná bronzová medaile.

Nečekaný úspěch našeho kanoisty.

... a to byl teprve začátek, co se Matouš chystal na světovém šampionátu předvést. Ale to v tu chvíli nikdo netušil.

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965