Stolní tenistky vybojovaly ligu

 

Velkého úspěchu dosáhly stolní tenistky TJ Lokomotiva, které po suverénním vítězství v divizní soutěži a následné kvalifikaci, vybojovaly pro Trutnov po více než sedmdesáti letech druholigovou soutěž.

Oddíl zahájil činnost pod hlavičkou TJ Lokomotiva po delší odmlce v roce 1999. Hrací prostory a zázemí poskytla 4. ZŠ Rudolfa Frimla v Trutnově. Ředitelka školy Indrová fandí oddílu, který je složen ze dvou družstev žen a vychovává především mládež.

Úspěch se nerodil snadno. Bylo nutné nejprve vyhrát divizní soutěž, neboť pouze vítěž měl právo postoupit do kvalifikace o druhou ligu. Ta se konala první červnový víkend v Krásné Hoře nad Vltavou. Zúčastnilo se jí pět přeborníků jednotlivých krajských divizí.

 

Stolní tenistky vybojovaly ligu

 

Družstvo stolních tenistek Lokomotivy, které vítězstvím v divizní skupině a následné kvalifikaci vybojovalo po více než sedmdesáti letech účast trutnovského celku ve druhé lize.

Trutnovské hráčky měly obrovskou vůli po vítězství a od prvního zápasu s Děčínem se jejich snaha projevovala. Děčín porazily jednoznačně 6:2 a ve druhém utkání narazily na zdatné obranářky z České Lípy. Po výborném výkonu ovšem soupeřky přehrály v poměru 6:4. Z pětičlenné kvalifikační skupiny postupovala do ligové soutěže dvě družstva. Bylo tedy jasné, že je potřeba druhý den vyhrát alespoň jedno utkání. Hráčky Trutnova se ovšem neohlížely na postupovou taktiku a hned v úvodním zápase druhého dne porazily Ústí nad Labem a v posledním vystoupení si poradily i s domácí Krásnou Horou. Jednoznačným prvenstvím v kvalifikační skupině dokázaly, že je postup ve správných rukou. Druhým postupujícím se staly stolní tenistky Děčína.

Celá kvalifikace byla velmi náročná po stránce fyzické i psychické. Domácí fanoušci vytvořili bouřlivou kulisu, ve které bylo velice obtížně se soustředit. Trenéři soupeřů uznali, že tak silnou a vyrovnanou kvalifikaci dlouho nepamatují.

Trutnovské hráčky skvěle bojovaly jako tým a zaslouží velké uznání. O obrovský úspěch se zasloužily: Martina Hindráková, Lenka Kalášková (obě z Trutnova), Jana Hronešová ze Dvora Králové a Renata Albrechtová ze Žacléře. V Trutnově se ligová soutěž stolního tenisu hrála naposledy ve 30. letech minulého století. Nová sezóna odstartuje v září a trutnovský tým věří v podporu diváků.

Oddíl stolního tenisu není pouze jen ženské družstvo, ale také mládežnické celky, pro které je připraven nábor děvčat a chlapců od sedmi do devíti let.

Zdeněk Albrecht

 

Stolní tenistky vybojovaly ligu

Na zakončení sezony (září - duben) je každoročně uspořádán turnaj pro rodiče a děti z oddílu.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965