KUŽELKY TRUTNOV - 1.LIGA – Body zůstaly ve Velenicích

Druhý víkend po zahájení sezóny 2020/2021 body pro A družstvo Lokomotivy nepřinesl. Utkání v Českých Velenicích však bylo vyrovnané a trutnovští určitě nezklamali. Čtyři družstva startující v krajských soutěžích však vstoupila do nového ročníku impozantně, všechna vyhrála, třikrát pak dobyla domácí tvrze.

1. KUŽELKÁŘSKÁ LIGA MUŽŮ
2.kolo : LOKO Č.VELENICE : LOKOMOTIVA TRUTNOV A 6:2 3563:3505
Do utkání vstoupila Lokomotiva velice dobře osvědčená zahajovací dvojice získala náskok 44 kuželek, byť stav byl 1:1
Roman Straka hrál pro nejlepšímu hráči domácích a bohužel při remize 2:2 mu kousek k zisku bodu chyběl (590:622). To Marek Plšek dal zapomenout na slabší den při kontrolním startu juniorské reprezentace, svému soupeři nadělil 44 kuželek a při bodovém stavu 3:1 upravil stav na 1:1. Trutnov měl k dobru 22 kuželky.
Druhá, juniorská“, dvojice své duely zremizovala, avšak velmi rozdílným způsobem. David Ryzák vedl v polovině 2:0 (282:274), aby druhou část svého startu proti dle výsledku „jinému“ soupeři nezvládl a naopak 0:2 prohrál, avšak rozdílem 31 kuželek (273:304) a tak bod zůstal domácím.
Úplně rozdílně si vedl Marek Žoudlík – první polovina 1:1, ale minus 20 kuželek, ve druhé část sice celé manko nesmazal, ale obě dráhy vyhrál a tak při malé prohře na poražení kuželky (594:599) získal bod pro Trutnov za výhru 3:1.
Po dvou třetinách vedli tedy domácí 4:2 zásluhou 6 kuželek, o které byli vpředu. Třetí trutnovská dvojice, kterou můžeme nazvat dvojicí zkušenou, měla za úkol těch 6 kuželek smazat. Ale tady narazila „kosa na kámen“, oba domácí borci zahráli velice dobře a 52 kuželek do domácí pokladničky ještě přidali. Při tom Kamil Fiebinger byl třetím, kteří dokázali remizovat, lepší celkový výkon však byl na straně velenických.

Utkání přehledně :
Ladislav Chmel 612 590 Roman Straka (2:2
Ondřej Touš 564 608 Marek Plšek (1:3)
Tomáš Maroušek 578 555 David Ryzák (2:2)
Miroslav Dvořák 599 594 Marek Žoudlík (1:3)
Zbyněk Dvořák 604 560 Lukáš Janko (3:1)
Branislav Černuška 606 598 Kamil Fiebinger (2:2)

Východočeská divize
1.kolo : SKK VRCHLABÍ B : LOKOMOTIVA TRUTNOV B 4:12 2464:2587
Výtečný vstup B družstva do divize. Utkání bylo rozhodnuto po dvou třetinách, kdy vedení B družstva 8:0 bylo podpořeno 215 kuželkami do plusu. Snad se blýská
na lepší čas, vždyť v uplynulé nedohrané sezóně to vypadalo na sestup.
Nejlepší hráči : Petr Holý ml. 461, Miloš Veigl 447, Jaroslav Jeníček 444, Zdeněk Babka 436 – u domácích Vladimír Cerman 446

Východočeský přebor
1.kolo : HONERCLUB BŘEZOVICE : TJ POŘÍČÍ 4:12 2275:2376
Výtečný vstup poříčských do přeboru se „rodil“ obráceně než o trutnovského B družstva. První polovina vyzněla o 10 kuželek pro domácí, aby jim ho hosté
oplatili o 111.
Nejlepší hráči : Miroslav Kužel 412, Daniel Havrda 404, Jakub Petráček 402, Jan Roza 400 z březovických Stanislav Oubram 424

1.kolo : SPARTAK ROKYTNICE C : LOKOMOTIVA TRUTNOV C 6:10 2518:2587
Ani toto utkání s velmi cennými body z venkovních kuželen nemělo jednoznačný průběh. Ještě ve dou třetinách vedli domácí 6:2 a o 91 kuželek.
Závěrečná „smršť“ v podání Petra Kotka a Františka Jankto společně s Antonínem Suchardou znamenala dokonalý obrat.
Nejlepší hráči : Petr Kotek 445, František Jankto + Antonín Sucharda 441, Václav Kukla 420, David Chaloupka 416 – v týmu Rokytnice Tomáš Cvrček a Jan Mařas po 456

1.kolo : LOKOMOTIVA TRUTNOV D : TJ NOVÁ PAKA B 12:4 2407:2328
A poslední trutnovské družstvo nezaváhalo a snadno vyprovodilo své novopacké soupeře domů bez bodů.
Nejlepší hráči : Josef Doležal 429, Jiří Škoda 413, Šimon Fiebinger 402, Jiří Procházka 401 – resp. Martin Štryncl 439