Helta Cup 2008 (O pohár města Trutnova), 13.-14.8.2008

 

plakát ke stažení

 

  1. Vladimír Stareček BC Havířov
  2. Martin Mrkvička Sokol Hradec Králové
  3. Vlastislav Tauterman BC Ponětovice
  4. Martin Vedral SKP Ústí nad Labem
  5. Janis Ziogas BC Jablonec
  6. Michal Červenka Loko Trutnov
  7. Miroslav Andrejovský BC Bohumín
  8. Vladimír Hambálek Sokol Žižkov
  9. Otakar Truksa Sokol Žižkov

 

Hráči proti sobě nastupují v partii složené ze tří různých disciplín. Hrají se zkrácené utkání v Kádru52/2, Jednoband a Trojband. Vítězství v každé z disciplín je hodnoceno dvěma body (remíza jedním). Celkem se tedy v utkání hraje o šest bodů a hráč musí ukázat svou všestrannost, protože disciplíny se opravdu liší.

Letos se v republice tento typ turnaje koná pouze u nás v Trutnově.

 

Helta Cup 2008 (O pohár města Trutnova), 13.-14.8.2008

 

Letošní 4.ročník turnaje měl velice silné hráčské obsazení i díky účasti více než 20ti násobného mistra republiky V. Tautermana. Již v základních skupinách byly viděny velice zajímavé boje a o postupujících do čtvrtfinále rozhodla až závěrečná třetí kola. Například vítězové z let 2005 a 2006 M. Andrejovský a V. Hambálek obsadili ve svých (tříčlenných) skupinách oba až třetí - nepostupové místo.

Čtvrtfinále přineslo očekávané vítězství Tautermana nad Červenkou, postup Mrkvičky se Starečkem a velice překvapivé vyřazení skvělého Ziogase Martinem Vedralem.

 

Forma hráčů a skvělé výkony gradovaly v semifinále. Skvělým výkonem postoupil Stareček přes Tautermana a Mrkvička nedal šanci Vedralovi.

Forma hráčů a skvělé výkony gradovaly v semifinále. Skvělým výkonem postoupil Stareček přes Tautermana a Mrkvička nedal šanci Vedralovi.

 

Finále pak nabídlo opravdu úchvatnou podívanou. Nejdříve v Kádru Mrkvička na pouhé 2 náběhy zdolal Starečka, kdy 100bodový limit dohrál sérií 98! 2:0 pro Mrkvičku.potom přišel na řadu Jednoband. Mrkvička zahrál 2body a Vladimír Stareček odpověděl jak nejlépe mohl. Celou partii hranou na 50 karambolů nahrál na jediný náběh!! Excelentní a nevídaný výkon. Stav po dvou disciplínách se tedy srovnal na 2:2 a rozhodnutí měla přinést závěrečná disciplína Trojband. V té je Vladimír Stareček již dlouhá léta opravdovým „odborníkem“ a Mrkvičku smetl v poměru 15:4 na pouhých 9 náběhů a zároveň svým výkonem vytvořil i nejlépe sehrané utkání v trojboji v historii konání turnaje HELTA CUP. Po zásluze tedy obhájil své loňské vítězství a nálepku nejvšestrannějšího hráče republiky.

 

Michal Červenka

Kulečník Loko Trutnov

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965