Judo - Velká cena České Skalice

V sobotu 9.4. se konala VC České Skalice v Judu. S rekordní účastí se pořadatelé vypořádali bez problémů. O vysoké úrovni tohoto již tradičního turnaje svědčí návštěva 242 závodníků z 19 judo klubů.

Trutnovská výprava

Jen pražské kluby přivezly přes 40 závodníků. Do Č. Skalice dorazily všechny tři kluby z Hradce Králové, oba kluby z Pardubic, Česká Třebová, Jičín.  V menším počtu, ale v silném obsazení dorazili závodníci z Liberce, Jablonce nad Nisou, Litoměřic a další. Ani trutnovský oddíl juda nepatřil mezi nejmenší výpravy. Na tyto závody jsme vyrazili vlakem, možná právě to byl důvod k početné výpravě. Celkem 14 závodníků - 5 zkušenějších, Vojtěch Ondráček 98, Daniel Hrnčíř 00, Vasil Janko 01, Petr Kudrna 01, Radek Gottwald 04 a 9 nováčků z přípravky. Kromě Adama Vacka 04, všichni na prvních závodech, Jiří Erben 04, Jan Lisý 03, Petr Kosař 03, Jakub Hátle 02, Radim Vacek 01, Antonín Lonk 01, Marek Dvořák 00, a jediná dívka ve výpravě Darja Procházková 98. Posilněni řízky od maminek, jsme do Č. Skalice dorazili v dobré náladě. Po zjištění, s jak silnými soupeři se utkáme jsme sázeli na " želízka v ohni ". Nejzkušenější Petr Kudrna a Radek Gottwald, nezklamali ! Oba zvítězili !!!

judo-13-2011_m

Medailisté

Radek Gottwald, bojoval první. V kategorii mláďata ve váze 26,4 - 28 kg třikrát zvítězil nad Zeinerem Daitoriu Pardubice, Šimkem SKP Jičín a Krejčíkovou JC Pardubice. Vyhrál svoji skupinu a postoupil do finálového pavouka mezi čtyři nejlepší závodníky. Zde zvítězil nad Kružíkem Judo Praha a ani ve finálovém souboji nezaváhal. Výhrou nad Dressllerem SKP Jičín zjískal první místo - zlatou medaili.
Petr Kudrna v kategorii mláďata ve váze 29,1 -29,6 kg po třech vyhraných soubojích nad Hubáčkovou JC Pardub., Glancem SKP Jičín a Kittlerem PSK Hr. Král. postoupil do finálového pavouka. Zde porazil Kopsu JC Pardubice a ve finále se potkal znovu s Hubáčkovou JC Pardubice, nad kterou opět zvítězil = první místo - zlatá medaile.
Nezklamali ani naši nováčci z přípravky.
Antonín Lonk v kategorii mláďata ve váze 55,4 - 60 kg nepřemohl v prvním zápase Jeřábka Judo Praha, ovšem v druhém souboji zabral a po výhře nad Čičem SKPJ Nový Bydžov, vybojoval druhé místo - stříbrnou medaili.
Darja Procházková, starší žákyně váha + 57 kg. Dvakrát se utkala se zkušenou závodnicí Vyčítalovou SKP Jičín, porazit ji ovšem nedokázala a získala tak druhé místo - stříbrnou medaili.
Marek Dvořák, ml. žáci + 27 kg bojoval velmi dobře. Na tři soupeře nestačil, ale čtvrtého Tichomirova SKP Jičín, porazil.
Radim Vacek mláďata 32,3 - 33,6 kg. Ze skupiny nepostoupil, ale porazil zkušeného Heršálka Judo Praha.
Adam Vacek ( o tři roky mladší než bratr, ale o jeden turnaj zkušenější ) mláďata 23,5 - 24,5 kg, rovněž jednou zvítězil nad Fortelkovou SKP Jičín.
Z Velké ceny České Skalice vezeme čtyři cenné kovy. Dvě zlaté a dvě stríbrné medaile. Všichni závodníci, i Ti , kteří na své první vítěztví teprve čekají, získali cenné závodní zkušenosti.