První závod a hned dvě medaile do Trutnova

Marek-Killar

Již minulou sobotu odstartovala nová sezóna orientačních běžců. Závod zvaný Jarní skály se konal v členitém terénu plném pískovcových skal v blízkosti hradu Kost. Na start se postavilo přes 900 závodníků z celé republiky ve všech věkových kategoriích. Tohoto prvního závodu se zúčastnilo taky osm běžců z Trutnova. Největší zastoupení bylo v mužské kategorii H21D, kde se z trutnovského oddílu představili hned tři muži. Na trati dlouhé 5,5 km se nejvíc dařilo Marku Killarovi, který nakonec se svým časem obsadil stříbrnou příčku. Navázal tak na své úspěchy z loňského roku, kdy byl vyhlášen nejlepším veteránem oddílu. Výborné je taky 11. místo Petra Bendáka.
Náročnější trať měli muži v kategorii H21C, kde si dobře vedl junior Jan Bendák. Na vítěze ztratil necelých 6 minut a obsadil 5. místo z  60 běžců. Porazil celou řadu zkušenějších závodníků.
Ani trutnovské běžkyně nezůstaly pozadu. Medailovou sbírku rozšířila Jana Ulahelová, která díky vyrovnanému fyzickému a mapařskému výkonu obsadila v konkurenci 65 žen v kategorii D21C výborné 2. místo.