Plavejte s námi .....

 

Hlavní činností Plavecké školy DRAK TJ Lokomotiva je organizace plavecké výuky pro žáky základních a mateřských škol. Cílem naši výuky je seznámit děti s vodním prostředím, umožnit jim hravým způsobem, přiměřeným jejich věku, přirozený a radostný pohyb ve vodě. Přes zvládnutí základních plaveckých dovedností, prvkového plavání je dovést k vytýčenému cíli – STÁT SE PLAVCEM.
V současné době, kdy přibývá domácích bazénů, klademe důraz na sebezáchranu dítěte.

tn_kola

 

Plavání se vyvinulo jako existenční podmínka života a  patří k nejdůležitějším dovednostem. Každoroční statistika utonulých je alarmující. Předpoklad, že se dítě v dnešní době nesetká s vodním prostředím, je vysoce nepravděpodobný. Rodiče, ve spolupráci s pedagogy, by měli v zájmu dětí požadovat zařazení plavecké výuky opakovaně do rozvrhů a vzdělávacích plánů mateřských a základních škol.

Námi organizovaná plavecká výuka splňuje veškeré požadavky na kvalitní a příjemnou výuku. Pod vedením zkušených, vyškolených instruktorek se děti hravou formou postupně naučí základní plavecké dovednosti, mezi které patří orientace ve vodě i pod vodou, dýchání do vody, splývání v poloze prsa a znak a skoky a pády do vody. Následně absolvují prvkové plavání s postupnou výukou plaveckých způsobů. Cílem je uplavat 200 a více metrů bez odpočinku.

Dětem je k dispozici dětský bazén, vyhrazený prostor ve velkém bazénu, skokanská věž a velké množství různých plaveckých pomůcek a hraček, které jsou k výuce využívány. Při poslední hodině organizujeme pro děti závody, kdy plavou 25 metrů s pomůckou nebo bez ní v závislosti na věku. Po ukončení plavecké výuky děti získají DIPLOM za absolvování plaveckého kurzu. Ve srovnání s jinými životními náklady cena výuky u nás není nijak zásadní, když dosud stojí 690 Kč za 20 lekcí.

 

Kromě výuky plavání pro školy a školky Plavecká škola DRAK nabízí:

plavání kojenců, batolat, plavání těhotných žen

plavání dospělých neplavců, zábavné cvičení pro seniory

 

Veškeré informace najdete na : www.lokotrutnov.cz, nebo na tel. 603 183 650 (Eva Mináriková)


          Eva Mináriková
             ředitelka PŠ


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965