Mikroprojekt plaveme přes hranice

Děti z prvního stupně ZŠ z Pilníkova, Vítězné a polského Marczisówa se spolu setkávaly po šest pátků při hodinách plavecké výuky v krytém bazénu TJ Lokomotiva Trutnov. Téměř 120 dětí z výše uvedených škol prošlo společně výukou plavání, společnými závody a prožily mnoho společných zážitků, navázala se nová přátelství. Vše pro děti bylo hrazeno pomocí dotace.
TJ Lokomotiva Trutnov – bazén, poskytla pro všechny zúčastněné skvělé zázemí. Osm instruktorů pod vedením L. Davidové předvedlo výborné metodické vedení všech výukových lekcí plavání. Děti se učily hravou formou, s mnoha pomůckami. Polští kamarádi z Marcizsówa si výuku náramně pochvalovali.

tn_pilnkov

 

A co bylo cílem našeho „Plavání přes hranice?“ Nebát se vody, zvládnout základní plavecké styly, zažít všichni společně nová dobrodružství, poznat nové kamarády a zjistit, za jak dlouho jsme uplavali vzdálenost z Pilníkova a Vítězné do Marciszówa - uplavané kilometry se zaznamenávaly do mapy.
Děti z Pilníkova a Vítězné jedou na oplátku třikrát vyzkoušet krytý bazén do polského Jawora. A už se moc těší. Celý projekt bude 8. června zakončen v Pilníkově při společném „Sportovním a kulturním koktejlu.“

tn_pilnkov2

 

tn_pilnkov3

 

tn_pilnkov5tn_pilnkov4

Název celého projektu: „Posilujeme své partnerství“
Město Pilníkov, obec Vítězná, Gmina Marciszów

V rámci příhraniční česko-polské spolupráce v oblasti kultury a sportu – projekt je spolufinancován z ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

Ilona Skořepová
ředitelka ZŠ a MŠ Pilníkov

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965