Když v parku běhají basketbalistky a na koupališti „řádí“ závodní plavci

Ligové basketbalistky Kary a plavecké družstvo TJ Loko FM Servis vstoupily začátkem tohoto týdne do letní přípravy. Oba trutnovské oddíly využijí k nabírání fyzické kondice jak domácí podmínky, tak rovněž vyrazí i na soustředění „za humna“.

tn_KARA  tn_trenink

 

 

Posila Větrovcová: chce se to snažit dělat všechno naplno

Hráčky Kary čekal po dovolené úvodní „seznamovací“ trénink na atletickém oválu v areálu ZŠ Komenského a v městském parku. „Příprava je složená ze dvou částí. Kondiční přípravu jsme naplánovali na čtyři týdny a bude zakončena soustředěním v Orlických horách,“ prozradil trenér Martin Petrovický. Po návratu zpět do Trutnova se jeho družstvo přeorientuje na herní část přípravy, která potrvá od začátku září až do prvního ligového zápasu. „Vrcholem herní přípravy by měl být domácí turnaj MEKR´S Cup,“ uvedl Petrovický.

Oproti loňské přípravě basketbalistek se ta letošní liší tím, že je zkrácená a trošku se změní její obsah. „Do přípravy zařazujeme nové prvky, které se používají ve světě a pomáhají hráčkám déle udržet fyzickou kondici,“ naznačil Martin Petrovický. Ten, ačkoliv v pondělí provedl hráčky prvním tréninkem, teď svůj tým na tři týdny opustí kvůli účasti na Světové univerziádě v čínském Shenzhenu. Místo něj budou mít otěže fyzického drilu ve svých rukách asistentka Pavla Kuřitková a šéftrenér mládeže Petr Kapitulčin.

tn_kara2

„Je určitě náročná, ale zrovna já mám třeba běhání celkem ráda, tak mi to nepřijde zase tak hrozné. K basketbalu to určitě patří a je to důležité,“ povídala o letní přípravě Anežka Skokanová, jedna ze tří nových tváří v týmu, které přišly z dorostu (další jsou Kateřina Kozumplíková a Gabriela Mervínská). Hlavními posilami Kary jsou ovšem mladá finská reprezentantka Anni Mäkitalo a především podkošová hráčka Lenka Větrovcová z Karlových Varů. „Doufám, že se naplní moje sny získat medaili v ženské lize,“ přeje si sedmadvacetiletá pivotka. Jaký má názor na letní přípravu? „Neříkám, že to je moje oblíbená činnost, ale pro sezonu je to velmi důležité. Chce to dělat, nebo se snažit dělat všechno naplno, protože z toho pak v sezoně člověk žije. Nikdy jsem nebyla žádný atlet, ale musím to odřít,“ pronesla.

„Letos nás čeká sedmnáctá sezona v nejvyšší soutěži žen, budeme chtít určitě znovu útočit na medailové pozice,“ pravil manažer Kary Jan Braun. Trutnovský tým opustily Věchtová, Tothová, Bělohoubková a Rybová.

tn_kara3

 

tn_trenink2

 

Kultová: letní přípravu se snažím hlavně odchodit celou

První kilometry z přípravy začaly od pondělí polykat i plavci TJ Loko FM Servis. Letní dril na koupališti jim startuje každý den o půl osmé ráno. „Přípravu jsme zahájili jako obvykle začátkem srpna a bude probíhat od nějaké všestrannosti ke specializaci,“ sdělil trenér Pavel Pokorný a doplnil, že v srpnu bude příprava věnována hlavně práci na suchu. „Ve vodě spíš půjde o práci aerobní, to znamená vytrvalostní, všeobecná kondice.“

Tuto část přípravy zakončí plavci na soustředění v italském letovisku Lignano. „Trénujeme tam ve vynikajících podmínkách sportovního centra,“ pochvaluje si Pavel Pokorný. Od září, až se příprava přesune do krytého bazénu, se budou tréninkové jednotky už více zaměřovat na kvalitu. „Intervaly odpočinku se budou prodlužovat, ale tempo se bude zrychlovat,“ naznačil trenér.

tn_trenink3

 

Kristýna Kultová:

„Letní přípravu se snažím hlavně odchodit celou, abych byla dostatečně připravená do další sezony. Je to určitě náročný. Zatím tento týden to máme jen jednofázově, ale příští týden už bude dvoufázový trénink, což už je hodně tvrdý. Za měsíc máme naplánováno prý i něco přes dvě stě kiláků, takže se toho docela i bojím a jsem zvědavá, jak to bude vypadat na prvních závodech. První tréninky mi dávaly docela zabrat.“

Patrik Krause:

„Přípravu snáším docela dobře, i když po těch pár týdnech, co nic neděláme, jsou vždycky ty první tréninky náročný, ale postupně se do toho dostáváme a bude to čím dál tím lepší. Letos jsme si právě tu přípravu zpestřili dálkovým plaváním na otevřené vodě a o víkendu se chystáme do Jablonce, tentokrát poplavu 3 a 5 km. Zatížení v přípravě se postupně každým týdnem zvyšuje. Tento týden začínáme na nějakých třiceti kilometrech a pak dáváme 45, 60 i 70 kilometrů za týden.“

tn_trenink4

Trutnovští trenéři nadcházející sezonu vnímají jako dosavadní vyvrcholení činnosti současné plavecké generace. „Chtěli bychom se zúčastnit všech vrcholných závodů, které v té sezoně jsou. V prosinci mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Štětínu, na jaře mistrovství Evropy na dlouhém bazénu v Antverpách a samozřejmě vyvrcholení by mělo přijít na olympiádě v Londýně, což je náš dlouhodobý cíl. Aneta Pechancová je čtyři setiny za B limitem. Všichni věříme, že se do toho Londýna dostane,“ uvedl trenér TJ Loko FM Servis Tomáš Břeň.

Složení družstva by podle něj mělo zůstat stejné jako v loňské sezoně, i přestože dva plavci odcházejí na vysokou školu, Bára Morávková do Ústí nad Labem a Patrik Krause do Prahy. „Věříme, že i nadále budou pokračovat v závodění za Trutnov, i když už tady bohužel nebudou dál trénovat,“ konstatoval Břeň. „Z vrcholných domácích soutěží chceme vozit medaile. Na našich ambicích se nic nemění.“

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965