Abeceda sportovních osobností (3): Barbora Morávková, plavkyně

Ráno v pět zazvoní budík a jde se na trénink. Odpoledne ve škole odzvoní poslední hodina a jde se na trénink. Každý den v týdnu. Navíc příprava jim zasahuje i do víkendu. Kdo se rozhodne věnovat plavání, jako například Barbora Morávková (20), musí počítat se zápřahem. Trutnovská závodnice TJ Loko FM Servis je naší třetí abecedně zpovídanou sportovní osobností v novém seriálu.
Autoškola. Konečně jsem si udělala čas a už drandím po městě. Dřív jsem to nepotřebovala, taky nebyl důvod spěchat. Po Trutnově všude chodím pěšky nebo na kole.

Bazén. Minimálně už desátou sezonu můj druhý domov. Jinak odreagování, spousta práce, bezva kolektiv a hromada legrace a zážitků.

 tn_B.Moravkovatn_B.Moravkova2

 

Cukr a bič. My, ale nejvíc je asi slyšet Aneta Pechancová, když „zlobíme“ pana Pokorného, ten nás utne, když je potřeba.

Deprese řeším čokoládou.

Exotika. Na dovolenou do zahraničí nejezdím v České republice je mnoho krásných míst, které jsem ještě neviděla. S plaváním jsem byla nejdál na Madeiře a v Mexiku v obou případech to byla super zkušenost. Aktuálně mě napadá Čína, protože se tam koná mistrovství světa v plavání. Každá země má určitě něco do sebe.

Focení. Ráda fotím, když mám k dispozici lepší fotoaparát, nezastavím se. Horší je potom věnovat čas tomu upravování fotek, ale i přesto mě to baví.

Gumové plavky = 45 minut natahování pro 1 minutu závodu. OH v Pekingu a velký boom plavání v médiích. Přeci jen osm zlatých medailí udělá reklamu našemu sportu. V gumových plavkách se zaplavala spousta světových rekordů, které jsou údajně nepřekonatelné, myslím, že to není pravda. Možná to chvilku v některých disciplínách potrvá, ale konkurence je velká a WR je velkým lákadlem a motivací. Na každou větší plaveckou akci vymýšlí různé firmy lepší a lepší plavky pro ještě lepší výkony. Momentálně jsou zakázané, ale technologický vývoj půjde znovu dopředu. Proč plavat pomalu, když to jde rychleji? Každý sport má svou technologii.

Hlupák. Nejhorší je narazit na „blbce“.

Injekce. Mamka je zdravotní sestra a ani krev mi nevadí u injekcí.

Jídlo. Miluju jídlo. Myslím, že sním celkem vše, pokud to není vysloveně moc nevábné na pohled, pálivé nebo hodně exotická kuchyně. Třeba brouky bych do pusy nedala.

Kolik metrů uplavu pod vodou na nadechnutí? 50 m bez ploutví. Mám z toho respekt, raději jsem víc nezkoušela.

Líná. To umím být pořádně. Většinou je to proflákaný den v pyžamu s koukáním na filmy a jídlem.

Maturitní ples. Letos pro mě aktuální téma, zábava při organizaci, vysoké podpatky a šaty, které nepatří moc do mého šatníku, a skvělý večer s rodiči a přáteli.

Noviny. Nečtu, maximálně projdu sportovní rubriku a vystřihnu článek. Rozčilují mě letáky naházené ve schránce, ale když jdu po městě a vidím Trutnovinky, tak je prolistuju, abych věděla co se děje v Trutnově a přečetla si článek o plavání.

Opálení. U mě nehrozí :-)

Pavel Pokorný. Autorita a PAN trenér

Rybaření. Rodinná záležitost, která se mi naštěstí vyhla obloukem. Nebavilo by mě sedět a koukat na vodu. Potom ty ryby pouze konzumuji.

Ségra také plave, věřím, že se jí povede limit na MEJ v následující sezoně. Často už poslouchám „souboj“ sester Morávkových, protože plaveme stejné disciplíny. Ája je mladší o pět let a na svůj věk plave dobře, já ne, takže plaveme dost podobně. Jsem taky ráda, že už je platným členem do štafet.

tn_B.Moravkova4

Se sestrou Adélou

Titul. Emoce, výborný pocit, vědět, že jste v něčem nejlepší. Sen asi každého sportovce vystoupat až na vrchol. Historie se neptá za jakých okolností, ale že ho máte. Sám k vám nepřijde. Je důležité proto něco udělat a jak říká pan Pokorný: „Vždy bude dost slimáčků na jeden salátíček“. Je těžké ho obhajovat.

Ústí nad Labem. Od nastávajícího školního roku a plavecké sezony moje nové studentské a tréninkové působiště.

Vlny. Při plavání rychlých úseků na tréninku, je to nepříjemná záležitost.

Walkman. Jako malá jsem jeden měla, neustále jsem ho tahala sebou a poslouchala pohádky.

XXL. Velikost triček, které mám také v šatníku. Občas mi ženské velikosti nejsou přes ramena.

Yesterday. Autoškola, brigáda

Znak. Plavecký způsob, který jsem nikdy nepochopila.

tn_B.Moravkova5

 Se Simonou Baumrtovou v Mexiku.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965