Plavecký a basketbalový oddíl ovládl vyhlášení nejlepších sportovců Loko


Po obnovení tradice v roce 2004 se vyhlášení nejlepších sportovců, cvičitelů, trenérů a funkcionářů Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Trutnov letos uskutečnilo již poosmé. Na slavnostním aktu, který si ve středu odbyl premiéru ve společenském centru Uffo, nejvíce úspěchů sklidili zástupci plaveckého a basketbalového oddílu.
Jako první se dočkala potlesku pětice sportovců mladších patnácti let. Orientační běžkyni Lenku Svobodovou, která v tu dobu zrovna závodila, zastoupil její trenér Pavel Petržela. Ostatní byli přítomni - kanoista Matyáš Zieris, atletka Nikol Bošelová, plavkyně Adéla Morávková a cyklistka Jana Adámková. Z úplného vítězství se radovala Adéla Morávková (19. března 1996). V roce 2010 byla mistryní žactva a mnohonásobnou medailistkou. Je juniorskou reprezentantkou České republiky a držitelka českého a krajských rekordů. Její místo je i v úspěšné štafetě TJ Loko, která drží český rekord dospělých. Na šampionátu dospělých startovala v B-finále.

 

V kategorii sportovců nad 15 let bylo na ocenění navrženo třináct adeptů, komise jich vybrala osm. Z oddílu atletiky Linda Novotná, dále basketbalistka Hana Šnajdrová, kanoista Aleš Marek, orientační běžci Jan Petržela a Jan Grundmann, plavkyně Martina Elhenická a Aneta Pechancová, boxer Vít Štelzer. Kdo vyhrál?

Účastnice 1. Světové olympiády mládeže v Singapuru, kde obsadila 9. místo. Účastnice mezinárodního utkání v Rumunsku. Medailistka z MČR dospělých. Mnohonásobná mistryně ČR dorostu. Druhá žena v seriálu Českého poháru. Reprezentantka ČR. Členka sportu MV ČR. Spoludržitelka českých rekordů a držitelka krajských rekordů žen. Jejím trenérem je Pavel Pokorný. Už víte? Ano, řeč je o plavkyni Martině Elhenické.

tn_Uffo2

A do třetice zaznamenal úspěch plavecký oddíl TJ Loko FM Servis při vyhlášení sportovního kolektivu do 15 let. Štafeta mladších žaček ve složení Kateřina Holubová, Barbora Suková, Barbora Zámečníková a Alena Fulsacková porazila družstvo žákyň sportovních gymnastek v sestavě Eliška Krejčí, Pavla Svědirohová, Kamila Krejčová a Eliška Slavková. Plavecké kvarteto získalo v roce 2010 na mistrovství republiky 12tiletých jednu zlatou a dvě bronzové medaile.

tn_Uffo3

Ocenění v kategorii sportovních kolektivů nad 15 let si za loňské výkony vysloužili boxeři, basketbalové mladší dorostenky, štafeta orientačních běžců a ligové basketbalistky Kary. Vzhledem k historickým úspěchům, kterých právě dosáhly oba basketbalové týmy, rozhodl se pořadatel udělit nejvyšší cenu jak ženám (1. místo ve Středoevropské lize, 3. místo v ŽBL), tak dorostenkám (1. místo v extralize).

Basketbalový klub z Podkrkonoší slavil úspěch i v kategorii trenérů, kde si to spolu „rozdali“ právě lodivod áčka Martin Petrovický a šéftrenér mládeže Petr Kapitulčin. Pro někoho možná překvapivě získal titul „nej“ kouč vůdce mladších dorostenek. Petr Kapitulčin ale kromě toho, že se svými svěřenkyněmi dosáhl vítězstvím v extralize historického úspěchu trutnovského basketbalu, vedl i český tým na olympiádě mládeže v Singapuru.

tn_Uffo4

Závěrečné minuty vyhlašovacího aktu patřily dlouholetým cvičitelům Tělovýchovné jednoty, kteří v nejbližší době oslaví, nebo oslavili významná životní jubilea. Eva Krejdlová se zasloužila o rozvoj cvičení rodičů s dětmi, mladších žákyň a dorostenek. Stále vede zdravotní cvičení žen, a největší odměnou jí je, že její hodiny jsou stále plné. Antonín Levý se zasloužil o rozvoj cvičení mladších a starších žáků, vede cvičení mužů. Renata Hammová je dlouholetá cvičitelka plavání rodičů s dětmi a stále aktivní rozhodčí při plaveckých závodech. Čtvrtým oceněným byl Jiří Matuška, dlouholetý trenér sportovní gymnastiky. Jeho cvičenky na mistrovstvích ČR získávají medailová umístění. V trénincích si to doslova „odmaká“. Při nácviku nových akrobatických prvků musí cvičenky několikrát pronést novým prvkem a zajistit záchranu.

tn_Uffo5

V jedné z přestávek pobavil všechny přítomné svým představením trutnovský plavec Matěj Suk, který se věnuje hudebnímu stylu zvaný beatbox. Poslechněte si jeho vystoupení.


Nejlepší sportovci loko trutnov za rok 2010

sportovci do 15 let:

Adéla Morávková (plavání)
Lenka Svobodová (orientační běh)
Matyáš Zieris (kanoistika)
Nikol Bošelová (atletika)
Jana Adamková (cyklistika)

 

sportovci nad 15 let:

Martina Elhenická (plavání)
Linda Novotná (atletika)
Hana Šnajdrová (basketbal)
Aleš Marek (kanoista)
Jan Petržela (orientační běh)
Jan Grundman (orientační běh)
Aneta Pechancová (plavání)
Vít Štelzer (box)

 

sportovní kolektivy do 15 let

plavkyně - mladší žačky (štafeta Kateřina Holubová, Barbora Suková, Barbora Zámečníková a Alena Fulsacková)
sportovní gymnastky - žákyně (Eliška Krejčí, Pavla Svědirohová, Kamila Krejčová a Eliška Slavková

 

sportovní kolektivy nad 15 let

basketbalistky - ženy Kary Trutnov
basketbalistky - mladší dorostenky Kary Trutnov
boxeři (Vít Štelzer, Marek Ciler, Daniel Trna)
orientační běžci (štafeta H18 Jan Klusáček, Jan Grundmann a Jan Petržela)

 

trenér, cvičitel a funkcionář

Petr Kapitulčin (basketbal)
Martin Petrovický (basketbal)

 

dlouholetí cvičitelé

Eva Krejdlová
Antonín Levý
Renata Hammová
Jiří Matuška

 

O tečku za slavnostním podvečerem se postaral svou řečí trutnovský starosta Ivan Adamec.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965