Plavkyním patří v lize družstev čtvrté místo. Loňské zlato neobhájily.

 

Čtvrté místo vybojovaly plavkyně TJ Loko FM Servis Trutnov ve finále ligové soutěže družstev v Plzni. Nepovedlo se jim tak obhájit loňské prvenství. "Už před závodem jsme říkali, že o tři medaile budou soupeřit čtyři vyrovnané týmy. My jsme tentokrát bohužel byli ti čtvrtí," řekl trenér Tomáš Břeň.

 

plavani10-024_m

Foto : zleva vpředu - Fišera (masér), Kultová, Zaplatilková, Havelková, Morávková A., Břeň (trenér), vzadu zleva - Pokorný (trenér), Pechancová, Řehůřková, Elhenická, Morávková B., Sobotka (předseda oddílu)

 

Na obhájkyně loňského zlata zbyla bramborová medaile hlavně proto, že v některých disciplínách chyběla větší vyrovnanost. Chyběla hvězda týmu, která by na sebe vzala odpovědnost a vyhrála třeba dvě disciplíny. Sice trutnovačky vybojovaly osmkrát umístění "na bedně", nejvyšší stupeň jim však unikl. 

Přísnější měřítko snesly snad jen Alžběta Řehůřková a Martina Elhenická, ostatní střídaly světlejší okamžiky s těmi horšími. Přesto trenéři nejsou z výsledku úplně zklamáni. "K medaili chybělo pětadvacet bodů. Vypadá to jako velký rozdíl, ale rozhodovaly o tom drobnosti, někdy i štěstí a další faktory . Celkově děvčata plavala podobné výkony jako loni, ale Kometa, Ostrava a Bohemians byly prostě letos lepší," uvedl Tomáš Břeň. Po třech letech, kdy Trutnovačky pravidelně vozily medaile, na ně letos cenný kov nezbyl. "Letos nám nezaplavaly všechny holky tak, jak jsme si představovali. Navíc nemáme tak široký tým jako třeba Kometa. Když se u nás nedaří těm úplně nejlepším, tak je nemá kdo zaskočit, přesto nepovažujeme čtvrté místo za neúspěch, vždyť za námi skončily některé tradiční plavecké bašty jako jsou Zlín, Plzeň a další," vysvětlil Břeň.

 

Pořadí družstev žen:

1. Kometa Brno 397, 2. KPS Ostrava 359, 3. Bohemians Praha 347, 4. TJ Loko FM Servis Trutnov 322, 5. Slávie VŠ Plzeň 241, 6. PK Zlín 240, 5. Motorlet Praha 206, 8. JPK Axis Jihlava 175.  

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965