Město udělilo Řád trutnovského draka zesnulému Radku Doležalovi

Trutnov - Zakladatel občanského sdružení Trutnov - město draka a duchovní otec městských dračích slavností Radek Doležal byl včera In memoriam oceněn radou města Řádem trutnovského draka. Čestné ocenění za loni zesnulého kamaráda převzal předseda sdružení Otto Štemberka. Stalo se tak při slavnostním vyhlášení Roku trutnovského draka.

Otto Štemberka převzal ocenění z rukou trunovského starosty Ivana Adamce a jeho zástupce Tomáše Hendrycha

Otto Štemberka převzal ocenění z rukou trunovského starosty Ivana Adamce
a jeho zástupce Tomáše Hendrycha

 

Štemberka převzal ještě jedno ocenění.  V kategorii organizační bylo jako nejlepší vyhodnoceno občanské sdružení Trutnov - město draka za trvalý rozvoj akce Už ho nesou!. "Pro nás je to velká satisfakce. Když ta věc začínala, šlo to víceméně od nuly, symbol ne že by spal, ale neměl takovou dominanci. Za těch čtyři, pět let se podařilo dračí symbol zakotvit do města, lidé ho znovuobjevují, znovuprožívají, slavnosti pomohly vrátit lidi do ulic ke společné zábavě," uvedl Otto Štemberka.

"Ceníme si toho, že náš zemřelý kamarád a spoluzakladatel dostal Řád trutnovského draka. Pro mě to znamená, že ty věci jsou správně nastavené, diskutované, promyšlené, jen je škoda, že on sám se toho nedožil," dodal Štemberka.

DALŠÍ OCENĚNÍ

V kategorii organizační byly jako druhé dva nejlepší subjekty  vyhlášeny Speciální základní škola a Mateřská škola, Trutnov společně se Základní školou V Domcích, Trutnov za uspořádání celostátní výtvarné soutěže pro speciální základní školy a základní školy a následné výstavy nejlepších prací ve Staré radnici a Středisko volného času, Trutnov za výborné organizační zapojení do Trutnovského dračího reje.

Mezi oceněnými byl i Tomáš Břeň (reprezentační kategorie), vedoucí plaveckého oddílu

Mezi oceněnými byl i Tomáš Břeň (reprezentační kategorie), vedoucí plaveckého oddílu

 

V kategorii reprezentační byl vítězem Tomáš Břeň, vedoucí oddílu plavání TJ Loko Trutnov, a to za vynikající reprezentaci města při plaveckých soutěžích. Ocenění za druhá dvě nejlepší místa získali Jan Braun, manažer BK Kara Trutnov za aktivní reprezentaci města při sportovních soutěžích a Libor Hurdálek z SK Powerlifting Trutnov za uspořádání MČR v benchpressu.

V kategorii komerční stanulo na první příčce občanské sdružení Přátelé dobrého vína za uspořádání akce Trutnovské vinařské slavnosti se soutěží o titul Dračí víno. Druhá příčka patří Martině Poliakové (Dům pod jasanem) za celoroční pořádání akcí a HBV Motorsport, klubu v AČR, Velké Svatoňovice za uspořádání 3. Rally Krkonoše.

V kategorii veřejné si vítězství zasloužila Mateřská škola Trutnov za přípravu a realizaci dračí výzdoby budovy městského úřadu. Druhá dvě nejlepší umístění získala Městská knihovna s regionálními funkcemi v Trutnově a Dům kultury Trutnov, obě instituce za uspořádání celoroční série akcí.

Snímek Dračí plakety (vlevo) a vítěze komerční kategorie - Vojslav Šťovíček (Trutnovské vinařské slavnosti) Šťovíček

Snímek Dračí plakety (vlevo) a vítěze komerční kategorie - Vojslav Šťovíček (Trutnovské vinařské slavnosti)

 

"V souladu s vyhlášenými motivačními principy Roku trutnovského draka budou vítězové jednotlivých kategorií odměněni finanční částkou ve výši 25 tisíc korun. Druhé dva nejlepší subjekty v jednotlivých kategoriích komise budou oceněny propůjčením Dračí plakety na jeden rok a finanční odměnou ve výši 5 tisíc korun," uvedla mluvčí trutnovské radnice Veronika Svobodová.

"Snažili jsme se ocenit akce, které mají záběr na veřejnost a do budoucna mají šanci přilákat návštěvníky do našeho města. Určitě chceme v podobných aktivitách spojených s propagací města pokračovat," vysvětlil trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

trutnovinky.cz


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965