Plavkyně chtějí na olympiádu v Londýně, pomoci jim mají peníze od sponzora


Trutnov - S novým sponzorem a s cílem opět se probojovat na špičkové mezinárodní závody vstupuje plavecký oddíl TJ Lokomotiva Trutnov do další sezóny. Chce navázat na loňské vítězství v lize ženských družstev, rekordní štafetu plavkyň a zopakovat účast některých závodnic na evropských a světových šampionátech.

Smlouvu s novým sponzorem, firmou FM Servis Trutnov, který má do plaveckého oddílu TJ Lokomotiva přinést potřebné peníze, podepsali zástupci obou stran slavnostně, a to při středeční tiskové konferenci. „Peníze využijeme na zabezpečení ještě kvalitnější přípravy a soutěží tak, aby vše vyvrcholilo pokud možno účastí našich závodnic na letních olympijských hrách v Londýně roku 2012,“ řekl předseda TJ Loko Tomáš Břeň. Finance přispějí k výchově nové výrazné plavecké generace. „Pomohou také ke stabilizaci rozpočtu, protože v letošním roce dochází ke krácení sponzorských darů od jiných firem,“ dodal Břeň.

 

plavani10-003_m

Petr Folc, jednatel firma FM servis Trutnov a
Tomáš Břeň, předseda TJ Loko a trenér, při podpisu smlouvy

 

Společnost FM Servis už v minulosti v plaveckým oddílem spolupracovala. „V letech 2000 až 2009 jsme byli Generálním partnerem Velké ceny Trutnova. Po vzájemné dohodě jsme spolupráci povýšili do roviny Generálního partnera plaveckého oddílu Lokomotivy,“ vysvětlil ředitel firmy Petr Folc. Smlouva, která byla včera podepsána, zaručuje finanční podporu na dobu tří let. Kolik přesně oddíl získá se obě strany rozhodli nezveřejnit. Pohybuje se ale v rámci statisíců korun ročně.

 

 

Plavce čeká důležitý rok nabitý závody

Oddíl má ve svých řadách několik velmi nadějných sportovkyň. Šanci dostat se do olympijského družstva mají hlavně Aneta Pechancová, Martina Elhenická a Barbora Morávková. Všechny jsou členkami loňského vítězného družstva plavecké ligy a držitelkami národního rekordu ve štafetě žen. Ten vytvořily v říjnu na domácí půdě při závodech Velké ceny Trutnova. „Každá jsme se individuálně hodně posunuly, takže si myslím, že se rekord může ještě určitě zlepšit,“ podotkla Aneta Pechancová.

 

plavani10-004_m

Aneta Pechanová a Martina Elhenická

 

Tuto sezónu čeká klub několik podstatných závodů. „Mezi důležité letošní závody řadím březnové mistrovství republiky dospělých v Chomutově a srpnové mistrovství Evropy v Budapešti,“ vypočítala Pechancová. Plavkyně se chtějí také kvalifikovat na velké zahraniční závody. V srpnu proběhne Mistrovství Evropy na dlouhém bazénu v Budapešti. Ve stejném měsíci odstartují v Singapuru Olympijské hry mládeže, kde by chtěla závodit Elhenická. Aneta Pechancová by měla české barvy hájit v prosinci na Mistrovství světa na krátkém bazénu v Dubaji. „Veškerá příprava směřuje k dalšímu výraznému navýšení výkonnosti, upevnění pozic v domácí konkurenci a prosazení se na mezinárodní scéně,“ vysvětlil trenér Pavel Pokorný. To vše s jediným cílem - zúčastnit se Letních olympijských her.

 

plavani10-005_m

 

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

Krátké video z tiskové konference

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965