Krátký rozhovor s trenérem plavání Pavlem Pokorným

 

 1. Vaše svěřenkyně Barbora Morávková splnila limit na juniorské mistrovství Evropy, jaký je to pro trenéra pocit?
   
  Samozřejmě převládá spokojenost nad splněním dalšího dílčího cíle. Momentální pocit spokojenosti je se však potřeba rychle překonat a pracovat dále.
 2. S jakým cílem do Antverp pojedete?
   
  Myslím si, že je reálné se připravit tak, aby Barbora postoupila na své hlavní trati minimálně do semifinále.
 3. V prosinci předčasně splnila limit i Aneta Pechancová, bude mít Lokomotiva na MEJ dvojnásobné zastoupení?
   
  Jsem o tom přesvědčen.
 4. Vyjádřete v procentech podíl na úspěchu závodník - trenér - oddíl - rodina?
   
  Toto bych nerad nějak kvantifikoval – i minimální vklad do konečné mozaiky úspěchu je nezastupitelný. Jak se říká, jen 100% je stoprocentně dobře, 99% je stoprocentně špatně. Základem je samozřejmě fungující spolupráce závodník-trenér. Podpora rodiny a podmínky pro přípravu, vytvářené oddílem, jsou však také naprosto nutnou podmínkou pro konečný úspěch.

 

plavani07-004_m

Barbora Morávková a trenér Pavel Pokorný

 

 1. Oddíl Lokomotivy se dostal do absolutní české špičky, ženy minulý víkend skončily třetí v lize co vy na to?
   
  Myslím si, že momentální pozice trutnovského, zejména ženského, plavání je logickým vyústěním dlouhodobé koncepční práce v oddíle, jejíž počátek spojuji s příchodem Tomáše Břeně do Trutnova zhruba před deseti lety. Určitě však chceme jít ještě dále, vždyť momentálně má málokterý oddíl v republice takové podmínky pro přípravu a takový kolektiv lidí ochotných pro úspěch něco udělat jako my.
 2. Závodnice Lokomotivy se prosazují i v mezinárodním měřítku, co je třeba udělat, aby byly ve špičce v Evropě či ve světě?
   
  Pracovat ještě více a tvrději. Pro to je ale nutné dále zkvalitňovat podmínky pro trénink a regeneraci a to je hlavně o penězích.
 3. Kolik bude mít Lokomotiva zástupců na OH v Pekingu?
   
  Věřím, že se na tuto soutěž probojuje svěřenkyně mého kolegy Tomáše Břeně Alžběta Řehůřková. Pro mé závodnice je tato olympiáda ještě příliš brzy, doufám však, že následující evropské či světové soutěže již nebudou bez jejich účasti.
 4. Kolik času tráví vaši svěřenci tréninkem?
   
  Včetně suché přípravy je to v průměru 2 hodiny denně. Trénujeme 6 dní v týdnu, 11 měsíců v roce. Zatížení je samozřejmě proměnné, někdy jsou to pouze zmíněné 2 hodiny, v týdnech z dvoufázovým tréninkem 3-4 hodiny, na soustředěních až 6-7 hodin denně.
 5. Kolik naplavou kilometrů za rok?
   
  V závislosti od věku (a samozřejmě nemocnosti) zatím 1300 až 1600 km.
 6. Má dnešní úspěšná generace své nástupce?
   
  Vzhledem k fungujícímu modelu dlouhodobé přípravy v oddíle od nejútlejšího věku až po vrcholové plavání nemám o budoucnost trutnovského plavání obavy – a úspěchy dalších generací trutnovských plavců v mládežnických republikových soutěžích, počínaje kategorií desetiletých, tento můj názor jen potvrzují.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965