Tři stříbrné a bronz pro Alžbětu Řehůřkovou. Ve finále další závodnice Lokomotivy.

M-ČR dospělých v plavání

 

V padesátimetrovém bazénu Na Olšinkách v Pardubicích proběhlo minulý víkend M-ČR v plavání, které bylo zároveň jediným nominačním závodem pro světový šampionát v Austrálii. Mistrovství se zúčastnilo také šest plavkyň trutnovské Lokomotivy, které šampionát proměnily v nejúspěšnější v historii oddílu. Ziskem čtyř medailí, tří startů ve finále "A" a 10 startů v semifinále nebo finále "B" patřily k předním oddílům v ČR.

Jedničkou týmu byla česká reprezentantka, členka resortního centra MVČR a účastnice ME v Helsinkách Alžběta Řehůřková, která každý svůj závod proměnila v medaili. V pátek si doplavala v závodě na 400 m kraul pro vynikající stříbrnou medaili, když nestačila pouze na Janu Pechanovou. V sobotním hlavním závodě na 400 m polohově si Bětka vytvořila osobní rekord (4:59,43) na dlouhém bazénu a vylovila opět stříbrnou medaili, porazila ji Sylva Rybářová, která si výrazně vylepšila své osobní maximum. Po dvou stříbrných medailích chtěla Bětka v neděli zaútočit na první zlato. Ve velmi vydařeném závodě, však opět nestačila na Rybářovou, která plavala v životní formě, náplastí však byl další vynikající osobní rekord 2:22,71. V závěrečné kraulové osmistovce doplavala závodnice Lokomotivy pro bronzovou medaili.

 

plavani07-001_m

 

Výbornými výkony se prezentovaly i svěřenkyně trenéra Pokorného. Barbora Morávková ve finále "A" na 50 m VZ dohmátla pro šestou příčku a vyhrála "B" finále na dvojnásobné trati. Oba závody v osobních rekordech 27,79 a 1:00,43. Juniorská reprezentantka Aneta Pechancová ve finále padesátimetrového sprintu znakařek dohmátla sedmá v osobním rekordu 31,96 a zvítězila v béčkovém finále polohové dvoustovky. Na tratích 50 m kraul a motýlek vybojovala semifinále. Ve vytrvalostním závodě na 800 m VZ si pro 8. místo doplavala Tereza Doubicová a pro 14. místo Linda Zieminská. Hana Prokopová obsadila 12. místo v polohové čtyřstovce.

Velmi příjemným překvapením byly štafety. Na 4x100 m VZ si kvarteto Pechancová, Morávková, Doubicová a Řehůřková dohmátlo pro nečekané 4. místo s minimální ztrátou na bronzovou medaili. V závodě 4x200 m VZ trenéři i závodnice tajně doufali v medaili. Nakonec děvčata doplavala pátá ve složení Morávková, Doubicová, Zieminská a Řehůřková.

Dalším programem trutnovských plavkyň je příprava na semifinále M-ČR družstev do kterého závodnice Lokomotivy postupují z první příčky po krajských kolech.

 

foto a text Tomáš Břeň

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965