Evropa plavkyni Pechancovou uchvátila. Teď půjde za českým zlatem

Mistrovství Evropy v krátkém bazénu a záhy nato zimní šampionát České republiky v plavání. Dvě velmi těžké akce absolvuje trutnovská plavkyně Aneta Pechancová během jednoho týdne. Teď chce medaile. 

tn_Snmek_083

Dvaatřicáté místo získala ze své oblíbené trati na 50 metrů volným způsobem za 25,67, třicátá první skončila na stejné distanci znaku (28,44) a šestadvacátá na sto metrů polohového závodu (1:03,62).

 

Víc než celkové umístění na mistrovství Evropy v krátkém bazénu konaném v polském Štětíně však trutnovskou plavkyni Anetu Pechancovou zajímalo vylepšení letošních maxim. A tento cíl splnila.

Teď je bude chtít stvrdit i medailovými výkony na domácím zimním šampionátu v Chomutově, kde se představí už v pátek. A tady se od ní čekají hned dva útoky na titul.

 

Jak jste spokojená s časy dosaženými v Polsku?

S těmi časy jsem moc spokojená, až na tu polohovku. Na umístění příliš koukat nemůžu, ve Štětíně bylo startovní pole neuvěřitelně nasekané. Co setina, to jedno místo. Být to třeba o dvě desetiny lepší, můžete skončit do desátého místa. Tajně jsem si přála semifinále, o tři setiny nevyšlo.

 

Zlepšila jste svůj letošní výkon na 50 metrů volným způsobem. Po tom jste toužila?

Ano, s tím jsem na ME odjížděla. Pomýšlet na osobní rekord bylo asi dost troufalé, z éry gumových plavek ho mám 25,3.

 

Chtěla jste splnit A limit.

Od toho jsem byla osm setin.

 

Přitom kouč věřil, že byste na dosažení "osobáků" mít mohla.

Devadesát procent z nich už jsem překonala. Není důvod, proč nevylepšit i ten kraulařský. Je dost vysoko, překonává se hůř než výkony, které byly podstatně níž.

 

Do jarního mistrovství v Antwerpách v klasickém bazénu se s ním ještě můžete poprat.

To už jsou trochu jiné závody. Dlouhý bazén je všeobecně pomalejší, jedna obrátka tam chybí. Ale hlavně tam chci udělat B limit pro olympiádu.

 

Jak byl spokojený váš trenér Pokorný?

Ještě jsme to příliš nerozebírali, protože jsem přijela ze Štětína v pondělí, ale spokojený byl. S mými nejlepšími časy sezony to ani jinak nejde (úsměv). Zamrzela nás jen stovka polohově, kde jsem byla jedno místo od semifinále.

 

Váš vrchol by měl ale ještě přijít.

Když se podívám na rozlosování semifinále, tam se holky ročníku 1995 a 96 objevovaly běžně. Neznám ale sprinterku světové úrovně, která by byla mladá jako já.

 

Čím si to vysvětlujete?

Jsou tam zkušené ženy, co už mají něco za sebou, a u sprintu jsou zrovna zkušenosti moc důležité.

 

Jaké máte zážitky z ME?

Mám je ze všeho. Podíváte se, jak se ti nejlepší připravují. Byla tam třeba sprinterka, co se rozplavala třemi kilometry ve vodě. Je to přínos a ukázka profi přístupu.

 

Jen škoda, že termín nadcházejícího MČR je tak nešťastný. Mohla byste tam jinak tyto věci aplikovat?

Doteď jsme se všichni, co jsme byli ve Štětíně, toho termínu děsili. Dvoje tolik prestižní závody po sobě jsou opravdu náročná věc. Hlavně psychicky. Člověk nestihne orazit. Ale to, o čem mluvíte, je hlavně v detailech a v Čechách se to vidí málo. Myslíme si, že to půjde samo, aniž bychom pro úspěchy něco udělali.

 

Od vás se v Chomutově maximální profesionální výkon očekává. Jste kandidátkou na tři medaile.

Když jsem viděla rozlosování, tak si nejsem úplně jistá. Ale musím říct, že co start, to by skutečně mohla být medaile, snad jen kromě 100 metrů znak. Plus by mohla vyjít štafeta. Předpoklady jsou ale jen na papíře, každý závod je jiný.

 

Na 50 metrů volným způsobem zlato očekáváte?

Tam nemůžu říct, jak budou medaile rozvrženy. Jsme hodně vyrovnané a rozhodne momentální rozpoložení.

 

Kam dál?

Trutnovští plavci chtějí na MČR až šest medailí mezi dospělými

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965