Vlastivědný výlet na Sněžku - 21.8.2011 

Cyklovýlet máme za sebou, takže teď vyrazit po svých ..... A po nějaké době tradá opět na  Sněžku. Proč ne, počasí bylo skvělé. Navíc jsme se na "vršek" vydali spolu s partičkou hradeckých.

Snezka_2011

A zrovna hradečtí do Trutnova dorazili o hodinu dříve. Asi byli nedočkaví nebo co? Dokonce zjistili, že máme na trutnovské radnici zavěšeného draka. Netušili jaká to cesta je povede z Trutnova na Pomezky!? Delší to snad ani být nemohlo. Na druhou stranu, pro výletníky to musela být výborná vyhlídková jízda. Kodrcat se přes Jánky, Pec a pak kousek zpět a vzhůru na Pomezky....Všechno v jedné jízdě, naštěstí bez přestupování (aspoň to).

Přibližně po hodině a čtvrt jsme konečně vystoupili z autobusu a mohli vyrazit vzhůru. Míra Roubínek hned na začátku nahlásil, že ho změna tempa vysiluje, a proto by potřeboval zvolit svižnější tempo .... Míra! První pauza byla na Jelence a podle všeho byla zapotřebí. Tedy podle velikosti řízku, který Míra vybalil. Byl tady i náznak pokusu zdolat Sněžku bosky, dlouho to nevydrželo. A když jsme se přehoupli na hřebeny, tak to stálo za to ....

Sněžka byla narvaná, lidí jako na Václaváku ..... Teď zbývalo jen dorazit, podruhé v jednom dni, do Pece. Tam jsme si ještě někteří užili na bobové dráze a doplnili chybějící tekutiny při čekání na autobus, který už nejel přes Jánky (hurá). A výlet byl za námi.

-rs

Více foto v Galerii

 

PS. Vlasta prý chtěl jet taky ..... prý ....


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965