Bike hall contest 2007, zimní stadion v Trutnově

bike-hall-tu

 

ČEZ BIKE HALL CONTEST no. III = nabitá SHOW TIME

 

upoutávka na Bike Hall Contest

 

1500 platících diváků, 500 rozdaných lístků, 70 VIP hostů, 2 televizní štáby / ČT, NOVA /, nespočet reportérů / BLESK, Krkonošské Noviny, Reflex .. /, 24 MTB jezdců, 74 BMX – Hobby jezdců a především 59 jezdců skupiny PRO, nebo –li BMX – ELITE - to vše Vám dá dohromady s organizačním týmem a dalším pomocným personálem zhruba 2 800 lidí, kteří se 5.5 2007 spolupodíleli na jednom z největších „BMX - Contestů“ ve střední Evropě.

Jak již bývá dobrou tradicí, konal se ČEZ Bike Hall Contest no. III opět na zimním stadionu v Trutnově, který provozuje TJ Lokomotiva Trutnov, jako hlavní organizátor této akce.

Letošní Bike Hall Contest zaregistroval 157 jezdců ve všech kategoriích, v loňskému ročníku BHC bylo 130 registrovaných jezdců, velkým přínosem byla účast zahraničních PRO jezdců / GB, A, D, PL, HUN, USA, SK /, kteří zvedli celkovou úroveň tohoto „Contestu“, nově postavené překážky s jinak rozestavěným parkem vytvořili „arénu“ , kde se odehrávalo většinou to, co normální „ smrtelník“ nemůže pochopit, ale o tom až později. Nová světla, lepší zvuk, výborně zvládnuté „PROMOTION“, ale především rozdělení závodů do dvou dnů, které vyvrcholili sobotním „Show TIME“ – velkým finále těch nejlepších jezdců z eliminací. Tak to jen na úvod.

 

     bike-hall-contest2007-001_m          bike-hall-contest2007-002_m

      1.                                                    2.

 

Pátek 4.5.2007

Už v dopoledních hodinách se sjížděli na zimní stadion jezdci z celé republiky a různých koutů Evropy, aby si řádně najeli nový park a zaregistrovali se do závodů. Eliminace pro MTB a BMX – Hobby probíhala právě v pátek v podvečer a díky velkému počtu jezdců se protáhla až do 22.30 hod. Po celou dobu již diváci, kteří měli vstup zdarma , povzbuzovali jezdce a hlavně dívky nemohly odtrhnout oči od mladých „sympaťáků“ na kolech. Do sobotního „Show Time“ –velkého finále bylo vybráno z každé kategorie po 10-ti jezdcích. Ve 22.45 hod. se park pro tyto jezdce uzavřel a začal trénink jezdců skupiny PRO / BMX – Elite /. Nakonec byl Trénink BMX – Elite ukončen kousek po 00.30 hod. a to tak, že se muselo zhasnout, neboť tito šílenci by byli schopni jezdi klidně do rána
:-) / blázni /.

 

bike-hall-contest2007-003_m          bike-hall-contest2007-004_m

 3.                                                                          4.

 

Sobota 5.5.2007

Brány zimního stadionu se otevřely přesně v 8.00 hod., zde již postávaly hloučky nedočkavých jezdců i diváků, kteří se těšili na super nabitý program. Eliminace skupiny BMX – ELITE se rozeběhla okolo 11.00 hod a po jejím ukončení postoupilo do odpoledního finále 22 jezdců. Vstup do parku měli pouze finalisté a celá skupina ELITE, tím se vyřešila čistota a přehlednost celého parku. Finalisté měli k dispozici veškeré nealko, díky sponzorům Red – Bull a Coca Cola, zdarma a bylo pro ně připraveno i malé občerstvení formou baget. / Jsme si je asi pěkně rozmazlili…. /.

Odpolední SHOW TIME začal přesně v 16.30 hod. pěknou světelnou a „pyro“ show. Škoda jen, že speakři celé akce, p.Feifr a p.Vaškovský, vyrazili o něco dříve než bylo v plánu .. :-( a show byla ukončena dvěma songy MC Marpa. Pak už nic nebránilo tomu, aby se rozjelo velké finále MTB, BMX – HOBBY a jako zlatý hřeb večera BMX – Elite.

 

bike-hall-contest2007-005_m          bike-hall-contest2007-006_m

 5.                                                                         6.

 

Finále MTB

– tato kategorie byla jediná hned od počátku sloučena, jelo se na dvě jízdy a jízdu na závěrečný last trick.. Třetí místo si odnesl Polský borec Michal Jasinski, který ukázal aplaudující hale backflip x-up no foot, druhý skončil taktéž Polák Bartosz Obukowicz s barspinem do tablu a 360° nose dive a vítězem se stal náš Petr Šonský, který předvedl „fronflip“ přes spinu, backflip, 360°nose dive nebo combo na double setu, složené ze tří barspinů. / popis triků převzato z freeride.cz - sám bych to asi nepopsal lépe /. Jezdci byli oceněni věcnými cenami a šeky v hodnotě 3 000 Kč. Vítěz si odnesl krásnou trofej od Michala Jarý z Benátek nad Jizerou.

 

Finále BMX Hobby

– tato kategorie jezdců / mladých nadějí /, kteří na svou šanci ve skupině PRO teprve čekají, předváděla před nabitou halou opravdu to nejlepší, co ze sebe vyždímali. Někteří mi připadali jako
z gumy, když je 2 000 diváků pomocí “řehtaček“, které byly vyrobeny speciálně na tento závod, a hlasivek doháněli ke trikům, které normálně „nedávají“ , ale to je prostě ta atmosféra velkých závodů. Nakonec vyhrál Adam Trnka s povedenou jízdou plnou turndownů a otoček o 360°, za ním skončil Vojtěch Navrátil se svým trikem 360° drop, lookback, 540° a další, na třetím hodnoceném místě, stanul Frenk Frantík s toboganem, turndownem, 360° . Jezdci byli oceněni věcnými cenami o celkové hodnotě cca. 50 000 Kč. / uff docela pěkný /. Vítěz opět dostal super trofej od Michala J. z Benátek nad Jizerou.

 

     bike-hall-contest2007-007_m                    bike-hall-contest2007-008_m

      7.                                                             8.

 

Finále BMX - Elite

– zlatý hřeb večera, hala nabitá k prasknutí a 22 „gladiátorů v aréně“ čekalo na povel ke startu, aby předvedli to nejlepší, co v nich je. Bohužel musím podotknout, že speakr Kamil Feifr vzal organizaci tohoto finále trochu nešťastně do svých rukou a vyhlásil / prý po dohodě s jezdci / „JAM“, i když dohoda s organizátory a především porotou byla jiná.

První kolo „Jamu“ proběhlo poměrně v pohodě, ke slovu se dostalo všech dvaadvacet finalistů. Všichni se blýskli v nejlepším světle a čekalo se, co předvedou v druhém kole jamu. To už se ovšem začínalo vymykat kontrole a do parku si začali jezdci vjíždět na přeskáčku. Jezdci s méně ostrými lokty čekali na vyzvání speakrem, kterého se ovšem dostalo jenom některým z nich. Pro ty ostatní závod prakticky skončil – velká škoda. I přes nastalý chaos jezdci předváděli opravdové „peklo“. Hodně pomáhala atmosféra, která panovala na tribunách a diváci při každém povedeném triku doslova šíleli – prostě super zábava a atmosféra hodna tohoto „Contestu“ !!!

První místo patřilo po právu Bommelovi / D /, který představil publiku u nás dosud nevídaný flip doublewhip! Dále pak doublewhip to tailtap, fakie to whip, 360° no hander, 360° table, x-footed whip to x-footed tailtap. Bommell získal navíc za dvojitý whip v backflipu, také cenu za Best trick.

Druhé místo získal „Evžen lovec žen“ a velký sympaťák - Michal Beran /CZ/, který obhajoval loňské vítězství a vrátil flipwhip, flair, 360° whip, doublewhip to tailtap, frontflip no hander a mnoho dalších kouzel.

Třetí místo a sympatie poroty získal Senad Grosic / A / za whipe do nosepicku, backflipem do fufanu, flipwhipem, hang5 na vysoké bedně, nebo backflip no handem. / popis triků opět převzato z freeride.cz - sám bych to opravdu nepopsal /.

Jezdci si mezi sebou rozdělili „Prize money“ v hodnotě 23 000 Kč + nějaké ty věcné ceny.

 

     bike-hall-contest2007-009_m          bike-hall-contest2007-010_m

      9.                                                    10.

 

Co říci závěrem?

Myslím si, že se daný podnik opravdu vydařil a že má ambice stát se jedním z největších halových „Contestů“ v Evropě. Vše ale záleží na sponzorech, organizačním týmu a na lidech, kteří se točí okolo adrenalinových sportů / především BMX jak daný „Contest“ budou podporovat/. Velké díky musím poslat divákům, kteří vytvořili nevídanou atmosféru a „kotel“ , který hnal závodníky vpřed a myslím si, že takovouto atmosféru mnoho jezdců ještě nezažilo.

 

bike-hall-contest2007-011_mbike-hall-contest2007-012_m

 11.                                                              12.

 

Velice rád bych poděkoval spoluorganizátorům celé akce a to hlavně Pavlovi Hyvnarovi / Coal-Box /, jako jednomu z hlavních pořadatelů celé akce.

Velké díky BMX - Skate parku Úpice a Romanovi Novákovi, který svou obětavostí a zápalem napomohl mnoha věcem. Moc děkuji „Matymu“ / Tomáš Matoušek / , který perfektně zvládl organizaci ohledně „Security“, tím děkuji i členům oddílu „Highlanders“. Dále pak děkuji celému organizačnímu týmu / doktor, občerstvení, zaměstnanci zimního stadionu, porota atd. /, kteří zajišťovali chod celé akce a spolupodíleli se na organizaci.

Děkuji také speakrům / Feifr, Vaškovský /, DJ / Tomáš Horák / a kapelám, kteří dokreslovali celkovou atmosféru tohoto Contetstu.

 

bike-hall-contest2007-013_mbike-hall-contest2007-014_m

 13.                                                            14.

 

Moc děkuji sponzorům a to především Skupině ČEZ /p.Kuželovi, p.Gultovi /, Coca – Cole / p.Borovičkovi a pí. Brožové /, Red – Bullu / Jirkovi Váchovi /, Městu Trutnov a DC jako generálním partnerů dané akce. Dále pak děkuji všem sponzorům za podporu tohoto contestu.

 

bike-hall-contest2007-015_m

 15.

 

Veškeré další informace naleznete na oficiálním webu:

www.bikehallcontest.com

+

www.bmx-street.com

http://www.freeride.cz/bikes

 

Text:

Radek Horák Mgr.

 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965