Kanoistika: Zlatý víkend trutnovských kanoistů

Víkend 25.8. - 28.8. byl pro trutnovské vodáky mimořádně důležitý.
Konaly se dvě vrcholné akce pro sportovce v juniorských a žákovských věkových kategoriích, které pro trutnovské kanoisty znamenaly doslova medailové žně.

V bosenské Banja Luce na řece Vrbas vrcholilo Mistrovství Evropy juniorů a U23 ve sjezdu na divoké vodě.
Z našeho oddílu se na MEJ nominoval Matouš Beier společně se svým bratrem Alvou.

mej22 0001a

Česká výprava naprosto dominovala celému šampionátu ziskem 40 medailí, z čehož 5 medailí - 3 zlaté a 2 stříbrné putovaly přímo do Trutnova zásluhou Matouše Beiera.
Další 4 stříbrné medaile přidal jeho bratr Alva.
Matouš Beier se postavil na start celkem sedmi závodů, přičemž 5 z nich bylo medailových.

mej22 0002

Alva Beier ze stejného počtu startů medailově zúročil 4 v podobě stříbrných medailí.

mej22 0003

 

Zahanbit se nenechali ani naši žáci na MČR žáků ve slalomu a sprintu na umělé slalomové dráze v Brandýse nad Labem, které se konalo ve stejném termínu jako MEJ v Banja Luce. MČR žáků je nejvyšší soutěží ve slalomu a sjedu na divoké vodě, které se mohou zúčastnit.

Naši žáci z kanálu nakonec vylovili neuvěřitelných 15 medailí.
V podstatě každý z trutnovských žáků, který na MČR odstartoval, získal alespoň jednu medaili.

Konečné výsledky trutnovských sportovců na MČR žáků ve slalomu a sprintu:

Slalom

Oto Bolehovský 

C1m 6. místo žáci mladší
K1m 7. místo žáci mladší

Antonín Stolín C1m 22. místo žáci starší
Běta Beierová C1ž - 10. místo žákyně starší
K1ž - 14. místo žákyně starší
Kristýna Marková C1ž - 12. místo žákyně starší
K1ž - 15. místo žákyně starší
Anna Viková K1ž - 21. místo žákyně starší
Jan Kuděj K1m 29. místo žáci mladší
Anna Viková
Běta Beierová
Kristýna Marková
3xK1ž 3. místo



3xk1z slalom

Sprint:

Oto Bolehovský C1m 2. místo žáci mladší
Jan Kuděj C1m 3. místo žáci mladší
Antonín Stolín C1m 7. místo žáci starší
Běta Beierová K1ž 3. místo žákyně starší
C1ž 6. místo žákyně starší
Anna Viková K1ž 5. místo žákyně starší
Kristýna Marková K1ž 8. místo žákyně starší
C1ž 8. místo žákyně mladší
Matyáš Portych K1m 19. místo žáci starší
Miroslav Gomboš K1m 32. místo žáci starší
Oto Bolehovský K1m 23. místo žáci mladší
Jan Kuděj K1m 30. místo žáci mladší
Anna Viková
Běta Beierová
Kristýna Marková
3xK1ž 1. místo, mistryně republiky
Běta Beierová – Matyáš Portych
Antonín Stolín – Miroslav Gomboš
Kristýna Marková – Anna Viková
3xC2 - 2. místo

 

c1m sprint 320

 

3xk1ž sprint

 

3xc2 sprint


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965