XC Aprílová osmička v Teplicích nad Metují

Cyklistický oddíl LOKO Trutnov pořádal první závod ze série silničních časovek do vrchu Vrchařská liga 2009. Jedná se o seriál 6 závodů, které vrcholí finálový mzávodem Janské Lázně - Černá hora. Krásné jarní počasí přilákalo na start 1. závodu Náchod - Dobrošov úctyhodný počet 96 závodníků. Závod je zařazen do Poháru mládeže Svazu cyklistiky KHK a byl zároveň prvním nominačním závodem na Olympiádu dětí a mládeže 2009.

Závodníci LOKO Trutnov dosáhli pěkných výsledků - v kategorii mladší žáci dojel Lukáš Kunt na
2. místě, stejně tak mladší žákyně Tereza Jakoubková. Petr Adámek byl třetí jako Miloslav Skála (masters I). V kategorii žen zvítězila Petra Tlamková. Kompletní výsledky závodu jsou na stránkách oddílu. Dalším závodem seriálu Vrchařská liga bude časovka 30. 4. v Malých Svatoňovicích.

Stupně vítězů obsadili o víkendu jezdci LOKO Trutnov i na závodě XC Aprílová osmička v Teplicích nad Metují. Na těžké technické trati si pro vítězství dojela Petra Tlamková v kategorii žen, Lukáš Kunt v mladších žácích a 2. místo obsadil Miloslav Skála v kategorii masters I.