Úspěchy plavců v zahraničí

Sérii úspěšných zahraničních startů mají za sebou plavkyně trutnovské Lokomotivy.

Reprezentační start Zaplatilkové

S výběrem juniorské reprezentace odjela Jana Zaplatilková k mezistátnímu utkání Slovensko - Polsko - Česko do Slovenské metropole Bratislavy. V bazénu na Pasienkoch vybojovala v konkurenci o rok starších závodnic dvě čtvrtá místa v závodech na 400 a 800 m VZ a přispěla tak ke druhému místu národního týmu, který již tradičně prohrál se silným výběrem Polska, ale porazil slovenské plavce.

Skvělé výkony na Austria meetingu ve Vídni

Na tradičně výborně obsazený závod do Vídně odjelo trio českých reprezentantek v barvách Lokomotivy. V kategorii dospělých zazářila Alžběta Řehůřková vynikajícím druhým místem ve své hlavní disciplíně 400 m polohově a přidala šesté místo na poloviční trati. Ve výborných výkonech pokračovala Barbora Morávková, která v juniorské kategorii vyhrála oba kraulové sprinty na 50 a 100m VZ. Ve stejné kategorii vybojovala dvě čtvrtá místa Aneta Pechancová.

plavani07-005_m

Alžběta Řehůřková s pohárem za vítězství na VC Slovenska

Vítězství Řehůřkové v Bratislavě

Ve slovenském hlavním městě se konal jubilejní 45. ročník Velké ceny Slovenska, který byl ozdoben účastí světových plavců ze 16 zemí světa v čele s Martinou Moravcovou, Inge Decker a dalšími plavci zvučných jmen. Závod, ve kterém v loňském roce splnila limit do seniorské reprezentace se vydařil Alžbětě Řehůřkové, která zvítězila ve své královské disciplíně 400 m PZ a přidala dvě třetí místa na kraulové čtyřstovce a polohové dvoustovce. Tohoto mítinku se nezúčastnily juniorské reprezentantky Morávková a Pechancová, které polykaly tréninkové dávky při reprezentačním soustředění juniorské reprezentace v Pardubicích, která zahájila závěrečnou přípravu na MEJ v Antverpách.