TRIATLON

Mladí triatleti sbírají zkušenosti. A rovnou i medaile


Trutnov - Členové triatlonového oddílu trutnovské Lokomotivy mají za sebou první část sezony. Pro většinu z nich je to sezona premiérová, a tak je cílem především získávání zkušeností.
triatlon-2016-01 m

Mladí sportovci se učí skloubit tréninky tří různých disciplín a také jejich propojení při samotném závodě. Nové je vše také pro trenéry. „Není jednoduché sladit potřeby a možnosti dětí různého věku a různé výkonnosti v plavání, jízdě na kole a běhu," říká hlavní kouč Pavel Káňa. „Všichni se však do triatlonu zakousli a je vidět, že je závody i tréninky baví. Nejvíc zábavy asi přinesl nácvik depa (převlékání), které je vlastně čtvrtou disciplínou triatlonu," dodává.

Zobrazit celý článek: Mladí triatleti sbírají zkušenosti. A rovnou i medaile

Nábor do oddílu triatlonu


Oddíl triatlonu přijímá od ledna 2016 nové členy ve věku od 8 do 80 let. Informační schůzka pro zájemce a jejich rodiče proběhne v pondělí 14. 12. 2015 v 17 hodin v klubovně krytého bazénu v Trutnově.

triatlon n

Trutnovský triatlon pro každého


letak-dolce-2015

 

 

Ve středu 5. 8. v 17 hodin odstartuje v
Dolcích další ročník populárního Trutnovského triatlonu.
Závodit se bude na tratích 400 metrů plavání,12 km cyklistiky na horském kole a 3,5 km běhu. Tyto relativně kratší distance lákají nejširší sportovní veřejnost, ale prověří i zkušené sportovce.
Závod je vypsán pro jednotlivce všech kategorií a také pro tříčlenné, nebo dvoučlenné štafety.
V minulých letech se triatlonu účastnilo kolem stovky sportovců.
Celý závod se odehraje v areálu autokempu Dolce a blízkém okolí.
Pro závodníky, jejich doprovod i diváky je připraven doprovodný program a po vyhlášení výsledků i bigbítový koncert.

 

 

 

 

Triatlon v Trutnově

Triatlon je individuální sport zahrnující tři disciplíny ( plavání, jízda na kole a běh ), které je nutné absolvovat v těsném sledu po sobě. Jeho vznik je spojován s tradičními testy "přežití" provozovanými americkými záchranáři v 70.letech 20.století. Na olympíjských hrách se poprvé objevil v roce 2000 v Sydney.

2triatlontriatlon

Závod

Plavání

Jízda na kole

Běh

Dosahované časy

Sprint triatlon

750 m

20 Km

5 Km

0:53

Krátký ( Olympíjský ) triatlon

1,5 Km

40 Km

10 Km

1:45

Střední triatlon

1,9 Km

90 Km

21 Km

3:55

Dlouhý triatlon

4 Km

120 Km

30 Km

6:00

IRONMAN

3,8 Km

180 Km

42,2 Km ( maraton )

7:55

triatlontriatlon

 

Kde a jak trénujeme

Pro všechny zájemce o tento sport, kontaktujte nás na uvedených kontaktech, případně se přijďte podívat na náš plavecký trénink v krytém bazéně:

  • Pondělí 18:00 - 19:00 (v době plavání veřejnosti)
  • Sobota  07:30 - 8:30 (mimo otevírací dobu, čili z balkonu)

Nutnými předpoklady pro provozování triatlonu je alespoň základní plavecká výkonnost (400 m za 8 min), vlastnictví silničního kola a chuť k tréninku a závodům.

 triatlontaslartriatlon

Historie oddílu

Oddíl triatlonu založili v roce 1993 pánové Pavel Sychra a Stanislav Opočenský. Mezi první členy patřili Viktor Kuhn, Karel Křížek a Petr Holub, později se připojili Martin Vais a Pavel Káňa. Nejlepších výsledků v začátcích oddílu dosahoval Petr Holub, zejména v dlouhém triatlonu. Na konci devadesátých let dokonce v Trutnově existovaly triatlonové oddíly dva, když pod názvem TTC Dědkádo objížděla závody regionálního i českého poháru parta kolem Radka Horáčka a Michala Králíka. Na přelomu milénia došlo ke sjednocení obou oddílů pod hlavičkou Lokomotivy Trutnov. Dalším impulsem k rozvoji trutnovského triatlonu bylo zavedení pravidelných společných plaveckých tréninků. Zlepšováni plavecké výkonnosti umožnilo našim závodníkům i úspěšnou účast na závodech ČP a MČR v olympijském triatlonu. Později se pak noví triatleti rekrutovali z bývalých členů plaveckého oddílu (např. Petr Šorm, Jakub Jarkovský). Oddílem prošlo i několik žen (např. Barbora Kutíková, později členka cyklistické profistáje), nadále ale zůstává triatlon v Trutnově většinově "pánským klubem".

Vais elhenickafrybova

Meisner Vondrakana

Chcete-li se dozvědět více o triatlonovém dění v ČR i ve světě, sledujte stránky: www.triatlet.cz