Zlatá medaile z MČR v cyklistice 11. a 12. 9. 2012

Ve dnech 11. a 12. 9. 2012 se v Račicích konalo Mistrovství České republiky sportovců s mentálním postižením v cyklistice, kterého se již po osmé zúčastnili i reprezentanti našeho oddílu. Na tuto sportovní akci se vypravilo 5 žáků a 1 žákyně s cílem získat co nejlepší umístění.
První den čekal na závodníky silniční závod na 10 km a naši svěřenci si vedli na výbornou. Stanislav Mach v kategorii žáci B vybojoval zlatou medaili a stal se mistrem ČR v této disciplíně. Dále jsme získali dvě 4. místa a další skvělá umístění v první desítce klasifikovaných závodníků. Večer si naši závodníci ještě trochu zatrénovali a takticky se připravovali na časovku 5 km, která byla v plánu příští den.
Ráno čekalo na všechny účastníky nemilé překvapení v podobě deště, ale závodit se muselo za každého počasí. Na mokré trati jsme si nevedli vůbec špatně a získali 4. i 6. místo a další dobrá umístění. Vítězem byl ovšem každý, kdo vyrazil v průtrži mračen na trať a dokončil závod.
Na MČR v cyklistice dosáhli naši svěřenci nejen výborných výsledků, ale získali také skvělé zkušenosti a navázali mnoho nových přátelství.